•                  
شنبه , ۱۱ تیر , ۱۴۰۱
شنبه, جولای 2

دو شهروند بازداشت شده در اسلام آباد غرب بطور موقت آزاد شدند

0
836

حقوق بشر در ایران امروز چهارشنبه ۱۹ آذر ماه ۱۳۹۹، داریوش مرادی و آنیسا جعفری مهر، دو تن از شهروندان بازداشت شده در شهرستان اسلام آباد غرب پس از اتمام بازجوئی بطور موقت و با تودیع قرار وثیقه آزاد شدند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، ظهر امروز چهارشنبه ۱۹ آذر ماه ۱۳۹۹، داریوش مرادی و آنیسا جعفری مهر، فعالان مدنی ساکن شهرستان اسلام آباد غرب، پس از اتمام مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام بطور جداگانه با تودیع قرارهای وثیقه ای به مبلغ ۲۵۰ و ۳۵۰ میلیون تومان تا اتمام مراحل دادرسی آزاد شدند. 

به نقل از یک منبع نزدیک به داریوش مرادی در گفتگو با حقوق بشر در ایران: “اتهام تفهیم شده به این فعال مدنی در مراحل بازجوئی و بازپرسی فعالیت تبلیغی علیه نظام عنوان شده و با تودیع قرار کفالتی به مبلغ۲۵۰ میلیون تومان بطور موقت آزاد شد. 

همچنین یک منبع نزدیک به آنیسا جعفری مهر هم ضمن تائید خبر آزادی این فعال فرهنگی به حقوق بشر در ایران گفت: “اتهام تفهیم شده به این فعال فرهنگی مرتبط با فعالیت‌های مدنی و دانشجوئی وی عنوان شده است. 

لازم به ذکر است، در تاریخ ۳ آذر ماه ۱۳۹۹، آنیسا جعفری مهر، در پی یروش ماموران امنیتی به منزل پدری وی در محله شاد آباد از توابع شهرستان اسلام آباد غرب بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود و خانواده وی چندین روز از مکان و وضعیت فرزندشان بی خبر بودند. 

همچنین در تاریخ ۳ آذر ماه ۱۳۹۹، داریوش مرادی، فعال مدنی ساکن شهرستان اسلام آباد غرب، توسط نیروهای امنیتی این شهرستان بازداشت و جهت بازجوئی به بازداشتگاه اطلاعات سپاه این شهرستان منتقل شده بود. 

عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم و بازداشت خودسرانه بدون تفهیم اتهام ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶، است. 

سرکوب شهروندان و بیان اتهامات امنیتی بر علیه آنها بدون وجود مستندات قانع کننده ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶، است. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

اعتراف گیری اجباری به ضرب و شتم و تهدید بر افراد از جمله مصادیق بارز نقض اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین میثاق های بین المللی حقوق مدنی و سیاسی میباشد. در ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین در ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی به صراحت کلام بر ممنوعیت شکنجه افراد تاکید شده است.

برچسب هافرماندار اسلام آباد غربفرمانداری اسلام آباد غربفعال فرهنگینقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در ایران 4نقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی در ایراننقض حقوق شهروندان کورد در ایراننقض حقوق شهروندان کرد در ایرانننقض حقوق بشر در ایرانآنیسا جعفری مهرآنیشا جعفری مهرآزادی بیانآزادی بیان در ایرانآزادی با قرار وثیقهآزادی با تودیع قرار وثیقهآزادی داریوش مرادیاخبار نقض حقوق بشر در ایراناسلام آباداسلام آباد ارومیهاسلام آباد غرباسلام آبادغرباطلاعات سپاه اسلام آباد غرببازداشتبازداشت و بلاتکلیفیبازداشت و بی خبریبازداشت و بیخبریبازداشت و بیخبری از شهروندانبازداشت و بازجوئیبازداشت و سرکوب آزادی بیانبازداشت آنیشا جعفری مهربازداشت داریوش مرادیبازداشت شهروندانبازداشت شهروندان کوردبازداشت شهروندان کورد در پیرانشهربازداشت شهروندان کورد در ایرانبازداشت شهروندان کورد در سردشتبازداشت شهروندان کردبازداشت شهروندان کرد ایرانبازداشت شهروندان کرد در ایرانبازداشت شهروندان در ایرانبازداشتگاهبازداشتگاه اداره اطلاعاتبازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیهبازداشتگاه اطلاعات سپاه پاسدارانحقوق نقض حقوق بشر در ایراندانشگاه اسلام آباددادستان اسلام آباد غربداریوش مرادیزندان اسلام آبادسرکوب آزادیسرکوب آزادی قلمسرکوب آزادی قلم در ایرانسرکوب آزادی مطبوعات در ایرانسرکوب آزادی بیانسرکوب آزادی بیان و قلمسرکوب آزادی بیان و قلم در ایرانسرکوب آزادی بیان و اندیشهسرکوب آزادی بیان و اندیشه در ایرانسرکوب آزادی بیان و عقیدهسرکوب آزادی بیان و عقیده در ایرانسرکوب آزادی بیان در ایرانسرکوب آزادی بیان در جمهوری اسلامیسرکوب آزادی عقیده در ایرانسرکوب شهروندان کوردسرکوب شهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایرانسرکوب شهروندان کردسرکوب شهروندان کرد ایرانسرکوب شهروندان کرد در ایرانسرکوب شهروندان کرد در جمهوری اسلامیسرکوب شهروندان شهروندان کوردشهروندان کوردشهروندان کورد ایرانشهروندان کورد ارومیهشهروندان کورد جمهوری اسلامیشهروندان کورد در مریوانشهروندان کورد در ایرانشهروندان کورد در اسلام آباد غربشهروندان کورد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد زندانی سیاسیشهروندان کوردایرانشهروندان کردشهروندان کرد ایرانشهروندان کرد در مریوانشهروندان کرد در ایرانشهروندان کرد در جمهوری اسلامیشهروندان کرد زندانی سیاسیشهروندان کردایرانشهروندان کرددر ایرانشهروندان شهروندان کرد در ایرانشهرک اسلام آباد ارومیهشهرستان اسلام آباد غرب

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: