•                    
  •                  
شنبه , ۱۵ بهمن , ۱۴۰۱
شنبه, فوریه 4

دو کارگر بازداشت شده کارخانه کنتورسازی با سپردن تعهد آزاد شدند

0
870

حقوق بشر در ایران – امروز یکشنبه ۲۳ شهریور ماه ۱۳۹۹، دو کارگر بازداشت شده کارخانه کنتورسازی قزوین پس از سپردن تعهد آزاد شدند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، امروز یکشنبه ۲۳ شهریور ماه ۱۳۹۹، دو نماینده کارگران کارخانه کنتورسازی قزوین که از روز گذشته در جریان اعتراضات کارگران این واحد صنعتی در مقابل دادگستری قزوین  بازداشت شده بودند با سپردن تعهد و موافقت دادستان این شهر آزاد شدند. 

منابع کارگری بدون ذکر نام این کارگران و تائید خبر آزادی این ۲ شهروند افزودند: “بعدازظهر امروز با موافقت دادستانی، دو کارگر بازداشت شده شرکت کنتورسازی که از نمایندگان کارگری بودند، با سپردن تعهد آزاد شدند.”

در تاریخ ۲۲ شهریور ماه ۱۳۹۹، دو تن از نمایندگان کارگران کارخانه کنتورسازی قزوین در جریان تجمع اعتراضی کارگران این واحد تولیدی صنعتی در مقابل ساختمان دادگستری قزوین توسط نیروهای امنیتی بطور موقت بازداشت شده بودند. 

سرکوب فعالان کارگری و بیان اتهامات امنیتی بر علیه این دسته از شهروندان در راستای سرکوب آزادی بیان و عقیده و ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

سرکوب فعالان کارگری در حالی رو به گسترش است که در ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر، بر محق بودن افراد بر تامین اجتماعی مناسب به لحاظ؛ خوراک, مسکن, پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی در مواقع بیکاری، بیماری، نقص اعضا، بیوگی، پیری یا در تمام موارد دیگری که به علل خارج از اراده انسان، وسایل امرار معاش او از بین رفته باشد از شرایط آبرومندانه زندگی برخوردار شود تامید کرده است.

عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

برگزاری تجمعات اعتراضی بدون حمل سلاح از جمله حقوقی است که در اصل ۲۷ قانون اساسی ایران مورد تاکید قرار گرفته اما تفسیرهای متفاوتی که ارگانهای امنیتی به نفع خود و در جهت ایجاد محدودیت و سرکوب شهروندان در ایران بر قانون اساسی میکنند زمینه این سرکوبها را برخوردهای امنیتی را فراهم میکند. 

برچسب هاحقوق بشر در ایرانآزادی بیان در ایرانجامعه کارگریتجمع اعتراضی کارگران کنتورسازیکارگر کنتورسازیکنتورسازی ایرانتجمعات کارگران ایرانمعوقات مزدی کارگران کنتور سازیکارگران در ایرانآزادیکارگران ایرانکنتورسازی قزوینجامعه کارگری در ایرانجامعه کارگر ایرانحقوق شهروندی کارگران ایرانتجمعات اعتراضی کارگران ایراندادستان قزوینکارگرانبازداشت و بلاتکلیفیبازداشت کارگرانشرکت کنتورسازی قزوینسرکوب جامعه کارگری در ایرانجامعه کارگری ایرانکارگران کنتورسازی قزویننقض حقوق کارگران ایراناخذتعهدحقوق شهروندیبازداشت شهروندانسرکوب کارگرانسرکوب کارگران ایرانکنتورسازیجامعه کارگرحقوق نقض حقوق بشر در ایرانسرکوب جامعه کارگریآزادی با اخذ تعهدآزادی مشروطحقوق شهروندی در ایرانجامعه کارگران ایرانکارگران ایرانیمطالبات کارگران ایرانمعوقات مزدی کارگران ایراناعتراضات کارگران ایرانبازداشت و بیخبریبازداشتگاهسرکوب کارگران در ایراناعتراضات کارگران در ایرانکارخانه کنتورسازیجامعه کارگراناخراج کارگران ایرانسرکوب جامعه کارگرانحقوق بشرآزادی بیاناعتراضات شهروندان در ایراناتحادیه آزاد کارگران ایرانکارگران کنتور سازی قزوینکارگران کنتورسازیجامعه کارگر یسرکوب کارگران ایرانیمعوقات مزدی کارگران کنتورسازیبازداشتنقض حقوق بشر در ایرانسرکوب آزادی بیان در ایراناتحادیه کارگران ایرانجامعه کارگران در ایرانکارگران کنتورسازی در قزویناخذ تعهدمطالبات مزدی کارگران کنتورسازی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.