•                    
  •                  
دوشنبه , ۰۴ مهر , ۱۴۰۱
دوشنبه, سپتامبر 26

بازداشت یک فعال اینستاگرامی و از پیروان عرفانهای نوظهور در رشت توسط نیروهای امنیتی

0
470

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, ماموران امنیتی در شهرستان رشت, یک فعال اینستاگرامی ساکن این شهرستان و از پیروان عرفانهای نوظهور را که در فضای رسانه ای برای انجام تبلیغات مذهبی خود فعال بود بازداشت کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, یک شهروند زن, ۲۲ ساله, ساکن شهرستان رشت و از پیروان عرفانهای نوظهور و فعال اینستاگرامی توسط نیروهای امنیتی در این شهرستان بازداشت شد. 

علی صداقت, رئیس پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی گیلان ضمن اعلام این خبر ادعا کرد: “کارشناسان پلیس امنیت عمومی در پی رصد فضای مجازی، عامل تبلیغ عرفان‌های نوظهور و جریان‌های فراماسونری را در شبکه اجتماعی اینستاگرام شناسایی و بررسی موضوع را در دستور کار قرار دادند”.

این مقام امنیتی در ادامه همچنین افزود: ” ماموران پلیس امنیت عمومی متهم این پرونده و منزل وی را در شهرستان رشت شناسایی کردند و پس از هماهنگی با مقام قضایی متهم که زنی ۲۲ ساله است را بازداشت کردند”.  

صداقت در مورد دلایل بازداشت این شهروند مدعی شد: ” متهم با بارگذاری تصاویر غیر اخلاقی از خود با مضمون و نمادهایی از شیطان پرستی در شبکه اجتماعی اینستاگرام، عقاید خود را تبلیغ می‌کرد و برای وی پرونده قضائی تشکیل و تحویل مراجع قضائی شد”. 

سرکوب فعالان شبکه های اجتماعی, ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر  و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز میباشد که بر محق بودن افراد بر انتشار افکار و عقایدشان بدون محدودیتهای مرزی تاکید شده است نیز میباشد. 

در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند.

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

برچسب هافعال فضای مجازیفعال اینستاگرامیفعال اینستاگرامی در رشتفعالان عرفان حلقهنقض حقوق پیروان سایر ادیان در ایرانهواداران عرفان حلقهپلیس فتا استان گیلانپیروان محمد علی طاهریپیروان سایر ادیانپیروان سایر ادیان ایر انپیروان سایر ادیان در ایرانپیروان سایر ادیان در جمهوری اسلامیپیروان سایر در ایرانپیروان عرفان حلقهپیروان عرفان حلقه در ایرانپیروان عرفانهای نوظهوراینستاگراماستان گیلانبازداشت فعال اینستاگرامیبازداشت فعال اینستاگرامی در کرجبازداشت هوادارن عرفان حلقه در مشهدبازداشت و بی خبریبازداشت و بیخیریبازداشت و بیخبریبازداشت و بیخبری از شهروندانبازداشت پیروان عرفان حلقه در اردبیلتفتیش عقیدهتفتیش عقایدتفتیش عقاید در ایراندستگیری هواداران عرفان حلقه در اصفهانرئیس پلیس فتاربازداشت و بیخبریسرهنگ علی صداقت پلیس فتاسرکوب ادیان در ایرانسرکوب عرفان حلقهسرکوب عرفانهای نو ظهورسرکوب عرفانهای نوظهورشهرستان رشتشیطان پرستیطرفداران عرفان حلقه در ایرانعلی صداقتعرفانعرفان حلقهعرفان حلقه در ایرانعرفانهای نو ظهورعرفانهای نوظهورعرفانهای نوظهور در ایرانعرفانهای باستانی در ایران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.