•                  
سه شنبه , ۰۶ آبان , ۱۳۹۹
سه‌شنبه, اکتبر 27

احضار ۴ تن از روزنامه نگاران ساکن آبادان به جلسه دادرسی

0
82

حقوق بشر در ایران – امروز شنبه ۲۹ شهریور ماه ۱۳۹۹، شعبه دادگاه کیفری ۱ آبادان در استان خوزستان ۴ روزنامه نگار و مدیر رسانه ای ساکن این شهرستان را برای حضور در جلسه دادرسی فراخواند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از فدراسیون بین المللی روزنامه نگاران، طی روزهای اخیر، ماندانا صادقی، داریوش معمار، حسین موسوی و کوروش کرم پور، چهار روزنامه نگار و فعال رسانه ای ساکن آبادان برای ارائه دفاعیات و تشکیل جلسه دادرسی به شعبه دادگاه کیفری ۲ این شهرستان در استان خوزستان احضار شدند. 

براساس این گزارش، کوروش کرم پور، صاحب ‌امتیاز و مدیر مسئول هفته نامه «یادگاری»، داریوش معمار مدیر مسئول پایگاه خبری «فیدوس» و حسین موسوی هم شاعر و روزنامه‌نگار است.

همچنین در تاریخ ۵ تیر ماه ۱۳۹۷, حقوق بشر در ایران, با انتشار گزارشی بنقل از خبرگزاری برنا, احضار ماندانا صادقی, فعال رسانه ای و روزنامه نگار ساکن شهرستان آبادان را به شعبه ۴ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب آبادان از بابت اتهام نشر اکاذیب در نشریه‌ الکترونیکی به قصد تشویش اذهان عمومی, را اطلاع رسانی کرده بود. 

ماندانا صادقی، در تاریخ ۱۴ بهمن ماه ۱۳۹۸, که پیشتر از بابت اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به دلیل فعالیتهای رسانه ای خود مورد تفهیم اتهام قرار گرفته بود پس از حضور در محل شعبه ۱ دادگاه انقلاب آبادان دفاعیات خود را به قاضی دادگاه ارائه کرد. 

سال گذشته همچنین دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان آبادان حکم جلب ۵ نفر از روزنامه نگاران و نویسندگان خوزستان از جمله ماندانا صادقی را صادر کرده بود.

سرکوب فعالان رسانه ای و توقیف مطبوعات و روزنامه ها, ناقض, ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر  و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است که بر محق بودن افراد بر انتشار افکار و عقایدشان بدون محدودیتهای مرزی تاکید کرده است. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

در حالی مطبوعات و رسانه ها در ایران با توقیف و پرداخت جرائم نقدی و سایر مجازاتها مواجه می شوند که علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی و سایر مسئولان دولتی و حکومتی مدعی برخورداری مطبوعات و روزنامه نگاران از حق آزادی بیان در ایران هستند!

برچسب هاماندانا صادقیمانداناصادقیمحاکمه روزنامه نگارانمحرومیت از حقوق شهروندی در ایراننقض حقوق بشرنقض حقوق بشر انجمن صنفی روزنامه نگاراننقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی در ایراننویسنده و روزنامه نگارنافرمانی مدنینافرمانی مدنی در ایرانهفته نامه یادگاریکوروش کرم پورپایگاه خبری فیدوسآبادان استان خوزستانآزادی روزنامه نگاران در ایراناحضاراحضار و محاکمهاحضار و محاکمه شهرونداناخبار نقض حقوق شهروندی در ایرانحقوق نقض حقوق بشر در ایرانحقوق بشرحقوق بشر حقوق شهروندیحقوق بشر در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیحقوق بشر در جمهوری اسلامی ایرانحقوق بشر زندانیان سیاسیحقوق شهروندیحقوق شهروندی در ایرانحقوق شهروندی در جمهوری اسلامیحقوق شهروندی درایرانحسین موسویدادگاه کیفریدادگاه کیفری 1دادگاه کیفری یک آبادانداریوش معمارروزنامهروزنامه نگارروزنامه نگار آزادروزنامه نگار دربندروزنامه نگاریروزنامه نگاری در ایرانروزنامه نگارانروزنامه نگاران ایرانروزنامه نگاران در ایرانرشته روزنامه نگاریسرکوب فعالان مدنی در ایرانسرکوب فعالان حقوق بشر در ایرانسرکوب فعالان رسانه ایسرکوب آزادی بیانسرکوب آزادی بیان در ایرانسرکوب روزنامه نگارانسرکوب روزنامه نگاران ایرانسرکوب روزنامه نگاران در ایرانسرکوب روزنامه نگاران در جمهوری اسلامیسرکوب شهروندان ایرانسرکوب شهروندان در ایرانشهرستان آبادان

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: