•                  
دوشنبه , ۲۸ مهر , ۱۳۹۹
دوشنبه, اکتبر 19

بازداشت ۴ دختر ساکن توابع شهرستان پاوه توسط نیروهای امنیتی

0
75

حقوق بشر در ایران – امروز شنبه ۲۹ شهریور ماه ۱۳۹۹، ماموران امنیتی شهرستان پاوه از توابع استان کرمانشاه ۴ تن از شهروندان زن ساکن توابع این شهرستان را بازداشت کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز چهارشنبه ۲۶ شهریور ماه ۱۳۹۹، بهار احمدی، نگین ویسی، نرگس محمدی و الهام مرادی، چهار دختر ساکن روستای میراولی از توابع باینگان در شهرستان پاوه توسط نیروهای امنیتی این شهرستان بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات کرمانشاه منتقل شدند. 

براساس این گزارش، اتهامات جملگی این شهروندان همکاری با یکی از احزاب کُرد مخالف نظام عنوان شده اما از مصادیق حقوقی این اتهامات اطلاعی در دسترس نیست. 

بازداشت این افراد بدن ارائه حکم قضائی صورت گرفته و هیچ یک از این دختران از زمان بازداشت نتوانستند با خانواده خود تماس یا ملاقات داشته باشند. 

بازداشت افراد بدون تفهیم اتهام و عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

اعتراف گیری اجباری به ضرب و شتم و تهدید بر افراد از جمله مصادیق بارز نقض اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین میثاق های بین المللی حقوق مدنی و سیاسی میباشد. در ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین در ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی به صراحت کلام بر ممنوعیت شکنجه افراد تاکید شده است.

برچسب هابازداشتحبس تعزیریاحزاب کرد ایرانکردستانبازداشت و بیخبریاستان کردستاننقض حقوق شهروندینقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشرشهروندان کورد در ایرانشهروندان کوردبازداشت و بلاتکلیفیسرکوب شهروندان در ایراننقض حقوق شهروندی در ایرانبازداشت شهروندانسرکوب شهرونداننرگس محمدیبازداشت شهروندان کرداحزاب کورد در ایراناحزاب کوردبازداشتگاهبازداشت شهروندان در ایراناحزاب کوردینقض حقوق بشرد ر ایرانسرکوب در ایراناحزاب کردشهروندان کرد در ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایراناحزاب کردیاحزاب کوردی در ایرانهمکاری با احزاب کوردشهروندان کردهمکاری با احزاب کوردیسرکوب فرهنگیان در ایرانسرکوب شهروندان در کردستانشهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کرد در ایراناحزاب کرد مسلحشهرستان پاوهسرکوب شهروندان کورد ایرانبازداشت و بی خبرینقض حقوق شهروندان کورد در ایراناحزاب سیاسی کرداحزاب کورد سیاسیسرکوب شهروندان کوردسرکوب شهروندان کرداحزاب کرد مخالف نظاماحزاب کردمخالف نظاماحزاب کورد مخالف نظامشهروندان شهروندان کرد در ایراناحزاب کورد مخالفبازداشت شهروندان کورد در ایراناحزاب کرد مخالفاحزاب کرد مخالف نطامشهروندان کردآباد یزدنقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیاحزاب سیاسی کرد مخالف نظامشهروندان کرد ایرانحبس تعزیری زندانیان سیاسیاحزاب کرد سیاسی در ایرانبازداشت و بیخبری از شهرونداناحزاب کوردستانشهروندان کرد در جمهوری اسلامیسرکوب شهروندان کرد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد در جمهوری اسلامیشهروندان کرد اهل سنتشهروندان کورد زندانی سیاسیشهروندان کرد زندانی سیاسیبازداشت شهروندان کوردبازداشت شهروندن کوردسرکوب شهروندن در ایراننقض حقوق شهروندان کرد در ایرانشهروندن کرد ایرانبازداشت شهروندان کورد در سردشتشهروندان کردایرانسرکوب شهروندان کرد ایرانشهروندان کرددر ایرانبهاراحمدیبهار احمدینگین ویسیالهام مرادیبازداشت الهام مرادیبازداشت نگین ویسیبازداشت نرگس محمدیبازداشت بهاراحمدیبازداشت بهار احمدیپاوه استان کرمانشاهروستای میراولیروستای میراولی در باینگان

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: