•                  
چهارشنبه , ۱۵ تیر , ۱۴۰۱
پنج‌شنبه, جولای 7

زندان رجائی شهر: ممانعت از آزادی اصغر پاداشی, زندانی امنیتی علیرغم اتمام دوران حبس

0
1015

اصغر پاداشی زندانی امنیتی محبوس در سالن ۱۰ اندرزگاه ۴ زندان رجائی شهر کرج علیرغم سپری کردن دوران محکومیت حبس ۱۰ ساله خود کماکان در این زندان محبوس مانده است و از آزادی وی  ممانعت بعمل آمده است. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, اصغر پاداشی, زندانی امنیتی محبوس در سالن ۱۰ اندرزگاه ۴ زندان رجائی شهر کرج که با اتهام جاسوسی از شهریور ماه سال ۱۳۸۷ در این زندان در حال سپری کردن محکومیت حبس ده ساله خود بوده, علیرغم گذشت بیش از ۶ ماه از اتمام دوران حبس وی این زندانی امنیتی کماکان در این زندان محبوس مانده است. وی از شهرویور ماه سال ۱۳۸۷ با اتهام جاسوسی توسط نیروهای اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت و پس از محاکمه به اعدام محکوم شد. با ارجاع پرونده جهت اعاده دادرسی محکومیت اعدام وی به ۱۰ سال حبس تعزیری و پرداخت ۳۴ هزار دلار تقلیل پیدا کرد. 

لازم به ذکر است که با توجه تلاش خانواده این زندانی جهت پرداخت جزای نقدی که این زندانی علاوه بر حکم حبس به پرداخت آن محکوم شده بود، مسئولین تاکنون به بهانه های مختلف از دریافت مبلغ و آزادی وی جلوگیری کرده اند.
اصغر پاداشی در شهریورماه سال ۸۷ توسط مامورین اطلاعات سپاه بازداشت شده و به مدت بیش از ۶۰ ماه در سلول‌های انفرادی بازداشتگاه این نهاد موسوم به بند ۲ الف زندان اوین، بند ۶۴ وزارت دفاع و بند ۵۹ اطلاعات سپاه تحت بازداشت و بازجویی بوده است.

وی در مرحله بدوی توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی به اتهام جاسوسی به اعدام محکوم شده و پس از قبول اعاده دادرسی در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی احمدزاده به ۱۰ سال حبس تعزیری و پرداخت ۳۴ هزار دلار محکوم شد.

در حالی که در تیرماه سال گذشته دوران محکومیت این زندانی امنیتی به اتمام رسیده است وی کماکان به دلیل عدم تصفیه مالی از بابت جزای نقدی، در زندان رجایی شهر کرج نگهداری می شود.

بلاتکلیف نگه داشتن و یا ممانعت از آزادی افراد در بازداشت و حتی افرادی که محکومیت خود را پسری کرده باشند از جمله موارد ناقض حقوق بشر که در ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ میباشد که ممنوعیت بازداشت خودسرانه افراد تاکید میکند. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: