•                  
یک شنبه , ۲۳ مرداد , ۱۴۰۱
یکشنبه, آگوست 14

بازداشت ۲۳ نفر در جریان مهمانی شبانه در شهرکرد توسط ماموران اداره اطلاعات

0
887

حقوق بشر در ایران – شب گذشته, در پی یورش ماموران اداره اطلاعات شهرکرد, به یک مهمانی شبانه در شهرستان شهرکرد تعداد ۲۳ نفر افراد حاضر در آن مجلس مهمانی پس از تفتیش منزل و ضبط لوازم بازداشت شدند و محل برگزاری آن مجلس پلمب شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از فارس, در ساعات پایانی پنجشنبه ۱۲ دی ماه ۱۳۹۸, بیست و سه نفر از شهروندان حاضر در یک مهمانی شبانه مختلط, در پی یورش ماموران اداره اطلاعات این شهرستان بازداشت و پس از تفتیش منزل و ضبط لوازم مکان برگزاری آن مجلس پلمب شد. 

براساس ادعای عبدالرضا علیمحمدی, دادستان عمومی و انقلاب شهرکرد؛ شب گذشته ماموران اداره اطلاعات شهرکرد با همکاری نیروی انتظامی ۲۳ نفر را در یک پارتی شبانه مختلط بازداشت کردند. 

این مقام قضائی در ادامه همچنین ادعا کرد؛ در زمان بازداشت این افراد ۳۰ لیتر مشروبات الکلی از محل برگزاری این مهمانی شبانه کشف و ضبط شد و محل برگزاری این مهمانی به دستور مقام قضائی پلمپ شد. 

وی همچنین گفت؛ پس از بازداشت و انتقال این افراد به بازداشتگاه ۲ نفر با تامین قرار وثیقه آزاد شدند و ۲۱ نفر باقی مانده همچنان در بازداشت بسر می برند. 

لازم به ذکر است که ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است. همچنین با توجه به کشف و ضبط مشروبات الکلی در این مهمانی شبانه احتمال صدور احکام شلاق به استناد مفاد ۲۶۴ و ۲۶۵ از قانون مجازات اسلامی جدید مصوب سال ۱۳۹۲، مبنی بر تحمل ۸۰ ضربه شلاق به عنوان مجازات حد دور از ذهن نیست.

برخوردهای قهرآمیز با شهروندان و ورود به حریم خصوصی افراد از جمله مصادیق مرتبط با سرکوب آزادی بیان و عقیده است که در اسناد بین المللی حقوق بشر از جمله, ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر بر حق آزادی بیان برای هر شهروندی تاکید شده است. همچنین در ماده ۲ از اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر حق رفتاری برابر و بدون تبعیض در مقابل هر انسانی تاکید شده است. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: