•                  
چهارشنبه , ۰۸ تیر , ۱۴۰۱
چهارشنبه, ژوئن 29

بازداشت چند تَن از شهروندان در اسلام آباد غرب به اتهام دگراندیشی مذهبی

0
394

حقوق بشر در ایران – امروز چهارشنبه ۱۱تیر ماه ۱۳۹۹, ماموران سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در شهرستان اسلام آباد غرب,  فردی را به اتهام توهین به مقدسات و فعالیت تبلیغی علیه نظام در این شهرستان بازداشت کردند. همچنین اعضای یک گروه مذهبی نیز توسط ماموران سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در این شهرستان بازداشت شدند.  

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از عصر باختر, امروز چهارشنبه ۱۱ تیر ماه ۱۳۹۹, سجاد ملایری, دادستان عمومی و انقلاب اسلام آباد غرب از بازداشت فردی از سوی ماموران اطلاعات سپاه پاسداران به اتهام توهین به مقدسات و فعالیت تبلیغی علیه نظام در این شهرستان خبر داد. وی همچنین از بازداشت چند تَن دیگر از اعضای یک گروه مذهبی توسط ماموران سازمان اطلاعات سپاه در این شهرستان خبر داد. 

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اسلام آباد غرب در تشریح این خبر گفت: “با تلاش شبانه روزی پاسداران گمنام در سپاه پاسداران یکی از سرشبکه های اصلی ضد دین مقدس اسلام که اقدام به توهین به مقدسات و ائمه اطهار و فعالیت های تبلیغی علیه نظام می کرد، شناسایی و طی اقدامات اطلاعاتی دستگیر شد”.

ملایری در ادامه افزود: “در عملیاتی دیگر شبکه انحرافات دینی، اخلاقی و فرهنگی که اقدام به ترویج مسائل فرقه ای و انحرافی می‌کرد مورد ضربت پاسداران گمنام قرار گرفتند”.

دادستان عمومی و انقلاب اسلام‌آباد غرب در خاتمه ادعا کرد: “برخورد جدی با هرگونه ترویج عقاید خرافی و توهین کنندگان به مقدسات مذهبی به صورت ویژه در دستور کار دستگاه های اطلاعاتی، امنیتی و قوه قضائیه قرار دارد و در این رابطه با قاطعیت و بدون اغماض با متخلفین برخورد خواهد شد”.

سرکوب دگراندیشان مذهبی در ایران ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر از جمله ماده ۱۸  اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۸میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۸۶ میباشد که حق افراد بر تغییر دین و انجام مناسک مذهبی بدون ترس و تبلیغات مذهبی را آزاد دانسته است.

در اکثر موارد بازداشتهای فراقانونی و خودسرانه با اتهامات واحی و در راستای سرکوب آزادی بیان و عقیده افراد می باشد که در اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز بر عدم سرکوب افراد بر مبنای آزادی بیان و عقیده تاکید شده است. با توجه به مفهوم اصل آزادی بیان هر انسانی محق است تا به هر طریق ممکن بتواند عقاید و نظریات و دیدگاههای خود را بدون ملاحظات مرزی و به هر شکل ممکن منتشر کند. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

سرکوب دگراندیشان مذهبی در حالی در ایران رو به گسترش است که علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی بارها مدعی شده در ایران آزادی بیان, آزادی عقیده و آزادی فکر هست. 

برچسب هافعالیت تبلیغی علیه نظامنقض حقوق پیروان ادیان در ایراننقض حقوق پیروان سایر ادیان در ایراننقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق دگراندیشان مذهبینقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی دگراندیشان مذهبینقض حقوق شهروندی در ایراننقض حقوق شهروندی در جمهوری اسلامینقض حقوق شهروندان در جمهوری اسلامینافرمانی مدنی شهرستاناتهام توهین به مقدساتاسلام آباد غرباسلام آبادغرباطلاعات سپاه پاسداراناطلاعات سپاه اسلام آباد غرببازداشت دگراندیشان مذهبیبازداشت شهروندان در ایرانتفتیش عقیدهتفتیش عقاید در ایرانتوهین به مقدساتتوهین به مقدسات اسلامیحقوق بشر در جمهوری اسلامیحقوق بشر در جمهوری اسلامی ایرانحقوق شهروندی دگراندیشان مذهبی در ایرانحقوق شهروندی در جمهوری اسلامیدگراندیشان مدهبیدگراندیشان مذهبیدگراندیشان مذهبی در ایراندگراندیشان مذهبی در جمهوری اسلامیدادستان اسلام آباد غربدادستان عمومی و انقلابسازمان اطلاعات سپاهسجاد ملایریسرکوب گسترده دگراندیشان مذهبیسرکوب آزادی بیان در جمهوری اسلامیسرکوب ادیان در ایرانسرکوب دگراندیشان مذهبیسرکوب دگراندیشان مذهبی در ایرانسرکوب شهروندان در ایرانسرکوب شهروندان در جمهوری اسلامیشهرستان اسلام آباد غربعقاید مذهبیعقاید مذهبی در ایران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: