•                  
جمعه , ۰۳ بهمن , ۱۳۹۹
جمعه, ژانویه 22

بازداشت ۱۱۱ نفر در یک مهمانی شبانه در خادم آباد از توابع شهرستان شهریار

0
364

حقوق بشر در ایران – در ساعات پایانی پنجشنبه ۱۴ فروردین ماه ۱۳۹۹, در پی یروش ماموران نیروی انتظامی به یک مهمانی شبانه در یکی از باغات شهرستان شهریار دستکم ۱۱۱ نفر از حاضران در آن مهمانی بازداشت و به بازداشتگاه نیروهای امنیتی در این شهرستان منتقل شدند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, در ساعات پایانی پنجشنبه ۱۴ فروردین ماه ۱۳۹۹, دستکم ۱۱۱ نفر از حاضران در یک مهمانی شبانه که در یکی از باغات باغستان « خادم آباد قدس »,  برگزار شده بود و این افراد شامل ۹۱ نفر مرد و ۲۰ نفر زن بودند در پی یورش ماموران نیروی انتظامی بازداشت و به بازداشتگاه منتقل شدند. 

براساس اعلام محسن خانچرلی, فرمانده انتظامی غرب استان تهران: ” شب گذشته، پلیس اطلاعات و امنیت فرماندهی انتظامی غرب استان تهران یک پارتی شبانه فعال در یکی از باغ های باغستان از توابع شهرستان شهریار را شناسائی و پس از بازداشت حاضران در این مهمانی شبانه که شامل ۹۱ نفر مرد و ۲۰ نفر زن بودند از جمله مالک باغ و لیدر این باند دستگیر و جهت سیر مراحل پرونده تحویل مراجع قضایی شدند که در این رابطه، تعداد ۳۱ دستگاه خودرو نیز توقیف شد”. 

فرمانده انتظامی غرب استان تهران همچنین ادعا کرد: “برگزاری پارتی های مختلط، خط قرمز پلیس است و در صورت مشاهده، بدون هیچگونه اغماض، ضمن پلمپ محل برگزاری، عوامل برگزار کننده، دستگیر و جهت اعمال قانون، در اختیار مرجع قضایی قرار خواهند گرفت”. 

لازم به ذکر است, پیش از این و در تاریخ ۱۳ فروردین ماه ۱۳۹۹, دستکم ۱۵ نفر از شهروندان حاضر در یک مهمانی خانوادگی دیگر که در یکی از باغ های شهرستان شهریار برگزار شده بود بازداشت و پس از تشکیل پرونده با اخذ تعهد آزاد شدند. پرونده این شهروندان در حال بررسی و ارجاع به محاکم قضائی می باشد. 

ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است. 

برخوردهای قهرآمیز با شهروندان و ورود به حریم خصوصی افراد از جمله مصادیق مرتبط با سرکوب آزادی بیان و عقیده است که در اسناد بین المللی حقوق بشر از جمله, ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر بر حق آزادی بیان برای هر شهروندی تاکید شده است. همچنین در ماده ۲ از اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر حق رفتاری برابر و بدون تبعیض در مقابل هر انسانی تاکید شده است. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: