•                    
  •                  
جمعه , ۰۷ بهمن , ۱۴۰۱
جمعه, ژانویه 27

محکومیت حمید جعفری نصرآبادی به حبس تعزیری و مجازات تکمیلی

0
121

حقوق بشر در ایران – امروز یکشنبه ۱۳آذر ماه ۱۴۰۱، شعبه یک دادگاه انقلاب شهرستان کاشان با صدور دادنامه ای، حمید جعفری نصرآبادی را به حبس محکوم کرد.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کانون صنفی معلمان ایران، روز سه شنبه ۸ آذر ماه ۱۴۰۱، حمید جعفری نصرآبادی، اهل کاشان، معلم، مترجم و نویسنده، توسط شعبه یک دادگاه انقلاب این شهرستان به ریاست قاضی اصغر غفاری نسب، در مجموع به تحمل ۲۲ ماه و ۲ روز حبس تعزیری و مجازاتهای تکمیلی محکوم شد.

براساس دادنامه صادره توسط شعبه اول دادگاه انقلاب شهرستان کاشان؛ حمید جعفری نصرآبادی از بابت اتهام(توهین به رهبری) به تحمل ۱۵ ماه و ۱ روز حبس تعزیری و از بابت اتهام (تبلیغ علیه نظام) هم به ۷ ماه و ۱ روز حبس تعزیری محکوم شد. همچنین، بعنوان مجازاتهای تکمیلی هم به ۲ سال انفصال از خدمت و ۲ سال منع خروج از کشور محکوم شد.”

به فرض تائید این حکم در دادگاه تجدیدنظر و اعمال ماده ۱۳۴ از قانون مجازات اسلامی تحمل اشد مجازات از بابت اتهام (توهین به رهبری) یعنی ۱۵ ماه و ۱ روز حبس تعزیری برای حمید جعفری نصرآبادی لازم به اجرا خواهد شد.

لازم به ذکر است، این فرهنگی شاغل در هنرستان کارودانش شهرستان کاشان، در تاریخ ۲۷ مهر ماه ۱۴۰۱، در محل کار خود و با همراهی مسئول حراست اداره آموزش و پرورش شهرستان کاشان، بازداشت و به زندان یزدل کاشان منتقل و چندی بعد اعلام سد که وی به زندان دستگرد اصفهان منتقل شده است.

سرکوب شهروندان و طرح اتهامات براساس سناریو سازی ارگانهای امنیتی ناقض ماده۱۹اعلامیه جهانی حقوق بشر و  ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است.

عدم امکان دسترسی به وکیل و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات در یک فرآیند دادرسی ناقض ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است.

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط قاضی، بازجو و بازپرس بیطرف از جمله حقوقی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر به آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون تاکید شده است.

دادنامه صادره توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب کاشان

   دادنامه صادره توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب کاشان

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.