•                    
  •                  
شنبه , ۱۵ بهمن , ۱۴۰۱
شنبه, فوریه 4

بازداشت ۴ دختر ساکن توابع شهرستان پاوه توسط نیروهای امنیتی

0
554

حقوق بشر در ایران – امروز شنبه ۲۹ شهریور ماه ۱۳۹۹، ماموران امنیتی شهرستان پاوه از توابع استان کرمانشاه ۴ تن از شهروندان زن ساکن توابع این شهرستان را بازداشت کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز چهارشنبه ۲۶ شهریور ماه ۱۳۹۹، بهار احمدی، نگین ویسی، نرگس محمدی و الهام مرادی، چهار دختر ساکن روستای میراولی از توابع باینگان در شهرستان پاوه توسط نیروهای امنیتی این شهرستان بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات کرمانشاه منتقل شدند. 

براساس این گزارش، اتهامات جملگی این شهروندان همکاری با یکی از احزاب کُرد مخالف نظام عنوان شده اما از مصادیق حقوقی این اتهامات اطلاعی در دسترس نیست. 

بازداشت این افراد بدن ارائه حکم قضائی صورت گرفته و هیچ یک از این دختران از زمان بازداشت نتوانستند با خانواده خود تماس یا ملاقات داشته باشند. 

بازداشت افراد بدون تفهیم اتهام و عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

اعتراف گیری اجباری به ضرب و شتم و تهدید بر افراد از جمله مصادیق بارز نقض اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین میثاق های بین المللی حقوق مدنی و سیاسی میباشد. در ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین در ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی به صراحت کلام بر ممنوعیت شکنجه افراد تاکید شده است.

برچسب هابازداشتنقض حقوق بشرنرگس محمدیسرکوب در ایرانشهروندان کردسرکوب شهروندان کورد ایراناحزاب کردمخالف نظامشهروندان کردآباد یزدشهروندان کرد در جمهوری اسلامیسرکوب شهروندن در ایرانبهار احمدیپاوه استان کرمانشاهحبس تعزیریشهروندان کورد در ایرانبازداشت شهروندان کرداحزاب کردهمکاری با احزاب کوردیبازداشت و بی خبریاحزاب کورد مخالف نظامنقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیسرکوب شهروندان کرد در جمهوری اسلامینقض حقوق شهروندان کرد در ایراننگین ویسیروستای میراولیاحزاب کرد ایرانشهروندان کورداحزاب کورد در ایرانشهروندان کرد در ایرانسرکوب فرهنگیان در ایراننقض حقوق شهروندان کورد در ایراناحزاب سیاسی کرد مخالف نظامشهروندان کورد در جمهوری اسلامیشهروندن کرد ایرانالهام مرادیروستای میراولی در باینگانکردستانبازداشت و بلاتکلیفیاحزاب کوردسرکوب شهروندان کورد در ایرانسرکوب شهروندان در کردستاناحزاب سیاسی کردشهروندان شهروندان کرد در ایرانشهروندان کرد ایرانشهروندان کرد اهل سنتبازداشت شهروندان کورد در سردشتبازداشت الهام مرادیبازداشت و بیخبریسرکوب شهروندان در ایرانبازداشتگاهاحزاب کردیشهروندان کورد ایراناحزاب کورد سیاسیاحزاب کورد مخالفحبس تعزیری زندانیان سیاسیشهروندان کورد زندانی سیاسیشهروندان کردایرانبازداشت نگین ویسیاستان کردستاننقض حقوق شهروندی در ایرانبازداشت شهروندان در ایرانسرکوب شهروندان کرد در ایرانسرکوب شهروندان کوردبازداشت شهروندان کورد در ایراناحزاب کرد سیاسی در ایرانشهروندان کرد زندانی سیاسیسرکوب شهروندان کرد ایرانبازداشت نرگس محمدینقض حقوق شهروندیبازداشت شهرونداناحزاب کوردیاحزاب کوردی در ایراناحزاب کرد مسلحسرکوب شهروندان کرداحزاب کرد مخالفبازداشت و بیخبری از شهروندانبازداشت شهروندان کوردشهروندان کرددر ایرانبازداشت بهاراحمدینقض حقوق بشر در ایرانسرکوب شهرونداننقض حقوق بشرد ر ایرانهمکاری با احزاب کوردشهرستان پاوهاحزاب کرد مخالف نظاماحزاب کرد مخالف نطاماحزاب کوردستانبازداشت شهروندن کوردبهاراحمدیبازداشت بهار احمدی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.