•                  
سه شنبه , ۰۴ آبان , ۱۴۰۰
سه‌شنبه, اکتبر 26

بازداشت یک فعال فضای رسانه ای در شهرستان یاسوج توسط نیروهای امنیتی

0
252

حقوق بشر در ایران – امروز شنبه ۱۰ خرداد ماه ۱۳۹۹, ماموران امنیتی در شهرستان یاسوج از توابع استان کهگیلویه و بویر احمد یک فعال فضای مجازی را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از رُکنا, امروز شنبه ۱۰ خرداد ماه ۱۳۹۹, یک فعال فضای مجازی ساکن استان کهگیلویه و بویر احمد, به اتهام انتشار یک کلیپ علیه نمایندگان پیشین مجلس این شهر در فضای رسانه ای توسط نیروهای امنیتی در شهرستان یاسوج بازداشت شد. 

روح الله شهبازی پور رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن اعلام این خبر ادعا کرد: “در پی انتشار کلیپ تصویری توهین‌آمیز بر علیه یکی از نمایندگان سابق شهرستان‌های بویراحمد، موضوع پرونده در دستور کار این پلیس قرار گرفت”.

شهبازی پور در ادامه همچنین افزود:”پس از انجام اقدامات تخصصی پلیسی در خصوص این موضوع، فردی که مرتکب این عمل شده بود شناسایی و پس از اینکه حدود چندین ماه نیز متواری بود در شهر یاسوج بازداشت شد”. 

سرکوب فعالان شبکه های اجتماعی, ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر  و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز میباشد که بر محق بودن افراد بر انتشار افکار و عقایدشان بدون محدودیتهای مرزی تاکید شده است نیز میباشد. 

در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند.

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

برچسب هافضای مجازیفضای مجازی در ایرانفضای رسانه ایفضای رسانه ای در ایرانفعال فضای مجازیفعال فضای رسانه ایفعال شبکه های اجتماعیفعالان فضای مجازیفعالان فضای مجازی در ایرانفعالان فضای رسانه اینقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننماینده مجلسنمایندگان مجلسپلیس فتاپلیس فتا در یاسوجپلیس فتا در ایرانآزادی بیانآزادی بیان و قلمآزادی بیان و عقیده در ایرانآزادی بیان در ایرانآزادی با قرار وثیقهانتشار کلیپاستان کهگیلویه و بویر احمداستان کهگیلویه و بویراحمدبازداشت فعالان فضای مجازیتبلیغ علیه نظام از طریق فعالیت در فضای رسانه ایحقوق بشر در ایرانحقوق شهروندی در ایراندادرسی عادلانهسرکوب فضای مجازیسرکوب فضای مجازی در ایرانسرکوب فضای رسانه ایسرکوب فعالین حقوق بشر در ایرانسرکوب فعالان فضای مجازیسرکوب فعالان فضای رسانه ایسرکوب فعالان حقوق بشر در ایرانسرکوب اینترنتسرکوب شهروندان در ایرانشهرستان یاسوجشورای عالی فضای مجازیشبکه های اجتماعی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: