•                  
یک شنبه , ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰
یکشنبه, ژوئن 20

بازداشت ۴ دختر ساکن توابع شهرستان پاوه توسط نیروهای امنیتی

0
187

حقوق بشر در ایران – امروز شنبه ۲۹ شهریور ماه ۱۳۹۹، ماموران امنیتی شهرستان پاوه از توابع استان کرمانشاه ۴ تن از شهروندان زن ساکن توابع این شهرستان را بازداشت کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز چهارشنبه ۲۶ شهریور ماه ۱۳۹۹، بهار احمدی، نگین ویسی، نرگس محمدی و الهام مرادی، چهار دختر ساکن روستای میراولی از توابع باینگان در شهرستان پاوه توسط نیروهای امنیتی این شهرستان بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات کرمانشاه منتقل شدند. 

براساس این گزارش، اتهامات جملگی این شهروندان همکاری با یکی از احزاب کُرد مخالف نظام عنوان شده اما از مصادیق حقوقی این اتهامات اطلاعی در دسترس نیست. 

بازداشت این افراد بدن ارائه حکم قضائی صورت گرفته و هیچ یک از این دختران از زمان بازداشت نتوانستند با خانواده خود تماس یا ملاقات داشته باشند. 

بازداشت افراد بدون تفهیم اتهام و عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

اعتراف گیری اجباری به ضرب و شتم و تهدید بر افراد از جمله مصادیق بارز نقض اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین میثاق های بین المللی حقوق مدنی و سیاسی میباشد. در ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین در ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی به صراحت کلام بر ممنوعیت شکنجه افراد تاکید شده است.

برچسب هانقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی در ایراننقض حقوق شهروندان کورد در ایراننقض حقوق شهروندان کرد در ایراننگین ویسینرگس محمدیهمکاری با احزاب کوردهمکاری با احزاب کوردیکردستانپاوه استان کرمانشاهالهام مرادیاحزاب کورداحزاب کورد مخالفاحزاب کورد مخالف نظاماحزاب کورد در ایراناحزاب کورد سیاسیاحزاب کوردیاحزاب کوردی در ایراناحزاب کوردستاناحزاب کرداحزاب کرد مخالفاحزاب کرد مخالف نطاماحزاب کرد مخالف نظاماحزاب کرد مسلحاحزاب کرد ایراناحزاب کرد سیاسی در ایراناحزاب کردمخالف نظاماحزاب کردیاحزاب سیاسی کرداحزاب سیاسی کرد مخالف نظاماستان کردستانبهار احمدیبهاراحمدیبازداشتبازداشت نگین ویسیبازداشت نرگس محمدیبازداشت و بلاتکلیفیبازداشت و بی خبریبازداشت و بیخبریبازداشت و بیخبری از شهروندانبازداشت الهام مرادیبازداشت بهار احمدیبازداشت بهاراحمدیبازداشت شهروندن کوردبازداشت شهروندانبازداشت شهروندان کوردبازداشت شهروندان کورد در ایرانبازداشت شهروندان کورد در سردشتبازداشت شهروندان کردبازداشت شهروندان در ایرانبازداشتگاهحبس تعزیریحبس تعزیری زندانیان سیاسیروستای میراولیروستای میراولی در باینگانسرکوب فرهنگیان در ایرانسرکوب در ایرانسرکوب شهروندن در ایرانسرکوب شهروندانسرکوب شهروندان کوردسرکوب شهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایرانسرکوب شهروندان کردسرکوب شهروندان کرد ایرانسرکوب شهروندان کرد در ایرانسرکوب شهروندان کرد در جمهوری اسلامیسرکوب شهروندان در کردستانسرکوب شهروندان در ایرانشهروندن کرد ایرانشهروندان کوردشهروندان کورد ایرانشهروندان کورد در ایرانشهروندان کورد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد زندانی سیاسیشهروندان کردشهروندان کرد اهل سنتشهروندان کرد ایرانشهروندان کرد در ایرانشهروندان کرد در جمهوری اسلامیشهروندان کرد زندانی سیاسیشهروندان کردآباد یزدشهروندان کردایرانشهروندان کرددر ایرانشهروندان شهروندان کرد در ایرانشهرستان پاوه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: