•                  
سه شنبه , ۰۴ آذر , ۱۳۹۹
سه‌شنبه, نوامبر 24

بازداشت ۵ تن از کارگران معترض شهرداری کوت عبدالله توسط نیروهای امنیتی/ تصاویر

0
221

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, در جریان برگزاری تجمعات اعتراضی کارگران واحد پاکبانی و فضای سبز شهرداری کوت عبدالله دستکم ۵ تن از این افراد توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, دستکم ۵ تن از کارگران واحد پاکبانی شهرداری کوت عبدالله که در اعتراض به عدم پرداخت حقوق معوقه و سایر مطالبات مالی آنها تجمع اعتراضی برگزار کرده بودند در پی شکایت مسئولان شهرداری بازداشت شدند. 

برپایه این گزارش, بازداشت این کارگران معترض در پی شکایت یکی از مسئولان شهرداری کوت عبدالله از آنها مبنی بر حضور این کارگران در اعتراضات اخیر صورت گرفت. 

کریم باوی یکی از این کارگران معترض شهرداری کوت عبدالله  پیش تر گفته بود: “از شنبه هفته گذشته برای دریافت مطالبات خود مقابل ساختمان استانداری خوزستان حاضر می شویم اما تاکنون هیچ مسئولی پاسخگو نبوده است”.

وی ادامه داد: “حقوق اسفند و فروردین کارگران فضای سبز شهرداری کوت عبدالله پرداخت نشده است ضمن آنکه سنوات سال ۹۸ نیز دریافت نکردیم”. 

این شهروند در ادامه افزود: “کارگران خواستار پرداخت حقوق به موقع هستند و پرداخت دیرهنگام این مطالبات آنها را دچار مشکل کرده است”.

در تاریخ ۲۸ مهر ماه ۱۳۹۸, نیز ۱۳ تن از کارگران پاکبانی و خدمات شهری و از نیروهای  پیمانکار شهرداری کوت عبدالله در جریان برگزاری تجمع اعتراضی که در اعتراض که به عدم استخدام این کارگران برگزار شده بود توسط نیروهای امنیتی در اهواز بازداشت شده بودند. 

در حالی این کارگران معترض توسط نیروهای امنیتی و به اتهام مطالبه گری و درخواست وصول حقوق معوقه شان بازداشت شدند که در ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر که ایران از امضائ کنندگان این سند معتبر بین المللی می باشد بر محق بودن افراد در برخورداری از؛ خوراک, مسکن, پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی در مواقع بیکاری ، بیماری ، نقص اعضا ، بیوگی ، پیری یا در تمام موارد دیگر نیز تاکید شده اما تفاسیری غلطی که حاکمان جمهوری اسلامی از حقوق شهروندی در ایران دارند و همیشه قوانین را آنگونه تفسیر کردند که حکومت را صاحب حق می دانند و حقوق شهروندان پایمال شده است. 

برچسب هافضای سبزفضای سبز شهرداریمعوقات مزدیمعوقات مزدی کارگرانمعوقات مزدی کارگران ایرانمعوقات مزدی کارگران در ایرانمعوقات مزدی کارگران شهردارینقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایرانکوت عبدللهکوت عبداللهکوت عبدالهکارگران فضای سبزکارگران فضای سبز شهرداریکارگران پاکبانیکارگران پاکبانی در ایرانکارگران ایرانکارگران بازداشتی شهرداری کوت عب داللهکارگران شهرداریکارگران شهرداری کوت عبداللهکارگران شهرداری کوت عبدالهکارگران شهرداری در ایرانبی خبریبازداشت و بیخبریبازداشت و بیخبری از شهروندانبازداشت کارگران شهرداری کوت عبداللهبازداشت کارگران شهرداری کوت عبدالهبازداشتگاهتجمعات کارگری در ایرانربازداشت و بیخبریسرکوب کارگرانسرکوب کارگران ایرانسرکوب کارگران ایرانیسرکوب کارگران در ایرانسرکوب کارگران در جمهوری اسلامیسرکوب آزادی بیانسرکوب آزادی بیان و قلمسرکوب آزادی بیان و اندیشه در ایرانسرکوب آزادی بیان در ایرانشهرداری کوت عبداللهشهرداری کوت عبداله

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: