•                  
یک شنبه , ۲۳ مرداد , ۱۴۰۱
یکشنبه, آگوست 14

بازداشت ۴ شکارچی غیرمجاز در منطقه حفاظت شده سبزکوه شهرستان لردگان

0
516

حقوق بشر در ایران – امروز شنبه ۲۹ شهریور ماه ۱۳۹۹، ماموران محیط بانی شهرستان لردگان، ۴ شکارچی غیرمجاز را در منطقه حفاظت شده سبزکوه دستگیر کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از رُکنا، امروز شنبه ۲۹ شهریور ماه ۱۳۹۹، شهرام احمدی، مدیرکل حفاظت از محیط زیست چهارمحال و بختیاری از بازداشت ۴ شکارچی غیرمجاز در منطقه حفاظت شده سبزکوه واقع در شهرستان لردگان از توابع استان توسط ماموران محیط بانی این منطقه خبر داد. 

مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان چهار محال و بختیاری در تشریح این خبر گفت: “مأموران یگان حفاظت محیط زیست در شهرستان لردگان، در حین گشت و کنترل شبانه در منطقه حفاظت شده سبزکوه، با مشاهده چهار نفر متخلف شکار غیرمجاز در این منطقه، آنان را قبل از اقدام به شکار دستگیر کردند.”

منطقه حفاظت شده سبزکوه، در ۱۵۰ کیلومتری مرکز استان و ۳۰ کیلومتری شهر لردگان و در ۳ شهرستان کیار، بروجن و لردگان قرار گرفته است.

این منطقه، به دلیل دارا بودن پتانسیل های غنی گیاهی و جانوری و توپو گرافی ویژه، از سال ۱۳۷۰ به صورت منطقه حفاظت شده، تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط‌زیست قرار گرفته است.

عبدالله نجفی در ادامه افزود: “متخلفان برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند. طبیعت نیاز به حمایت عمومی دارد و بر اساس اصل ۵۰ قانون اساسی وظیفه‌ای است که برعهده همه مردم است.”

آسیب رساندن به هرگونه از موجودات زنده به مثابه نقض حقوق بشر در رسته محیط زیست است.

هرگونه آزمایش زجرآور بر روی حیوانات اعم از آنکه روحی یا جسمی باشد، نقض حقوق حیوانات است.

اولین قانون حمایت از حیوانات در انگلستان در سال ۱۸۸۲ میلادی تصویب شد که این قانون در سال ۱۹۱۱به تکمیل رسید.

پس از انگلستان کشورهای دیگری نیز قوانینی در جهت حفظ حقوق حیوانات به تصویب رساندند.

تا کنون تعداد زیادی معاهدات چند جانبه، دو جانبه و اسناد بین المللی در زمینه حقوق حیوانات انعقاد گردیده که از کثرت این موارد صرفا به چند نمونه آن اشاره می کنیم: اعلامیه ۱۹۷۲استکهلم، کنوانسیون ۱۹۷۳ کیوتر، کنوانسیون تنوع زیستی ۱۹۷۲مشهور به کنوانسیون ریو، کنوانسیون تجارت بین المللی گونه های حیوانی و گیاهی در معرض خطر ۱۹۷۳ از جمله اسناد بین المللی است که در حمایت از حقوق حیوانات مورد تصویب قرار گرفته است.

برهمین اساس, اعلامیه جهانی حقوق حیوانات در اکتبر ۱۹۷۸ با هدف شناخت جهان مبتنی بر حقوق برای حیوانات با تلاش یونسکو در پاریس به تصویب رسید.

برچسب هامنطقه حفاظت شده سبزکوهمنطقه سبزکوه شهرستان لردگانمحیط زیستمحیط زیست ایرانمحیط زیست استان چهار محال و بختیاریمحیط زیست در ایرانمدیر کل حفاظت از محیط زیست چهار محال و بختیارینقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق حیواناتنقض حقوق حیوانات در ایراننقض حقوق شهروندیچهار محال و بختیاریچهارمحال و بختیاریاداره کل حفاظت از محیط زیستاداره حفاظت از محیط زیستاستان چهار محال و بختیاریاستان چهارمحال و بختیاریاستان چهارمحال بختیاریاعلامیه جهانی حقوق حیواناتبازداشتبازداشت شکارچیبازداشت شکارچی متخلفبازداشت شکارچی گرازبازداشت شکارچی غیرمجازبازداشت شکارچیانبازداشت شکارچیان قوچ وحشیبازداشت شکارچیان متخلفبازداشت شکارچیان پرندگان شکاریبازداشت شکارچیان غیرمجازحفاظت از منابع طبیعی در ایرانحفاظت از محیط زیستحفاظت از محیط زیست در ایرانحفاظت از جنگلهاحقوق حیواناتحقوق حیوانات در ایرانحقوق شهروندیحامیان حقوق حیواناترئیس سازمان حفاظت محیط زیستسازمان حفاظت از محیط زیستسازمان حفاظت از محیط زیست ایرانشهروندان ساکن استان چهارمحال و بختیاریشهرام احمدیشهرستان لردگانشکارچیشکارچی متخلفشکارچی غیرمجازشکارچیانشکارچیان متخلف در بردسکنشکارچیان غیرمجازشکارغیرمجاز

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: