•                    
  •                  
شنبه , ۱۵ بهمن , ۱۴۰۱
شنبه, فوریه 4

محکومیت نازنین کی نژاد به حبس تعزیری و مجازات تکمیلی

0
91

حقوق بشر در ایران – امروز چهارشنبه ۲۱دی ماه ۱۴۰۱، ابوالقاسم صلواتی، قاضی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران با صدور دادنامه ای نازنین کی نژاد را به حبس تعزیری و مجازات تکمیلی محکوم کرد.

به گزارش حقوق بشر در ایران، طی روزهای اخیر، نازنین کی نژاد، مترجم و فعال ادبی، ساکن تهران، پس از محاکمه در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست ابوالقاسم صلواتی، در مجموع به تحمل ۴ سال حبس تعزیری و مجازاتهای تکمیلی محکوم شد.

براساس این گزارش، نازنین کی نژاد، علاوه بر تحمل ۴ سال و ۲ ماه حبس تعزیری به ۲ سال منع خروج از کشور، دو سال منع عضویت در احزاب، گروه‌ ها و دسته‌ جات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و ۲ سال محرومیت از فعالیت در فضای مجازی و منع استفاده از شبکه های اجتماعی محکوم شد.

لازم به اشاره است، نازنین کی نژاد، در تاریخ ۱۶ مهر ماه ۱۴۰۱، پس از یورش نیروهای امنیتی به منزل شخصی وی در تهران، بازداشت و پس از تفتیش منزل و توقیف برخی لوازم شخصی سپس جهت بازجوئی به زندان اوین منتقل شد.

نازنین کی نژاد، پس از اتمام بازجوئی در یکی لز بندهای امنیتی زندان اوین سپس در شعبه بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۳ تهران واقع در زندان اوین تفهیم اتهام و در نهایت به زندان قرچک ورامین منتقل شد. 

سرکوب، ارعاب و تهدید بر علیه شهروندان با پرونده سازی و براساس سناریوی ارگانهای امنیتی، ناقض ماده  ۱۹  اعلامیه جهانی و  ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است.

بلاتکلیف نگهداشتن افراد در بازداشت و ممانعت از دسترسی متهم به انتخابی خود ناقض ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است.

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط قاضی، بازجو و بازپرس بیطرف از جمله حقوقی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر به آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون تاکید شده است.

برچسب هاقاضی ابوالقاسم صلواتیقاضی صلواتی دادگاه انقلاب تهرانممنوعیت خروج از کشورمنع خروج از کشورموارد نقض حقوق بشرموارد نقض حقوق بشر در ایرانمجازات حبس تعزیریمحکومیت به حبس تعزیریمحکومیت حبس تعزیریمحاکمهمحاکمه فرمایشیمحاکمه شهروندانمحاکمه شهروندان در دادگاهمعلم سرکوب آزادی بیان در ایراننقض حقوق بشرنقض حقوق بشر ایراننقض حقوق بشر د ر ایراننقض حقوق بشر در ایراننارنین کی نژادکاهش محکومیت حبس تعزیریابوالقاسم صلواتیابوالقاسم صلواتی قاضیابوالقاسم صلواتی قاضی دادگاه انقلابابوالقاسم صلواتی قاضی شعبه ۱۵ابوالقاسم صلواتی دادگاه انقلابابوالقاسم صلواتی دادگاه انقلاب تهرانبازداشت و سرکوب آزادی بیانحبس تعزیریدادگاه فرمایشیدادگاه انقلاب تهران ابوالقاسم صلواتیسرکوب آزادی اندیشهسرکوب آزادی اندیشه در ایرانسرکوب آزادی اندیشه،سرکوب آزادی بیانسرکوب آزادی بیان و قلمسرکوب آزادی بیان و قلم در ایرانسرکوب آزادی بیان و اندیشهسرکوب آزادی بیان و اندیشه در ایرانسرکوب آزادی بیان و عقیدهسرکوب آزادی بیان و عقیده در ایرانسرکوب آزادی بیان در ایرانسرکوب آزادی بیان در ایران،سرکوب آزادی بیان در جمهوری اسلامیسرکوب آزادی بیان،شعبه ۱۵شعبه ۱۵ دادگاه انقلابشعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهرانشعبه ۱۵دادگاه انقلاب تهرانشعبه ۱۵دادگاه انقلاب در تهرانشعبه پانزده دادگاه انقلاب تهرانشعبه پانزده دادگاه انقلاب تهران،شعبه۱۵شعبه۱۵ دادگاه انقلابشعبه۱۵ دادگاه انقلاب تهرانشعبه۱۵دادگاهشعبه۱۵دادگاه انقلاب تهرانشعبه۱۵دادگاه انقلاب در تهرانصدور منع خروجصدور حبس تعزیریصدورحکم ممنوعیت خروج از کشورصدورحکم منع خروج از کشور

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.