•                  
چهارشنبه , ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰
چهارشنبه, ژوئن 16

بازداشت دختر دوچرخه سوار در نجف آباد اصفهان توسط نیروهای امنیتی

0
329

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۲۹ مهر ماه ۱۳۹۹، دختری که در شهر نجف آباد اصفهان دوچرخه سواری کرده بود توسط ماموران امنیتی این شهر بازداشت شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز سه شنبه ۲۹ مهر ماه ۱۳۹۹، مجتبی راعی، فرماندار نجف آباد اصفهان از بازداشت دختری که در بدون حجاب دوچرخه سواری کرده بود توسط ماموران امنیتی و تشکیل پرونده قضائی بر علیه این دختر خبر داد. 

فرماندار نجف آباد در گفتگو با ایرنا ضمن تائید این خبر ادعا کرد: “فردی که به تازگی در این منطقه اقدام به هنجار شکنی و توهین به حجاب اسلامی کرده بود دستگیر شده و انگیزه او از این اقدام در دست بررسی است.”

اشاره فرماندار نجف آباد اصفهان به فیلم کوتاهی بود که روز گذشته در فضای مجازی منتشر شد و در آن فیلم دختری بدون روسری در محدوده میدان اصلی این شهر دوچرخه سواری کرده بود. 

بازداشت این دختر به اتهام دوچرخه سواری و نداشتن روسری در حالی صورت گرفته که به نظر موجی تازه از سرکوب بر علیه شهروندان و حق آزادیهای آکادمیک و اجتماعی از سوی ارگانهای امنیتی و انتظامی در دست اجرا است. 

در تاریخ ۲۸ مهر ماه ۱۳۹۹، علی ذوالقدر، فرمانده پلیس امنیت تهران تهدید کرد که شهروندانی که در فضای مجازی حجاب خود را رعایت نمی کنند به این ارگان امنیتی احضار خواهند شد. 

اعمال محدودیت بر شهروندان و رفتارهای امنیتی با آنها به دلیل پوشش و نوع لباس پوشیدن افراد مرتبط با سرکوب آزادی بیان و عقیده و ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

برچسب هافرماندار نجف آباد اصفهانمجتبی راعیمجتبی راعی فرماندار نجف آبادنقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق زنان در ایراننقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی در ایراننقض حقوق شهروندی زنان در ایراننجف آباد استان اصفهاننجف آباد اصفهانپرونده سازیبازداشتبازداشت و بلاتکلیفیبازداشت و بی خبریبازداشت و بیخبریبازداشت و بیخبری از شهروندانبازداشت زنان در ایرانبازداشت شهروندانبازداشت شهروندان در ایرانبازداشتگاهتهدید پرونده سازیتبعیض علیه زنانحقوق اکادمیکحقوق زنان در ایرانحقوق شهروندی زنان در ایرانخودکشی زنان در ایراندوچرخه سواری بانواندوچرخه سواری زنان در ایراندوچرخه سورایزن در ایرانزنان در ایرانزنان در ایران معاصرزنان در ابرانزندانیان سیاسی زن در ایرانسرکوب آزادی بیانسرکوب آزادی بیان و قلمسرکوب آزادی بیان در ایرانسرکوب آزادیهای اجتماعیسرکوب زنانسرکوب زنان ایرانسرکوب زنان دسرکوب زنان در ایارنسرکوب زنان در ایرانسرکوب زنان در جمهوری اسلامیسرکوب شهروندان در ایران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: