•                  
جمعه , ۲۳ مهر , ۱۴۰۰
جمعه, اکتبر 15

بازداشت دختر دوچرخه سوار در نجف آباد اصفهان توسط نیروهای امنیتی

0
474

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۲۹ مهر ماه ۱۳۹۹، دختری که در شهر نجف آباد اصفهان دوچرخه سواری کرده بود توسط ماموران امنیتی این شهر بازداشت شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز سه شنبه ۲۹ مهر ماه ۱۳۹۹، مجتبی راعی، فرماندار نجف آباد اصفهان از بازداشت دختری که در بدون حجاب دوچرخه سواری کرده بود توسط ماموران امنیتی و تشکیل پرونده قضائی بر علیه این دختر خبر داد. 

فرماندار نجف آباد در گفتگو با ایرنا ضمن تائید این خبر ادعا کرد: “فردی که به تازگی در این منطقه اقدام به هنجار شکنی و توهین به حجاب اسلامی کرده بود دستگیر شده و انگیزه او از این اقدام در دست بررسی است.”

اشاره فرماندار نجف آباد اصفهان به فیلم کوتاهی بود که روز گذشته در فضای مجازی منتشر شد و در آن فیلم دختری بدون روسری در محدوده میدان اصلی این شهر دوچرخه سواری کرده بود. 

بازداشت این دختر به اتهام دوچرخه سواری و نداشتن روسری در حالی صورت گرفته که به نظر موجی تازه از سرکوب بر علیه شهروندان و حق آزادیهای آکادمیک و اجتماعی از سوی ارگانهای امنیتی و انتظامی در دست اجرا است. 

در تاریخ ۲۸ مهر ماه ۱۳۹۹، علی ذوالقدر، فرمانده پلیس امنیت تهران تهدید کرد که شهروندانی که در فضای مجازی حجاب خود را رعایت نمی کنند به این ارگان امنیتی احضار خواهند شد. 

اعمال محدودیت بر شهروندان و رفتارهای امنیتی با آنها به دلیل پوشش و نوع لباس پوشیدن افراد مرتبط با سرکوب آزادی بیان و عقیده و ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

برچسب هابازداشتبازداشت و بیخبریحقوق زنان در ایرانزن در ایراننجف آباد اصفهاندوچرخه سواری بانواننقض حقوق شهروندیزنان در ایراننقض حقوق بشر در ایرانپرونده سازینقض حقوق بشرتهدید پرونده سازیبازداشت و بلاتکلیفیسرکوب شهروندان در ایراننقض حقوق شهروندی در ایرانبازداشت شهروندانبازداشتگاهخودکشی زنان در ایرانسرکوب زنان در ایرانبازداشت شهروندان در ایرانسرکوب آزادی بیان در ایراننقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق زنان در ایرانتبعیض علیه زنانسرکوب آزادی بیانسرکوب آزادی بیان و قلمزنان در ایران معاصربازداشت و بی خبریسرکوب زنانسرکوب زنان در ایارنحقوق شهروندی زنان در ایرانسرکوب زنان دسرکوب زنان ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیبازداشت زنان در ایرانزنان در ابراننقض حقوق شهروندی زنان در ایرانزندانیان سیاسی زن در ایرانبازداشت و بیخبری از شهروندانسرکوب زنان در جمهوری اسلامیدوچرخه سورایدوچرخه سواری زنان در ایرانفرماندار نجف آباد اصفهانمجتبی راعیمجتبی راعی فرماندار نجف آبادنجف آباد استان اصفهانسرکوب آزادیهای اجتماعیحقوق اکادمیک

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: