•                  
چهارشنبه , ۲۹ دی , ۱۴۰۰
پنج‌شنبه, ژانویه 20

ناصر خادمی, شهروند ساکن بوکان به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد

0
551

حقوق بشر در ایران – طی روزهای گذشته, “ناصر خادمی”, شهروند ساکن بوکان واقع در استان کردستان, پس از بازداشت توسط نیروهای امنیتی و اتمام مراحل بازجوئی به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز سه شنبه ۱۹ شهریور ماه ۱۳۹۸, “ناصر خادمی”, شهروند ساکن بوکان, که ۱۰ روز پیش توسط نیروهای امنیتی این شهرستان بازداشت شده بود پس از انتقال به بازدشتگاه و اتمام مراحل بازجوئی به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد. 

براساس این گزارش, اتهام منتسب شده بر” ناصر خادمی”, “فعالیت و عضویت در احزاب مخالف نظام” می باشد که وی از بابت این اتهام به مدت ۱۰ روز در بازداشتگاه تحت بازجوئی قرار گرفت. 

این شهروند اهل بوکان, پس از اتمام مراحل بازجوئی در بازداشتگاه نیروهای امنیتی به بند ۳-۴ زندان مرکزی ارومیه منتقل شده است. 

بازداشت خودسرانه افراد و عدم تفهیم اتهام فرد در زمان بازداشت و عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسیمصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز مورد تاکید قرار گرفته است. 

سرکوب شهروندان در ایران نقض صریح اصول حقوق بشر و سرکوب آزادی بیان میباشد. در ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی به صراحت کلام بر حق افراد بر انتشار افکار و عقاید آنها بدون ملاحظات مرزی تاکید شده است.

برخورداری افراد از حق دادرسی عالادنه توسط دادگاهی بیطرف از جمله موارد مود تاکید در اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۴ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز میباشد. 

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: