•                  
شنبه , ۱۰ آبان , ۱۳۹۹
شنبه, اکتبر 31

بازداشت ۲ شهروند ساکن اشنویه و پیرانشهر توسط نیروهای امنیتی

0
92

حقوق بشر در ایران – امروز پنجشنبه ۲۶ تیر ماه ۱۳۹۹, ماموران امنیتی شهرستان پیرانشهر مراد مرادی, شهروند ساکن روستای خرنج از توابع این شهرستان را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند. همچنین فخرالدین احمدیان, ساکن روستای ده گرجی از توابع اشنویه, توسط نیروهای امنیتی این شهرستان بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از کُردپا, روز چهارشنبه ۲۵ تیر ماه ۱۳۹۹, مراد مرادی, متولد: ۱۳۵۰, فرزند: خضر, متاهل و دارای ۳ فرزند, اهل روستای خرنج از توابع شهرستان پیرانشهر در استان آذربایجان غربی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. همچنین روز سه شنبه ۲۴ تیر ماه ۱۳۹۹, نیروهای امنیتی اشنویه, فخرالدین احمدیان, از اهالی روستای ده گرجی از توابع این شهرستان را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند. 

بازداشت مراد مرادی بدون ارائه حکم قضائی صورت گرفته و ماموران امنیتی در زمان بازداشت وی را به شدت مورد ضرب و جرح قرار دادند و از وضعیت وی پس از بازداشت اطلاعی در دسترس نیست. 

همچنین ماموران امنیتی پس از بازداشت فخرالدین احمدیان وی را به مکان نامعلومی منتقل کردند و تا لحظه تنظیم این خبر از وضعیت وی اطلاعی در دسترس نیست. 

این شهروند اهل اشنویه طی سالهای اخیر به دفعات توسط اداره اطلاعات اشنویه احضار و تحت بازجوئی و تهدید به پرونده سازی قرار گرفته بود. 

بازداشت افراد بدون تفهیم اتهام و محرومیت از دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر بر آن تاکید شده است.

در اکثر موارد بازداشتهای خودسرانه در راستای سرکوب آزادی بیان و عقیده است که در ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی بر آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل . سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند.

 

برچسب هافخرالدین احمدیانممنوعیت از عضویت در احزابمحرومیت از عضویت در احزابمراد مرادیمرادمرادینقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندان کورد در ایراننقض سرکوب احزابنیروهای لباس شخصینیروهای امنیتینیروهای امنیتی ایراننیروهای امنیتی در ایرانهمکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظامهمکاری با یکی از احزاب اپوزیسیونهمکاری با احزاب مخالف نظامهمکاری با احزاب کوردهمکاری با احزاب کورد مخالف نظامهمکاری با احزاب کورد مخالف جمهوری اسلامیهمکاری با احزاب کوردیهمکاری با احزاب کرد مخالف نظامهمکاری با احزاب اپوزیسیونهمکاری در احزاب مخالف نظامکردستان احزاب کوردیاقدام علیه امنیت ملی از طریق همکاری با احزاب کرد مخالف نظاماحزای کورد مخالف نظاماحزاباحزاب متخاصماحزاب مخالف نظاماحزاب مسلحاحزاب مسلح مخالف نظاماحزاب مسلح کورداحزاب مسلح کرداحزاب کورداحزاب کورد مخالفاحزاب کورد مخالف نظاماحزاب کورد مخالف جمهوری اسلامیاحزاب کورد در ایراناحزاب کورد سیاسیاحزاب کوردیاحزاب کوردی در ایراناحزاب کوردستاناحزاب کُرد مخالف نظاماحزاب کرداحزاب کرد مخالفاحزاب کرد مخالف نطاماحزاب کرد مخالف نظاماحزاب کرد مسلحاحزاب کرد نخالف نظاماحزاب کرد ایراناحزاب کرد سیاسی در ایراناحزاب کردمخالف نظاماحزاب کردیاحزاب کردستاناحزاب اپوزیسیون کرداحزاب در کردستاناحزاب در ایراناحزاب سیاسیاحزاب سیاسی مخالف نظاماحزاب سیاسی کورداحزاب سیاسی کورد مخالف نظاماحزاب سیاسی کرداحزاب سیاسی کرد مخالف نظاماحزاب سیاسی ایراناحزاب سیاسی اپوزیسیوناحزاب سیاسی در ایراناحزاب ضد جمهوری اسلامیاداره اطلاعاتاداره اطلاعات پیرانشهراداره اطلاعات شهرستان اشنویهارتباط با احزاب کوردارتباط با احزاب کوردیاعضای احزاب دمکرات و کوملهبازداشت فخرالدین احمدیانبازداشت مراد مرادیبازداشت مرادمرادیبازداشت خودسرانهبازداشت خودسرانه شهروندانبازداشت شهروندان کوردبازداشت شهروندان کورد در ایرانبازداشتگاه اداره اطلاعات پیرانشهرتبلیغ علیه نظام به نفع احزاب کرد مخالف نظامسرکوب احزابسرکوب احزاب کوردسرکوب احزاب کورد مخالف نظامسرکوب احزاب کردسرکوب احزاب در ایرانسرکوب احزاب سیاسی کورد مخالف نظامسرکوب احزاب سیاسی در ایرانسرکوب شهروندانسرکوب شهروندان کوردسرکوب شهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایرانسرکوب شهروندان کردسرکوب شهروندان کرد در ایرانسرکوب شهروندان در ایرانشهروندان کوردشهروندان کورد ایرانشهروندان کورد در ایرانشهروندان کورد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد زندانی سیاسیشهروندان کردشهروندان کرد ایرانشهروندان کرد در ایرانشهروندان کرد در جمهوری اسلامیشهرستان پیرانشهرشهرستان اشنویهعضویت در یکی از احزاب اپوزیسیونعضویت در احزابعضویت در احزاب مخالف نظامعضویت در احزاب معاند نظامعضویت در احزاب و گروههاعضویت در احزاب کوردعضویت در احزاب کرد مخالف نظام

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: