•                  
یک شنبه , ۰۲ آبان , ۱۴۰۰
یکشنبه, اکتبر 24

برگزاری دستکم ۸ تجمع اعتراضی

0
455

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۲۳ دی ماه۱۳۹۹، در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت مسئولان در بخش های مدیریتی و تصمیمات غیر کارشناسانه آنها است جمعی از کارگران واحد فضای سبز شهرداری منطقه ۲ خرم آباد، آموزش یاران نهضت سواد آموزی، جمعی از شهروندان ساکن شهرستان هویزه، جمعی از جوانان جویای کار اهل روستای شهرویی، حواله دارای خودروی شاهین از محصولات گروه خودروسازی سایپا، جمعی از شهروندان شاغل در ادارات و شرکتهای دولتی، مربیان مدارس پیش دبستانی ساکن شهرستان باغملک و جمعی از پرستاران و کارمندان شاغل در بیمارستان میلاد تهران، در اعتراض به موارد گسترده نقض حقوق شهروندیشان تجمعات اعتراضی را برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از روزنامه قانون، امروز سه شنبه ۲۳ دی ماه۱۳۹۹، جمعی از پرستاران و کارمندان شاغل در بیمارستان میلاد تهران در اعتراض به عدم وصول مطالبات صنفی آنها در حیاط این مرکز درمانی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

از جمله اعتراضات این و مطالبات این شهروندان از تجمع اعتراضی مذکور عدم تفکیک کادر درمانی از سایر پرسنل هست و از دیگر خواسته آنها هم پرداخت معوقات و سایر مطالبات مزدی از جمله کارانه این شهروندان عنوان شد.

این پرستاران می‌گویند: “از زمان آغاز کرونا، برخلاف پرستاران سایر بیمارستان‌های حق کرونا نگرفته‌ایم؛ دستمزد ما نیز در ماه‌های اخیر افزایش نیافته است؛ این در حالیست که بعد از پذیرش بیماران کرونایی، کار ما سخت و پرخطر شده است.”

این پرستاران خواستار افزایش ۵۰ درصدی دستمزد، پرداخت حق کرونا و پاداش معوق، برقراری امنیت شغلی و عقد قرارداد رسمی و رسیدگی به مطالبات خود شدند.

پرستاران میلاد می‌گویند: “پیش از این نیز اعتراض صنفی صورت داده‌ایم اما تا امروز به نتیجه نرسیده‌ایم و مسئولان به مطالبات ما توجه نکردند.”

تجمع اعتراضی مربیان مدارس پیش دبستان

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از عصرجنوب، امروز سه شنبه ۲۳ دی ماه۱۳۹۹، جمعی از مربیان مدارس پیش دبستانی ساکن شهرستان باغملک در اعتراض به بلاتکلیفی شغلی در حیاط اداره آموزش و پرورش این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان که هر یک بیش از ۶ سال سابقه کار دارند در تشریح مطالبات صنفی خود خواستار تبدیل وضعیت شغلی از قراردادی به حق التدریس هستند و تاکید کردند که طی این مدت مسئولان فقط به آنها وعده دادند اما به هیچ یک از این وعده ها عمل نشده.

مربیان پیش دبستانی در ادامه مطالبه گری خود اعلام کردند: “حتی حق بیمه را خودمان پرداخت می کنیم و هر روز در روستاهای دور افتاده برای حضور در محل کارمان حاضر می شویم اما علیرغم تحمل این همه سختی حکم اخراج چند تن از همکاران ما را صادر کردند.”

تجمع اعتراضی کارکنان ادارات و شرکتهای دولتی 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از روزنامه قانون، امروز سه شنبه ۲۳ دی ماه۱۳۹۹، جمعی از شهروندان شاغل در ادارات و شرکتهای دولتی در اعتراض به محرومیت از حق امنیت شغلی در مقابل ساختمان مجلس در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان که بصورت نیروی کار پیمانکار در شرکتها و اداره مشغول هستند با برگزاری تجمع اعتراضی مذکور خواستار تبدیل وضعیت از نیروی پیمانکار بصورت نیروی قرارداد مستقیم با اداراتی که در آن شاغل هستند می باشند.

از جمله مشکلات آنها قوانین بی ضابطه ای است که سازمان اداری و استخدامی در مقابل آنها قرار داده این شهروندان از حق امنیت شغلی هستند.

تجمع اعتراضی حواله داران خودروی شاهین

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز سه شنبه ۲۳ دی ماه۱۳۹۹، جمعی از حواله دارای خودروی شاهین از محصولات گروه خودروسازی سایپا در ادامه اعتراضات خود به مشکلاتی که در ما به التفاوت قیمت در زمان ثبت نام و قیمت اعلام شده اخیر با شرکت سایپا دارند در مقابل ساختمان سازمان بازرسی کل کشور در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض با برگزاری این تجمعات ضمن اعتراض به قیمت اعلام شده از سوی شرکت سایپا خواستار تعیین قیمتی عادلانه هستند و قیمت اعلام شده از طرف این شرکت را قیمت دستوری عنوان کردند و خواستار خروج از بلاتکلیفی حواله داران این خودرو و تصمیم گیری و آماده‌سازی مبلغ پرداختی هستند.

لازم به ذکر است تعداد ثبت نام کنندگان خودروی شاهین که بیش از ۱۰ هزار نفر هستند در وضعیت بلاتکلیف قرار دارند و ادامه این روند را باعث نگرانی شان اعلام کردند.

تجمع اعتراضی اهالی روستای شهرویی

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از عصر جنوب، امروز سه شنبه ۲۳ دی ماه۱۳۹۹، جمعی از جوانان جویای کار اهل روستای شهرویی در ادامه اعتراضات مدنی خود در مقابل درب اصلی پالایشگاه بید بلند دو شهرستان بهبهان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض با برگزاری تجمع اعتراضی نسبت به بکارگیری نیروی کار غیربومی در پالایشگاه بید بلند دو شهرستان بهبهان اعتراض کرده و خواستار اشتغال به کار در این مجتمع تولیدی صنعتی نفت و گاز شدند.

 براساس اعلام این شهروندان معترض: “مسئولان پالایشگاه بند بلند به جای استخدام نیروهای بومی و منطقه ای از افراد غیر بومی استفاده می کند و این در حالی است که در همین منطقه بسیاری از افراد فاقد شغل هستند و نیازمند کار در این واحد صنعتی.”

لازم به ذکر است، روستای شهرویی در توابع بخش مرکزی شهرستان بهبهان در استان خوزستان ایران واقع شده است. مردم این روستا از طایفه‌ شهرویی و از قوم لُر و بختیاری هستند و به کار کشاورزی اشتغال دارند.

تجمع اعتراضی جوانان جویای کار شهرستان هویزه

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از عصرجنوب، امروز سه شنبه ۲۳ دی ماه۱۳۹۹، جمعی از شهروندان ساکن شهرستان هویزه که اکثر آنها از دانش آموختگان جویای کار هستند در اعتراض به محرومیت از حق اشتغال در ادارات و شرکتهای این شهرستان در مقابل ساختمان فرمانداری این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 این شهروندان معترض در تشریح علت برگزاری این تجمع اعتراضی گفتند: “در حالی مه بعنوان نیروی کار بومی در این شهرستان پس از سالها تحصیل در اداره و شرکتهای نفت و گاز محروم هستیم به دفعات دیه ایم که افراد غیربومی در این شرکتها مشغول به کار هستند.”

این شهروندان افزودند: “ما خواهان اشتغال در شرکتهای نفتی فعال در منطقه هستیم.”

تجمع اعتراضی آموزش یاران نهضت سوادآموزی

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل ایلنا، امروز سه شنبه ۲۳ دی ماه۱۳۹۹، آموزش یاران نهضت سواد آموزی در ادامه اعتراضات زنجیره ای خود برای سومین روز متوالی با هدف اعتراض به محرومیت از حق امنیت شغلی در مقابل ساختمان مجلس در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان که از شهرهای دور به تهران آمدند و شب ها را در پارکها و مساجد استراحت می کنند در تشریح مطالبات خود گفتند: “با وجود اینکه دو شب گذشته را با سرمای زمستانی به سختی در پارک‌ها و اماکن متبرکه شهر تهران به صبح رسانده‌ایم اما اگر مشکلاتمان بی‌پاسخ بماند، همچنان به تجمع خود ادامه می‌دهیم.

این آموزش یاران افزودند: ” اعتراض ما به ایجاد تبعیض در آزمون ورودی دانشگاه فرهنگیان است. آموزش پرورش از هیچ گروه شغلی بجز آموزش یاران نهضت سوادآموزی آزمون نگرفت. به همین دلیل در تاریخ ۲۰ تیر ماه که بین ۲۴ هزار آموزش یار آزمون گرفته شد ما ۶ هزار نفر بعد از ۱۵ سال خدمت در مناطق محروم کنار گذاشته شده‌ایم.”

او گفت: “برخی نمایندگان مجلس پیش‌تر وعده پیگیری وضعیت شغلی آن‌ها را با نوشتن طرح حذف آزمون برای همه مشمولین وزرات آموزش و پرورش را مطرح کرده و حتی رای نیز در جلسه علنی مجلس آورده است اما به یکباره با مخالفت برخی، همه چیز تغییر کرده و می‌خواهند این طرح را در صحن بررسی و به رای بگذارند.”

یکی دیگر از آموزش یاران معترض در تشریح اعتراضات صنفی خود و همکارانش در تهران گفت: “در سال جاری چندین بار به تهران آمده و مقابل ساختمان مجلس تجمع کرده‌ایم.”

وی افزود: “در طول روزهایی که در تهران مطالباتمان را پیگیری می‌کنیم با وجود اینکه همه مسئولان و رسانه‌های دولتی و صداوسیما از اعتراض ما باخبر هستند، حتی کوچک‌ترین سختی به خود راه ندادند تا بیایند و از نزدیک مشکلات ما را جویا شوند. در طول این روزها هیچ مسئولی نه تنها حاضر نشد از مشکلات ما بپرسد حتی کسی نپرسید که در این مدت چه می‌خورید و شب‌ها به کجا می‌روید؟”

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری منطقه ۲ خرم آباد

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، طی روزهای گذشته، کارگران واحد فضای سبز شهرداری منطقه ۲ خرم آباد از توابع استان لرستان در اعتراض به مطالبات صنفی و پرداخت نشدن ۶ ماه حقوق و سایر معوقات مزدی آنها در مقابل ساختمان این شهرداری تجمع اعتراضی برگزار کردند.

یکی از این کارگران معترض در تشریح وضعیت صنفی شان گفت: “حدود ۵۰ نفر هستیم که در بخش فضای سبز شهرداری منطقه دو تحت مسئولیت یک شرکت پیمانکاری مشغول به کار هستیم و دستکم ۶ ماه مطالبات مزدی‌مان به تاخیر افتاده است.”

 این کارگر با بیان اینکه این مشکل مختص ما کارگران منطقه ۲ نیست بلکه کارگران فضای سبز ۲ منطقه دیگر شهرداری خرم آباد که با مسئولیت همین پیمانکار کار می‌کنند نیز با مشکل معوقات مزدی روبرو هستند، در ادامه گفت: “عدم پرداخت مطالبات مزدی و بیمه‌ای، مشکلات بسیاری برای خانواده‌های ما به وجود آورده است.”

به گفته وی، آنچه کارگران پیمانکاری فضای سبز منطقه دو شهرداری هر ماه به عنوان دستمزد می‌گیرند، حداقل‌های مزدی قانون است اما این حداقل‌ها کفاف معیشت آن‌ها را نمی‌دهد. از طرفی حقوق کارگران تنها یکبار در سال افزایش پیدا می‌کند و آن یکبار هم به گونه‌ای تعیین می‌شود که با هزینه‌های زندگی و نرخ تورم واقعی همخوانی ندارد.

این کارگر در خاتمه گفت: “نداشتن احساس مسئولیت و بی‌توجهی برخی مسئولان به استیفای حقوق کارگران حوزه خدمت‌‌مان باعث شده مشکلات پابرجا بماند و نتوانیم به حقوق اولیه صنفی خود دست یابیم.”

برچسب هامدرسان نهضت سوادآموزیمربیان نهضت سوادآموزیمربیان نهضت سوادآموزی خوزستانمربیان پیش دبستانمربیان پیش دبستانیمربیان پیش دبستانی مدارس باغملکمربیان پیش دبستانی اهوازمربیان پیش دبستانی ایذهمربیان پیش دبستانی استان گلستانمربیان پیش دبستانی شهرستان یاسوجمربیان پیش دبستانی شهرستان دارابمطالبلت صنفی آموزش یاران نهضت سوادآموزیمطالبات مزدی کارگران شهرداری خرم آبادمطالبات صنفی مربیان پیش دبستانیمعلمان نهضت سوادآموزیمعوقات مزدی کارگران شهرداری خرم آبادنقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی در ایراننقض حقوق شهروندان کورد در ایراننهضت سواد آموزینهضت سواد آموزی آموزش یاراننهضت سواد آموزی استان خوزستاننهضت سوادآموزینهضت سوادآموزی در ایراننیروی کارنیروی کار موقتنیروی کار پیمانکارنیروی کار بومینیروی کار شرکتیهویزه خوزستانوضعیت امنیت شغلی پرستاران در ایرانکادر بهداشت و درمانکادر بهداشت و درمان در ایرانکادر درمان بیمارستان تامین اجتماعیکارمندان پیمانیکارمندان پیمانکارکارمندان پیمانکاریکارگر شهرداریکارگرانکارگران فضای سبز شهرداریکارگران پالایشگاه بیدبلندکارگران پاکبانی شهرداریکارگران پاکبانی شهرداری در ایرانکارگران ایرانکارگران شهرداریکارگران شهرداری خرم آبادکارگران شهرداری در ایرانکارخانه سایپاگروه خودروسازی سایپاگروه سایپاگروه صنعتی سایپاپیمانکاران نیروی کارپالایشگاه نفت بید بلند ۲پالایشگاه نفت بید بلند بهبهانپالایشگاه نفت بید بلند۲پالایشگاه گاز بید بلندپالایشگاه گاز بیدبلند۲ بهبهانپالایشگاه بید بلندپالایشگاه بید بلند ۲ بهبهانپالایشگاه بید بلند خلیج فارسپالایشگاه بید بلند دو در بهبهانپالایشگاه بیدبلندخلیج فارسپرستاران و کادر درمانیآموزش یاران نهضتآموزش یاران نهضت سوادآموزیآموزش دهندگان نهضت سوادآموزیآزمون استخدامی پالایشگاه بید بلندامنیت شغلیامنیت شغلی فرهنگیانامنیت شغلی مربیان پیش دبستانیامنیت شغلی معلمان ایرانامنیت شغلی کارمندان در ایرانامنیت شغلی کارگرانامنیت شغلی کارگران ایرانامنیت شغلی کارگران در ایرانامنیت شغلی کارگران در شهرداریامنیت شغلی کارگران شهرداریامنیت شغلی کارگران شهرداری در ایرانامنیت شغلی برای کارگران در ایرانامنیت شغلی خبرنگاران در ایرانامنیت شغلی در ایرانامنیت شغلی در ایران برای کارگراهالی روستای شهروییاهالی روستای شهروئیاخبار نقض حقوق شهروندی در ایراناستخدام مربیان پیش دبستانیاستخدام نیروی کار بومیاستخدام آموزش یاراناعتراضات شهرستان بهبهانبومی سازی نیروی کاربیمارستانبیمارستان میلادبیدبلندبیدبلند دوباغملک استان خوزستانتجمع اعتراضی مربیان پیش دبستانیتجمعات کارگریتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی مربیان پیش دبستانیتجمعات اعتراضی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی آموزش یاران نهضتتجمعات اعتراضی در ایرانتجمعات اعتراضی شهرستان بهبهانتجمعات شهرستان بهبهانثبت نام خودروی شاهینجنگلها و مراتع باغملکجوانان جویای کارجوانان روستای شهروییجوانان روستای شهروئیحق امنیت اجتماعیحق امنیت در کارحق امنیت شغلیحق امنیت شغلی کارگرانحواله داران خودروی شاهینحواله داران سایپاحواله داران شاهینخودورسازی سایپاخودرو سازی سایپاخودروی سایپاخودروی شاهینخودروی شاهین محصول شرکت سایپاخودروسازی سایپادانش یاران نهضت سوادآموزیروستای شهروییروستای شهرویی در شهرستان بهبهانروستای شهروئیسایپاسایپا دیزلسرکوب تجمعات اعتراضیشهروندان شهرستان بهبهانشهرداریشهرداری منطقه ۲ خرم آبادشهرداری کوت عبداللهشهرداری باغملکشهرداری خرم آبادشهرستان هویزهشهرستان هویزه استان خوزستانشهرستان بهبهانشهرستان بهبهان در استان خوزستانشهرستان بهبهان در خوزستانشهرستان خرم آبادشهرستان صیدون در باغملکشاهین خودروسازی سایپاشرکت پالایشگاه گاز بیدبلند ۲ بهبهانشرکت خوردوسازی سایپاشرکت سایپاشرکت سایپا دیزلشرکت سایپا در ایرانصنعت خوردصیدون باغملک

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: