•                  
شنبه , ۰۳ آبان , ۱۳۹۹
شنبه, اکتبر 24

برگزاری دستکم ۵ تجمع اعتراضی

0
121

حقوق بشر در ایران –  روز پنجشنبه ۲۵ و امروز یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از کارکنان عوارضی قزوین –  ساوه, کارگران اخراجی شاغل در تاسیسات برق اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان, جمعی از مشتریان شرکت سایپا دیزل, بازنشستگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه, با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به موارد گسترده نقض حقوق شهروندیشان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه, امروز یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, جمعی از بازنشستگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در مقابل ساختمان شورای شهر تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این تجمع اعتراضی که با هدف اعتراضات این شهروندان به پرداخت نشدن ۴درصد حق بیمه مشاغل سخت و زیان آور و همچنین تاخیر در پرداخت حق سنوات خدمت این شهروندان برگزار شد.

این شهروندان که به تازگی بازنشسته شدند اعلام کردند که ۴ درصد حق بیمه که شامل مشاغل زیان آور است به آنها پرداخت نشده است.

در جریان این تجمع اعتراضی بازنشستگان شرکت واحد با سردادن شعارهایی خواستار صحبت با مسئولان شورای شهر تهران بودند. 

برخورداری شهروندان از تامین اجتماعی متناسب با اوضاع اقتصادی هر کشور از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر که ایران از جمله امضا کنندگان این سند معتبر بین المللی می باشد است.

تجمع اعتراضی مشتریان شرکت سایپا دیزل

به گزارش حقوق بشر در ایران,  امروز یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، جمعی از مشتریان شرکت سایپا دیزل در مقابل درب ورودی این کارخانه خودروسازی در اعتراض به عدم تحقق وعده های این شرکت تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان در این تجمع اعتراضی اعلام کردند: “از سال ۱۳۹۵ برای پیش خرید خودروی کامیون ثبت نام کردیم و پول آن را در سررسیدهای مقرر در قرار داد پرداخت کردیم اما علاوه بر عدم تحویل کامیون از طرف شرکت سایپا به ما اعلام شده که باید مجددا مبالغی را بعنوان ما به التفاوت پرداخت کنیم”.

این شهروندان در قالب طرح نوسازی خودروهای فرسوده ثبت نام کرده بودند.

تجمع اعتراضی کارگران تاسیسات برق اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل ایلنا, امروز یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران اخراجی شاغل در تاسیسات برق اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان « بندر خمینی » در اعتراض به عدم وصول مطالبات معوقه مزدی آنها تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض تجمع اعتراضی را در مقابل فرمانداری شهرستان بندر ماهشهر برگزار کردند و در توضیحاتی بیشتر دلیل بر گزاری این تجمع اعتراضی را مخالفت با امضاء قرارداد موقت ۱ماهه، دریافت حق بدهی آب ‌و هوا و اجرای طرح طبقه ‌بندی مشاغل عنوان کردند.

معترضان خواسته های خود را مخالفت با امضاء قرارداد موقت یک‌ ماهه، دریافت حق بدهی آب ‌و هوا و اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل عنوان کردند.

یکی از کارگران معترض، بیان داشت: “علیرغم دستور و ابلاغیه مورخ ۲۷ بهمن‌ماه ۱۳۸۸ مدیرعامل وقت سازمان بنادر و دریانوردی، مبنی بر انعقاد قرارداد مستقیم با کارکنان شرکتی سازمان (نیروهای غیر حجمی)، اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان از آن زمان تاکنون این دستورالعمل را اجرا نکرده است. زیرا معتقدند که نوع قرارداد برخی شرکت‌ها ازجمله تخلیه و بارگیری‌ها، تعمیر و نگهداری برق و تأسیسات آبفا، تعمیرات خشکی و غیره به صورت حجمی بوده و مشمول این دستورالعمل نمی‌شود، در صورتیکه نوع کار در این مشاغل، دائمی بوده و چنین ادعایی منطقی نیست”.

این کارگران با گله‌مندی از فرماندار شهرستان بندر ماهشهر به دلیل عدم تشکیل جلسه‌ی حل اختلاف علیرغم قول و وعده‌های داده‌شده، گفتند: “کوتاه آمدن مسئولین منطقه در دفاع از حقوق کارگران باعث شده تا کارفرما در روز گذشته در مقابله با امتناع کارگران از انجام کار تا برطرف شدن مشکلاتشان، اقدام به جذب نیروی کار از خارج استان کند. همچنین از ورود کارگران معترض به محل کارشان ممانعت به عمل آمد”.

کارگران همچنین از عملکرد ادارات زیر مجموعه منطقه ویژه اقتصادی بندر ماهشهر که اقدام به ایجاد شرایط استرس‌زا و غیرقانونی کرده‌اند، انتقاد کرده و خواهان امنیت شغلی خود شدند.

در همین خصوص دبیر اجرایی خانه کارگر بندر ماهشهر، با انتقاد از نوع برخورد با کارگران معترض اداره بنادر گفت: “این تشکیلات ضمن حمایت همه‌جانبه از قشر آسیب‌پذیر کارگر، مقابل هرگونه زیاده‌خواهی برخی کارفرمایان، با استفاده از تمام ظرفیت قانونی، خواهد ایستاد و هرگونه اخراج یا برخورد غیرقانونی با کارگران را محکوم می‌کند”. 

تجمع اعتراضی کارگران عوارضی قزوین 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹، تجمع کارکنان عوارضی قزوین در محل اداره کل راه و شهرسازی قزوین تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

این شهروندان معترض دلیل اعتراض خود را الکترونیکی شدن گیتهای عوارضی و بی کاری شدن آنها اعلام کردند. 

این کارگران پیشتر نیز با توجه به پیامکی که به ۵۱ نفر از کارکنان عوارضی‌های قزوین ارسال شد و از آنها خواسته شده بود که خود را به بیمه بیکاری معرفی کنند . ارسال این پیامک در حالی صورت گرفته بود که سال گذشته به آنها وعده استخدام داده بودند. بر همین اساس،‌ کارکنان اخراجی عوارضی قزوین بعنوان اعتراض، در مقابل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای قزوین تجمع اعتراضی برگزار کرده بودند. 

تجمع اعتراضی کارگران شرکت زغال ‌شویی فسیل سیستم انرژی شهرستان زرند

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران, روز پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, جمعی از کارگران شرکت زغال ‌شویی فسیل سیستم انرژی « اینتر کربن »، در مقابل ساختمان فرمانداری شهرستان زرند دست به تجمع اعتراضی زدند.

این شهروندان معترض در جریان این تجمع اعتراضی دلایل خود را اعتراض به اخراج از کار و ماه‌ها حقوق معوقه خود عنوان کردند و خواستار توجه مسئولان مربوطه به اوضاع نابسامانشان شدند. 

برچسب هامطالبات کارگران ایرانکارکنان عوارضیکارگر اخراجیکارگران ایرانکارگران ایرانیکارگران در ایرانکارگران در جامعه ایرانکارگران عوارضیکارگران عوارضی قزویناتوبوساتوبوسرانیاتوبوسرانی تهران و حومهاتوبان قزوین ساوهاداره کل بنادر و دریانوردیاداره کل راه و شهرسازی استان قزویناستان قزویناستان خوزستاناستان خوزستان در ایرانبازنشسته شرکت واحدبازنشستگان شرکت واحدتاسیستان برقتجمع اعتراضیتجمع اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات کارگریتجمعات کارگران در ایرانتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی در ایرانحقوق بازنشستگیحقوق شهروندی کارگران ایرانحقوق شهروندی در ایرانحقوق شهروندی در جمهوری اسلامیحقوق شهروندی درایراندریانوردیسندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانیسندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومهسرکوب کارگران ایرانسرکوب کارگران ایرانیسرکوب کارگران در ایرانسرکوب تجمعات اعتراضیسرکوب تجمعات اعتراضی در ایرانشهرستان ساوهشورای شهر تهرانشرک واحداتوبوسرانیشرکت واحدشرکت واحد اتوبوس رانیشرکت واحد اتوبوسرانیشرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومهشرکت سایپا دیزلصنعت خودروعوارضیعوارضی قزوینعوارضی قزوین ساوهعوارضی استان قزوین

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: