•                    
  •                  
چهارشنبه , ۰۹ آذر , ۱۴۰۱
چهارشنبه, نوامبر 30

بازداشت ۳ شهروند نوجوان ساکن شادگان توسط ماموران اطلاعات سپاه

0
929

حقوق بشر در ایران امروز پنجشنبه ۲۰ آذر ماه ۱۳۹۹، ماموران سازمان اطلاعات سپاه، ازهار آلبوغبيش، رضا آلبوغبيش و عباس آلبوغبيش، سه شهروند اهل شهرستان شادگان را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، طی روزهای گذشته، ازهار آلبوغبيش، رضا آلبوغبيش و عباس آلبوغبيش، سه شهروند اهل شهرستان شادگان از توابع استان خوزستان در پی یورش ماموران اطلاعات سپاه اهواز به منزل خانوادگی آنها این شهروندان را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.  

کریم دحیمی، ضمن ارسال این خبر در تشریح آن به حقوق بشر در ایران گفت: “جملگی هر ۳ نفر این شهروندان از ۱ خانواده هستند و ارگان بازداشت کننده اداره اطلاعات سپاه اهواز است. هر نفر این افراد زیر ۲۰ سال سن دارند  و از مکان نگهداری و اتهامات منتسب شده به آنها اطلاعی در دسترس نیست. حتی خانواده آنها به دادسرای عمومی و انقلاب شادگان مراجعه کردند اما پاسخ درستی به آنها داده نشد.”

سرکوب آزادی بیان و عقیده و طرح اتهامات امنیتی بر علیه آنها بدون وجود مستندات قانع کننده ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶، است. 

عدم امکان دسترسی به وکیل و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات در یک فرآیند دادرسی ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط قاضی, بازجو و بازپرسی بیطرف از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر به آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند. 

برچسب هانقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در ایران 4نقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندی در ایراننیروی انتظامی شهرستان شادگانکشاورزان شهرستان شادگانازهارآلبوغبیشاطلاعات سپاهاطلاعات سپاه پاسداراناطلاعات سپاه شادگانبازداشتبازداشت نوجوانانبازداشت و بی خبریبازداشت و بی خبری از شهروندانبازداشت و بیخبریبازداشت و بیخبری از شهروندانبازداشت خودسرانهبازداشت خودسرانه شهروندانبازداشت شهروندانبازداشت شهروندان در شهرستان شادگانبازداشت شهروندان عرببازداشتگاه اداره اطلاعاتحقوق نقض حقوق بشر در ایرانحقوق بشرحقوق بشر در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیحقوق بشر در جمهوری اسلامی ایرانحقوق بشر زندانیان سیاسیحقوق شهروندیحقوق شهروندی در ایرانحقوق شهروندی در جمهوری اسلامیحقوق شهروندی درایرانربازداشت و بیخبریرضا آلبوغبیشرضاآلبوغبیشسرکوب شهروندان عربسرکوب شهروندان عرب اهوازسرکوب شهروندان عرب اهوازیسرکوب شهروندان عرب خوزستانسرکوب شهروندان عرب در اهوازسرکوب شهروندان عرب در ایرانشهروندان عربشهروندان عرب اهل سنتشهروندان عرب اهوازشهروندان عرب اهوازیشهروندان عرب ایرانشهروندان عرب ایرانیشهروندان عرب خوزستانشهروندان عرب خوزستانیشهروندان عرب در ایرانشهروندان عرب در استان خوزستانشهروندان عرب در خوزستانشهروندان عرب زبانشهروندان عرب زبان در ایرانشهروندان عرب ساکن شهر اهوازشهرستان شادگانشهرستان شادگان استان خوزستانعباس آلبوغبیش

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.