•                  
جمعه , ۲۱ مرداد , ۱۴۰۱
جمعه, آگوست 12

بازداشت سامان, آهنگساز و خواننده توسط نیروهای امنیتی در تهران

0
538

حقوق بشر در ایران – امروز پنجشنبه ۳ بهمن ماه ۱۳۹۸, ماموران امنیتی در تهران, امیر ارژنگ کاظمی « سامان », خواننده ای که پیش از این در لس آنجلس در زمینه کارهای هنری و آهنگسازی و خوانندگی فعالیت می کرد را پس از انجام فعالیت هنری از سوی وی در یک سفره خانه سنتی در تهران بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز پنجشنبه ۳ بهمن ماه ۱۳۹۸, امیر ارژنگ کاظمی با نام هنری سامان, خواننده و آهنگساز که مدتی پیش از لس آنجلس به ایران آمده بود پس از انجام فعالیتهای هنری و خوانندگی در یک سفره خانه سنتی در تهران به همراه صاحب آن سفره خانه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. 

براساس اعلام نادر مرادی معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران: ” امیر ارژنگ کاظمی, معروف به سامان, از خوانندگان لس آنجلسی که اخیرا وارد ایران شده بود بدلیل فعالیت در زمینه موسیقی غیر مجاز در سفره خانه‌ای در تهران که در آنجا کار می کرد بازداشت شد”.

این مقام امنیتی همچنین گفت: “با حضور ماموران  در محل مشخص شد که در این سفره خانه یکی از خواننده‌های لس آنجلسی به نام “سامان” که به تازگی وارد کشور شده است اجرای موسیقی زنده داشته است”.

نادر مرادی در ادامه گفت: “ماموران انتظامی پس از بازداشت امیر ارژنگ کاظمی, حتی مالک سفره خانه سنتی را هم بازداشت کردند و آن محل توسط نیروهای امنیتی پلمپ شد”. 

سرکوب شهروندان و بیان اتهامات امنیتی بر علیه آنها از جمله موارد ناقض حقوق بشر و در راستای سرکوب آزادی بیان و عقیده در ایران است و در اسناد بین المللی حقوق بشر در ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز بر آن تاکید شده است. 

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

همچنین بازداشت خودسرانه افراد و عدم تفهیم اتهام فرد در زمان بازداشت و عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز مورد تاکید قرار گرفته است. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: