•                  
یک شنبه , ۰۵ بهمن , ۱۳۹۹
یکشنبه, ژانویه 24

بازجوئی از ۲ شهروند ساکن شهرستان پاوه/آزادی شهروندی دیگر با قرار وثیقه

0
431

حقوق بشر در ایران – طی روزهای گذشته, “محمد محمدی” و “حمیده رئوفی”, دو تن از شهروندان ساکن شهرستان پاوه پس از احضار به اداره اطلاعات این شهرستان تحت بازجوئی قرار گرفتند. همچنین “سوران عزیزی”, شهروند ساکن این شهرستان, با توجه به اتمام مراحل بازجوئی با تودیع قرار وثیقه بطور موقت و تا اتمام مراحل دادرسی از بازداشت آزاد شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان, روز شنبه ۶ مهرماه ۱۳۹۸, “محمد محمدی” و “حمدیه رئوفی”, دو تن از شهروندان ساکن شهرستان پاوه از توابع استان کرمانشاه در پی احضار به اداره اطلاعات این شهرستان از بابت اتهامات سیاسی تحت بازجوئی قرار گرفتند. همزمان با این احضار “سوران عزیزی”, دیگر شهروند ساکن “شهرستان پاوه”, که پیش از این توسط ماموران امنیتی بازداشت شده بود با توجه به اتمام مراحل بازجوئی بطور موقت و با تودیع قرار وثیقه تا اتمام مراحل دادرسی از بازداشت آزاد شد. 

براساس این گزارش؛ “سوران عزیزی”,  در تاریخ ۲ شهریورماه ۱۳۹۸, از بابت اتهام  “همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام” توسط ماموران اداره اطلاعات شهرستان پاوه بازداشت و جهت بازجوئی و تکمیل پرونده به بازداشتگاه اداره اطلاعات در استان کرمانشاه منتقل شده بود.

 همچنین روز شنبه ۶ مهر ماه ۱۳۹۸, “محمد محمدی” ٧١ ساله و “حمدیه رئوفی” ۶٧ ساله پس از احضار به اداره اطلاعات شهرستان پاوه تحت بازجوئی قرار گرفتند.

برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط دادگاهی بیطرف از جمله موارد مورد تاکید در اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۴ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز میباشد. 

همچنین بازداشت خودسرانه افراد و عدم تفهیم اتهام فرد در زمان بازداشت و عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز مورد تاکید قرار گرفته است. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: