•                  
جمعه , ۱۰ تیر , ۱۴۰۱
جمعه, جولای 1

احضار فرهاد صالحی, مدیر مسئول سایت سلام به دادستانی شهرستان پاوه

0
1023

فرهاد صالحی, فعال رسانه ای و مدیر مسئول وبسایت سلام به صورت تلفنی به دادستانی شهرستان پاوه واقع در استان کرمانشاه احضار شده است. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان, دادستانی شهرستان پاوه طی تماس تلفنی که از سوی مدیر دفتر دادستان این شهر بود فرهاد صالحی, فعال رسانه ای و مدیر مسئول وبسایت سلام را جهت پاره ای از توضیحات به دفتر دادستانی احضار کرده است. 

علت دقیق احضار “فرهاد صالحی” و یا اتهامات احتمالی این فعال رسانه ای هنوز مشخص نشده است. لازم به ذکر است که وبسایت سلام در چند سال اخیر با رویکردی انتقادی، مطالبی را در مورد ضابطه‌های سازمانی و مسئولین، عدم رسیدگی به مناطق محروم و کولبرها منتشر کرده بود.

در آخرین مورد از احضار و یا بازداشت فعالین رسانه‌ای در شهرستان پاوه، شامگاه ۱۶ تیر ۱۳۹۷ بود که  دو تن از فعالان رسانه ای بنامهای: “مظفر ولدبیگی” روزنامه‌نگار و مدیر سایت خبری “نوریاو” به دلیل درج یک خبر در رابطه با ایجاد مزاحمت شماری از نیروهای لباس شخصی برای یک خانواده به دستور دادستانی پاوه توسط نیروهای پلیس امنیت این شهر بازداشت و پس از اتمام بازجوییها به صورت موقت آزاد شده بود.

احضار افراد باید منتسب به قانون باشد و هر فردی چنانچه به مراجع قضائی جهت توضیحات و یا به هر دلیل احضار میشود باید احضاریه ای برای وی صادر و در آن کلیه اتهامات منتسبه به طور واضح شرح داده شود. 

سرکوب فعالان رسانه ای در ایران ناقض اصل آزادی بیان و اندیشه میباشد و سرکوب آزادی بیان ناقض اصول و اسناد بین المللی از قبیل:  ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر مصوب ۱۰ دسامبر ۱۹۴۸ و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز میباشد که بر حق افراد بر انتشار نظریات و افکار و عقاید خود بطور آزادانه و بدون ملاحظات مرزی تاکید کرده است. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: