•                  
چهارشنبه , ۱۵ تیر , ۱۴۰۱
چهارشنبه, جولای 6

بازداشت یک فرد حیوان آزار در شهرستان سردشت

0
344

حقوق بشر در ایران – امروز یکشنبه ۲۵ خرداد ماه ۱۳۹۹, یک فرد حیوان آزار ساکن شهرستان سردشت به اتهام تحریک سگهای گله و فیلمبرداری از کشته شدن بچه گزار و انتشار آن در فضای مجازی توسط ماموران انتطامی در این شهرستان بازداشت شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز یکشنبه ۲۵ خرداد ماه ۱۳۹۹, موسی بهاری, فرمانده نیروی انتظامی در شهرستان سردشت از بازداشت یک فرد حیوان آزار که در پی تحریک سگهای گله برای حمله به یک بچه گزار مسبب کشتن آن حیوان و انتشار فیلم آن در فضای مجرای شده بود خبر داد. 

موسی بهاری در تشریح این خبر گفت: ” انتشار فیلمی از آزار و اذیت بچه گراز و تحریک سگ گله توسط چوپان و فیلمبرداری از نحوه کشتن بچه گراز که به سرعت در فضای مجازی منتشر شد مربوط به فردی بود که بازداشت شد”. 

بهاری, در تشریح جزئیات خبر گفت: “در مورخه ۲۱ خرداد ماه ۱۳۹۹ فیلمی در شبکه های مجازی شهرستان “سردشت” مربوط به شخصی که اقدام به تحریک سگ گله و فیلمبرداری از نحوه کشتن بچه گراز، منتشر شد که این فیلم با سرعت در سطح کشور انتشار پیدا کرد”.

این مقام انتظامی بیان کرد: “این فیلم در همان ساعت اولیه انتشار توسط کارشناسان پلیس فتا این شهرستان رصد و با هماهنگی قضائی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت و پس از  بررسی فنی موفق به شناسایی متهم مورد نظر شدند و این متهم در عملیاتی دستگیر شد”.

آسیب رساندن به هرگونه از موجودات زنده به مثابه نقض حقوق بشر در رسته محیط زیست است.

هرگونه آزمایش زجرآور بر روی حیوانات اعم از آنکه روحی یا جسمی باشد، نقض حقوق حیوانات است.

اولین قانون حمایت از حیوانات در انگلستان در سال ۱۸۸۲ میلادی تصویب شد که این قانون در سال ۱۹۱۱به تکمیل رسید.

پس از انگلستان کشورهای دیگری نیز قوانینی در جهت حفظ حقوق حیوانات به تصویب رساندند.

تا کنون تعداد زیادی معاهدات چند جانبه،دو جانبه و اسناد بین‌المللی در زمینه حقوق حیوانات انعقاد گردیده که از کثرت این موارد صرفا به چند نمونه آن اشاره می کنیم: اعلامیه ۱۹۷۲استکهلم، کنوانسیون ۱۹۷۳ کیوتر، کنوانسیون تنوع زیستی ۱۹۷۲مشهور به کنوانسیون ریو، کنوانسیون تجارت بین‌المللی گونه های حیوانی و گیاهی در معرض خطر ۱۹۷۳ از جمله اسناد بین المللی است که در حمایت از حقوق حیوانات مورد تصویب قرار گرفته است.

برهمین اساس, اعلامیه جهانی حقوق حیوانات در اکتبر ۱۹۷۸ با هدف شناخت جهان مبتنی بر حقوق برای حیوانات با تلاش یونسکو در پاریس به تصویب رسید.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: