•                  
جمعه , ۱۰ تیر , ۱۴۰۱
جمعه, جولای 1

دو شهروند بازداشت شده در بانه با تودیع وثیقه آزاد شدند

0
834

حقوق بشر در ایران امروز دوشنبه ۱۷ آذر ماه ۱۳۹۹، دو شهروند بازداشت شده در شهرستان بانه از توابع استان کردستان، پس از اتمام مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام هر یک با تودیع قرار وثیقه آزاد شدند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کُردپا، امروز دوشنبه ۱۷ آذر ماه ۱۳۹۹، واحد عباس زاده – متولد: ۱۳۶۴ – فرزند: عثمان – ساکن روستای کوپیچ سفلی از توابع شهرستان بانه و رحمان رسولی – فرزند: رحیم – اهل روستای ابوالحسن، دو شهروند بازداشت شده در شهرستان بانه از توابع استان کردستان پس از اتمام مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام هر یک با تودیع قرار وثیقه تا اتمام مراحل دادرسی از بازداشت آزاد شدند. 

لازم به ذکر است، واحد عباس زاده، در تاریخ ۱ آذر ماه ۱۳۹۹، توسط نیروهای امنیتی شهرستان بانه بازداشت و جهت بازجوئی و تفعیم اتهام به بازداشتگاه نیروهای امنیتی منتقل شده بود. 

همچنین در تاریخ ۵ آذر ماه ۱۳۹۹، ماموران امنیتی شهرستان بانه پس از بازداشت رحمان رسولی، وی را جهت بازجوئی و تفهیم اتهام به بازداشتگاه نیروهای امنیتی بانه منتقل کرده بودند. 

علیرغم آزادی این افراد با تودیع وثیقه اما از اتهامات هیچ از این ۲ نفر تا لحظه تنظیم این گزارش اطلاعی در دسترس نیست. 

عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم و بازداشت خودسرانه بدون تفهیم اتهام ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶، است. 

سرکوب شهروندان و بیان اتهامات امنیتی بر علیه آنها بدون وجود مستندات قانع کننده ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶، است. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

اعتراف گیری اجباری به ضرب و شتم و تهدید بر افراد از جمله مصادیق بارز نقض اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین میثاق های بین المللی حقوق مدنی و سیاسی میباشد. در ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین در ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی به صراحت کلام بر ممنوعیت شکنجه افراد تاکید شده است.

برچسب هانقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی در ایراننقض حقوق شهروندان کورد در ایراننقض حقوق شهروندان کرد در ایرانهمکاری با احزاب کوردیواحد عباس زادهواحد عباس زاده آزادیواحد عباس زاده بازداشتآزادی واحد عباس زادهآزادی رحمان رسولیاحزاب کورداحزاب کورد مخالفاحزاب کورد مخالف نظاماحزاب کورد در ایراناحزاب کورد سیاسیاحزاب کوردیاحزاب کوردی در ایراناحزاب کوردستاناخبار نقض حقوق شهروندی در ایراناداره اطلاعات شهرستان بانهبازداشت و بیخبری از شهروندانبازداشت و سرکوب آزادی بیانبازداشت واحد عباس زادهبازداشت رحمان رسولیبازداشت شهروندن کوردبازداشت شهروندانبازداشت شهروندان کوردبازداشت شهروندان کورد در پیرانشهربازداشت شهروندان کورد در ایرانبازداشت شهروندان کورد در سردشتبازداشت شهروندان کردبازداشت شهروندان کرد ایرانبازداشت شهروندان کرد در ایرانبازداشت شهروندان آذری در ایرانبازداشت شهروندان در ایراندادگاه کیفری شهرستان بانهروستای کوپیچروستای کوپیچ شهرستان بانهروستای ابوالحسن در شهرستان بانهرحمان رسولی آزادیرحمان رسولی بازداشتسرکوب شهروندان کوردسرکوب شهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایرانسرکوب شهروندان کردسرکوب شهروندان کرد ایرانسرکوب شهروندان کرد در ایرانسرکوب شهروندان کرد در جمهوری اسلامیسرکوب شهروندان شهروندان کوردشهروندان کوردشهروندان کورد اهل سنتشهروندان کورد ایرانشهروندان کورد ارومیهشهروندان کورد جمهوری اسلامیشهروندان کورد در مریوانشهروندان کورد در ایرانشهروندان کورد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد زندانی سیاسیشهروندان کورد سنی مذهبشهروندان کورد شهرستان بانهشهروندان کوردایرانشهروندان کردشهروندان کرد اهل سنتشهروندان کرد ایرانشهروندان کرد در ایرانشهروندان کرد در جمهوری اسلامیشهروندان کرد زندانی سیاسیشهروندان کردآباد یزدشهروندان کردایرانشهروندان کرددر ایرانشهروندان شهروندان کرد در ایرانشهرستان بانه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: