•                  
دوشنبه , ۲۶ مهر , ۱۴۰۰
دوشنبه, اکتبر 18

مجید عزیزی, فرخ حسین پور و فرزاد دل‌آرام از زندان عادل آباد شیراز آزاد شدند

0
765

سه تن  از شهروندان محبوس در زندان عادل آباد شیراز بنامهای مجید عزیزی و فرخ حسین پور و فرزاد دل آرام  با توجه به عفو ۲۲ بهمن ماه  از زندان آزاد شدند.

به گزارش  حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷، حسین فرخ‌پور, مجید عزیزی و فرزاد دل آرام  سه تن  از شهروندان محبوس در زندان عادل آباد شیراز مشمول عفو ۲۲ بهمن شده و از زندان عادل‌آباد شیراز آزاد شدند.

بنقل از یک منبع نزدیک به مجید عزیزی در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ,  آزادی مجید عزیزی  بر اساس اعطای عفو به مناسبت ۲۲ بهمن پس از سپری کردن ۲ ماه و ۲۶ روز از مدت محکومیت یک ساله خود زودتر از موعد مقرر از زندان عادل‌آباد شیراز آزاد شد”.

حقوق بشر در ایران در تاریخ ۲۹ آبان ماه سالجاری  طی گزارشی از انتقال مجید عزیزی در تاریخ ۲۸ آبان ماه  به زندان عادل اباد شیراز جهت سپری کردن دوران محکومیت اطلاع رسانی کرده بود.

مجیدعزیزی، فعال مدنی ساکن شیراز و فارغ‌التحصیل رشته بازیگری سینما که به دلیل حمایت از دختران خیابان انقلاب و در اعتراض به حجاب اجباری به اتهام “تبلیغ علیه نظام” از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب شیراز به یک‌سال زندان محکوم شده بود، روز ۲۸ آبان‌ماه ۱۳۹۷، پس از حضور در دادگاه بازداشت و جهت اجرای حکم به زندان عادل آباد شیراز منتقل شده‌بود.

حکمی که در شعبه ۱۷ دادگاه تجدیدنظر استان فارس به ریاست محمدرضا حسین‌پور عینا تایید شد.

مجید عزیزی  به دلیل حمایت از اقدامات اعتراضی در رابطه با حجاب اجباری بازداشت و در تاریخ ۱۴ اسفند ۹۶ توسط شعبه اول دادگاه انقلاب شیراز به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

همچنین دوتن  دیگر ازندانیان عقیدتی  محبوس در زندان عادل آباد شیراز  بنامهای حسین فرخ پور و فرزاد دل آرام از این زندان بصورت زودهنگام آزاد شدند.

لازم به ذکر است که  فرزاد دل آرام شهروند بهائی ساکن شیراز در مردادماه سال جاری به همراه همسر خود -روحیه نریمان- به ترتیب به یک سال و دو سال و نیم حبس تعزیری محکوم شده بودند. 
هر دوی این شهروندان علیرغم داشتن فرزند، در مردادماه سال جاری بطور همزمان برای تحمل حبس راهی زندان عادل آباد شیراز شده بودند. 

با توجه به محکومیت طولانی تر خانم نریمان طرح عفو ۲۲ بهمن ماه و آزادی زودهنگام شامل او نشد و کماکان در زندان به سر می برد.

حسین فرخ‌پور، شهروند ساکن شیراز نیز در ۲۷ فروردین ۹۷، در شعبه اول دادگاه انقلاب شیراز به ریاست قاضی محمد ساداتی با اتهام “تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری و روزانه دو ساعت فعالیت تبلیغی به مدت شش ماه در فضای مجازی به نفع حکومت جمهوری اسلامی محکوم شده‌بود که در مهلت مقرر قانونی در اعتراض به این رای، خواستار برگزاری دادگاه تجدیدنظر شد و نهایتا در شعبه ۱۷ دادگاه تجدیدنظر استان فارس مورخ ۲۱ تیرماه ۹۷ حکم یک سال حبس او به شش ماه کاهش یافت.

حسین فرخ پور  متولد ۱۳۶۰ و ساکن شیراز، آذرماه ۹۷ بازداشت و جهت تحمل حبس به زندان عادل آباد شیراز منتقل شده‌بود.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: