•                  
دوشنبه , ۲۷ دی , ۱۴۰۰
دوشنبه, ژانویه 17

بازداشت یک فعال اینستاگرامی و از پیروان عرفانهای نوظهور در رشت توسط نیروهای امنیتی

0
381

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, ماموران امنیتی در شهرستان رشت, یک فعال اینستاگرامی ساکن این شهرستان و از پیروان عرفانهای نوظهور را که در فضای رسانه ای برای انجام تبلیغات مذهبی خود فعال بود بازداشت کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, یک شهروند زن, ۲۲ ساله, ساکن شهرستان رشت و از پیروان عرفانهای نوظهور و فعال اینستاگرامی توسط نیروهای امنیتی در این شهرستان بازداشت شد. 

علی صداقت, رئیس پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی گیلان ضمن اعلام این خبر ادعا کرد: “کارشناسان پلیس امنیت عمومی در پی رصد فضای مجازی، عامل تبلیغ عرفان‌های نوظهور و جریان‌های فراماسونری را در شبکه اجتماعی اینستاگرام شناسایی و بررسی موضوع را در دستور کار قرار دادند”.

این مقام امنیتی در ادامه همچنین افزود: ” ماموران پلیس امنیت عمومی متهم این پرونده و منزل وی را در شهرستان رشت شناسایی کردند و پس از هماهنگی با مقام قضایی متهم که زنی ۲۲ ساله است را بازداشت کردند”.  

صداقت در مورد دلایل بازداشت این شهروند مدعی شد: ” متهم با بارگذاری تصاویر غیر اخلاقی از خود با مضمون و نمادهایی از شیطان پرستی در شبکه اجتماعی اینستاگرام، عقاید خود را تبلیغ می‌کرد و برای وی پرونده قضائی تشکیل و تحویل مراجع قضائی شد”. 

سرکوب فعالان شبکه های اجتماعی, ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر  و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز میباشد که بر محق بودن افراد بر انتشار افکار و عقایدشان بدون محدودیتهای مرزی تاکید شده است نیز میباشد. 

در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند.

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

برچسب هاپیروان سایر ادیان در ایرانعرفان حلقهپیروان سایر ادیانبازداشت و بیخبریدستگیری هواداران عرفان حلقه در اصفهانپیروان محمد علی طاهریشیطان پرستیاستان گیلاننقض حقوق پیروان سایر ادیان در ایرانطرفداران عرفان حلقه در ایرانهواداران عرفان حلقهعرفانهای نوظهورفعالان عرفان حلقهعرفانبازداشت هوادارن عرفان حلقه در مشهدسرکوب عرفان حلقهتفتیش عقاید در ایراناینستاگرامسرکوب ادیان در ایرانعرفانهای نو ظهورفعال فضای مجازیتفتیش عقیدهتفتیش عقایدربازداشت و بیخبریسرکوب عرفانهای نو ظهوربازداشت و بی خبریفعال اینستاگرامیپیروان سایر در ایرانپیروان سایر ادیان ایر انپلیس فتا استان گیلانبازداشت و بیخیریپیروان سایر ادیان در جمهوری اسلامیبازداشت فعال اینستاگرامیعرفانهای نوظهور در ایرانبازداشت پیروان عرفان حلقه در اردبیلشهرستان رشتبازداشت و بیخبری از شهروندانعرفان حلقه در ایرانسرکوب عرفانهای نوظهورپیروان عرفانهای نوظهورعرفانهای باستانی در ایرانپیروان عرفان حلقه در ایرانرئیس پلیس فتابازداشت فعال اینستاگرامی در کرجفعال اینستاگرامی در رشتعلی صداقتسرهنگ علی صداقت پلیس فتاپیروان عرفان حلقه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: