•                  
پنج شنبه , ۲۹ مهر , ۱۴۰۰
پنج‌شنبه, اکتبر 21

دو کارگر بازداشت شده کارخانه کنتورسازی با سپردن تعهد آزاد شدند

0
349

حقوق بشر در ایران – امروز یکشنبه ۲۳ شهریور ماه ۱۳۹۹، دو کارگر بازداشت شده کارخانه کنتورسازی قزوین پس از سپردن تعهد آزاد شدند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، امروز یکشنبه ۲۳ شهریور ماه ۱۳۹۹، دو نماینده کارگران کارخانه کنتورسازی قزوین که از روز گذشته در جریان اعتراضات کارگران این واحد صنعتی در مقابل دادگستری قزوین  بازداشت شده بودند با سپردن تعهد و موافقت دادستان این شهر آزاد شدند. 

منابع کارگری بدون ذکر نام این کارگران و تائید خبر آزادی این ۲ شهروند افزودند: “بعدازظهر امروز با موافقت دادستانی، دو کارگر بازداشت شده شرکت کنتورسازی که از نمایندگان کارگری بودند، با سپردن تعهد آزاد شدند.”

در تاریخ ۲۲ شهریور ماه ۱۳۹۹، دو تن از نمایندگان کارگران کارخانه کنتورسازی قزوین در جریان تجمع اعتراضی کارگران این واحد تولیدی صنعتی در مقابل ساختمان دادگستری قزوین توسط نیروهای امنیتی بطور موقت بازداشت شده بودند. 

سرکوب فعالان کارگری و بیان اتهامات امنیتی بر علیه این دسته از شهروندان در راستای سرکوب آزادی بیان و عقیده و ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

سرکوب فعالان کارگری در حالی رو به گسترش است که در ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر، بر محق بودن افراد بر تامین اجتماعی مناسب به لحاظ؛ خوراک, مسکن, پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی در مواقع بیکاری، بیماری، نقص اعضا، بیوگی، پیری یا در تمام موارد دیگری که به علل خارج از اراده انسان، وسایل امرار معاش او از بین رفته باشد از شرایط آبرومندانه زندگی برخوردار شود تامید کرده است.

عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

برگزاری تجمعات اعتراضی بدون حمل سلاح از جمله حقوقی است که در اصل ۲۷ قانون اساسی ایران مورد تاکید قرار گرفته اما تفسیرهای متفاوتی که ارگانهای امنیتی به نفع خود و در جهت ایجاد محدودیت و سرکوب شهروندان در ایران بر قانون اساسی میکنند زمینه این سرکوبها را برخوردهای امنیتی را فراهم میکند. 

برچسب هامطالبات مزدی کارگران کنتورسازیمطالبات کارگران ایرانمعوقات مزدی کارگران کنتور سازیمعوقات مزدی کارگران کنتورسازیمعوقات مزدی کارگران ایراننقض حقوق کارگران ایراننقض حقوق بشر در ایرانکنتورسازیکنتورسازی قزوینکنتورسازی ایرانکارگر کنتورسازیکارگرانکارگران کنتور سازی قزوینکارگران کنتورسازیکارگران کنتورسازی قزوینکارگران کنتورسازی در قزوینکارگران ایرانکارگران ایرانیکارگران در ایرانکارخانه کنتورسازیآزادیآزادی مشروطآزادی بیانآزادی بیان در ایرانآزادی با اخذ تعهداتحادیه کارگران ایراناتحادیه آزاد کارگران ایراناخذ تعهداخذتعهداخراج کارگران ایراناعتراضات کارگران ایراناعتراضات کارگران در ایراناعتراضات شهروندان در ایرانبازداشتبازداشت و بلاتکلیفیبازداشت و بیخبریبازداشت کارگرانبازداشت شهروندانبازداشتگاهتجمع اعتراضی کارگران کنتورسازیتجمعات کارگران ایرانتجمعات اعتراضی کارگران ایرانجامعه کارگرجامعه کارگر یجامعه کارگر ایرانجامعه کارگریجامعه کارگری ایرانجامعه کارگری در ایرانجامعه کارگرانجامعه کارگران ایرانجامعه کارگران در ایرانحقوق نقض حقوق بشر در ایرانحقوق بشرحقوق بشر در ایرانحقوق شهروندیحقوق شهروندی کارگران ایرانحقوق شهروندی در ایراندادستان قزوینسرکوب کارگرانسرکوب کارگران ایرانسرکوب کارگران ایرانیسرکوب کارگران در ایرانسرکوب آزادی بیان در ایرانسرکوب جامعه کارگریسرکوب جامعه کارگری در ایرانسرکوب جامعه کارگرانشرکت کنتورسازی قزوین

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: