•                    
  •                  
شنبه , ۰۵ آذر , ۱۴۰۱
شنبه, نوامبر 26

آزادی ۴ شهروند بازداشت شده در دهگلان و بانه

0
123

حقوق بشر در ایران – امروز پنجشنبه ۲۱مهر ماه ۱۴۰۱، چهار تن از شهروندان بازداشت شده در استان کردستان پس از بازجوئی و تودیع وثیقه آزاد شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز پنجشنبه ۲۱ مهر ماه ۱۴۰۱، سوران مبارکی و سارو مرادی، دو دانش آموز بازداشت شده در شهرستان دهگلان از توابع استان کردستان آزاد شدند.‌ همچنین، روژین دولتی و خواهر وی رویا دولتی، دو شهروند ساکن شهرستان بانه از توابع استان کردستان پس از تودیع وثیقه بطور موقت آزاد شدند.

براساس این گزارش، علیرغم تودیع وثیقه برای آزادی روژین و رویا دولتی از مصادیق حقوقی اتهامات آنها اطلاعی در دست نیست.

لازم به ذکر است، امروز دوشنبه ۱۸ مهر ماه ۱۴۰۱، سوران مبارکی، اهل روستای مبارک آباد واقع در بخش بلبان آباد در شهرستان دهگلان، در جریان راهپیمایی اعتراضی دانش آموزان در این شهرستان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

همچنین، سارو مرادی، دانش آموز ۱۷ ساله هم در تاریخ ۲۰ مهر ماه ۱۴۰۱، در شهرستان دهگلان توام با ضرب و شتم و رفتار خشونت آمیز توسط ماموران اداره اطلاعات این شهرستان بازداشت شده بود.

در ادامه نیز، روز سه شنبه ۱۹ مهر ماه ۱۴۰۱، روژین دولتی و خواهر وی رویا دولتی، ساکن شهرستان بانه از توابع استان کردستان، در پی یورش نیروهای امنیتی به محل سکونت آنها بازداشت شده بودند.‌

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.