پنج شنبه , ۰۹ آذر , ۱۴۰۲
پنج‌شنبه, نوامبر 30

دو شهروند بازداشت شده در بانه با تودیع وثیقه آزاد شدند

0
1258

حقوق بشر در ایران امروز دوشنبه ۱۷ آذر ماه ۱۳۹۹، دو شهروند بازداشت شده در شهرستان بانه از توابع استان کردستان، پس از اتمام مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام هر یک با تودیع قرار وثیقه آزاد شدند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کُردپا، امروز دوشنبه ۱۷ آذر ماه ۱۳۹۹، واحد عباس زاده – متولد: ۱۳۶۴ – فرزند: عثمان – ساکن روستای کوپیچ سفلی از توابع شهرستان بانه و رحمان رسولی – فرزند: رحیم – اهل روستای ابوالحسن، دو شهروند بازداشت شده در شهرستان بانه از توابع استان کردستان پس از اتمام مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام هر یک با تودیع قرار وثیقه تا اتمام مراحل دادرسی از بازداشت آزاد شدند. 

لازم به ذکر است، واحد عباس زاده، در تاریخ ۱ آذر ماه ۱۳۹۹، توسط نیروهای امنیتی شهرستان بانه بازداشت و جهت بازجوئی و تفعیم اتهام به بازداشتگاه نیروهای امنیتی منتقل شده بود. 

همچنین در تاریخ ۵ آذر ماه ۱۳۹۹، ماموران امنیتی شهرستان بانه پس از بازداشت رحمان رسولی، وی را جهت بازجوئی و تفهیم اتهام به بازداشتگاه نیروهای امنیتی بانه منتقل کرده بودند. 

علیرغم آزادی این افراد با تودیع وثیقه اما از اتهامات هیچ از این ۲ نفر تا لحظه تنظیم این گزارش اطلاعی در دسترس نیست. 

عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم و بازداشت خودسرانه بدون تفهیم اتهام ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶، است. 

سرکوب شهروندان و بیان اتهامات امنیتی بر علیه آنها بدون وجود مستندات قانع کننده ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶، است. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

اعتراف گیری اجباری به ضرب و شتم و تهدید بر افراد از جمله مصادیق بارز نقض اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین میثاق های بین المللی حقوق مدنی و سیاسی میباشد. در ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین در ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی به صراحت کلام بر ممنوعیت شکنجه افراد تاکید شده است.

برچسب هانقض حقوق شهروندیبازداشت شهروندان کرداحزاب کورد سیاسیاخبار نقض حقوق شهروندی در ایرانشهروندان کرد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد سنی مذهبشهروندان کورد جمهوری اسلامیشهروندان کورد در مریوانواحد عباس زاده آزادیشهرستان بانهاحزاب کورد در ایراناحزاب کوردی در ایرانسرکوب شهروندان کوردشهروندان کردآباد یزدسرکوب شهروندان کرد در جمهوری اسلامیاداره اطلاعات شهرستان بانهشهروندان کردایرانواحد عباس زادهآزادی واحد عباس زادهنقض حقوق بشر در ایراناحزاب کوردشهروندان کردسرکوب شهروندان کردنقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیشهروندان کورد در جمهوری اسلامیبازداشت شهروندان کوردسرکوب شهروندان کرد ایرانبازداشت واحد عباس زادهآزادی رحمان رسولینقض حقوق بشربازداشت شهروندان در ایرانهمکاری با احزاب کوردیاحزاب کورد مخالف نظامشهروندان کرد ایرانشهروندان کورد اهل سنتبازداشت شهروندن کوردسرکوب شهروندان شهروندان کوردواحد عباس زاده بازداشترحمان رسولی آزادیشهروندان کورد در ایراناحزاب کوردیشهروندان کورد ایرانبازداشت و سرکوب آزادی بیانشهروندان کرد اهل سنتنقض حقوق شهروندان کرد در ایرانشهروندان کرددر ایرانروستای ابوالحسن در شهرستان بانهروستای کوپیچشهروندان کوردنقض حقوق بشرد ر ایرانسرکوب شهروندان کرد در ایرانشهروندان شهروندان کرد در ایرانبازداشت و بیخبری از شهرونداننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراندادگاه کیفری شهرستان بانهبازداشت شهروندان کرد در ایرانبازداشت رحمان رسولیروستای کوپیچ شهرستان بانهنقض حقوق شهروندی در ایرانشهروندان کرد در ایرانسرکوب شهروندان کورد ایراناحزاب کورد مخالفاحزاب کوردستانشهروندان کورد زندانی سیاسیشهروندان کوردایرانبازداشت شهروندان کرد ایرانرحمان رسولی بازداشتشهروندان کورد شهرستان بانهبازداشت شهروندانسرکوب شهروندان کورد در ایراننقض حقوق شهروندان کورد در ایرانبازداشت شهروندان کورد در ایرانبازداشت شهروندان آذری در ایرانشهروندان کرد زندانی سیاسیبازداشت شهروندان کورد در سردشتبازداشت شهروندان کورد در پیرانشهرشهروندان کورد ارومیه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: