•                    
  •                  
پنج شنبه , ۱۳ بهمن , ۱۴۰۱
جمعه, فوریه 3

محکومیت فرناز حسین زاده به حبس تعزیری و شلاق

0
81

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۲۷دی ماه ۱۴۰۱، ایمان افشاری، قاضی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران با صدور دادنامه ای فرناز حسین زاده را به حبس تعزیری و شلاق محکوم کرد.

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۲۶ دی ماه ۱۴۰۱، فرناز حسین زاده، متولد: ۱۳۷۱، ساکن تهران و از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری، پس از محاکمه در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست ایمان افشاری به تحمل ۴ سال و ۸ ماه حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

براساس دادنامه صادره توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران که به فرناز حسین زاده ابلاغ شده وی از بابت اتهام (اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور) و (اخلال در نظم و آسایش عمومی) در مجموع به تحمل ۴ سال و ۸ ماه حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است.

همچنین، جلسه دادرسی به پرونده فرناز حسین زاده، در تاریخ ۳ دی ماه ۱۴۰۱، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار و پش از تبدیل قرار قضایی پرونده وی به وثیقه ای به مبلغ ۸۰۰ میلیون تومان آزاد شد.

لازم به اشاره است، فرناز حسین زاده، در تاریخ ۴ آبان ماه ۱۴۰۱، در جریان برگزاری اعتراضات سراسری در محدوده خیابان ستارخان تهران، بازداشت و پس از انتقال به یکی از بندهای امنیتی زندان اوین و طی مراحل بازجوئی و بازپرسی سپس به بند زنان در این زندان منتقل و در تاریخ ۲۴ آبان ماه ۱۴۰۱، به زندان قرچک ورامین منتقل شده بود. 

سرکوب آزادی بیان و اندیشه و پرونده سازی بر علیه شهروندان به سبب اعتراضات مدنی و سایر فعالیتهای مسالمت آمیز آنها، ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است.

عدم امکان دسترسی به وکیل مورد نظر متهم و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات در یک فرآیند دادرسی ناقض ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است.

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط قاضی، بازجو و بازپرس بیطرف از جمله حقوقی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر به آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون تاکید شده است.

برچسب هاحقوق بشرشعبه ۲۶ دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقیشعبه ۲۶قاضی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهرانشعبه۲۶دادگاه انقلاب در تهرانشعبه۲۶حقوق بشر در ایرانشعبه۲۶ دادگاه انقلابمحکومیت به شلاق تعزیریصدور حکم شلاق تعزیریشعبه ۲۶دادگاه انقلاب تهرانصدور حکم شلاق،حبس تعزیریصدور حبس تعزیریشعبه۲۶دادگاه انقلاب تهرانایمان افشار دادگاه انقلاب تهرانفرنازحسین زادهشعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهرانشعبه سی و شش دادگاه تجدیدنظرشعبه۲۶ دادگاه انقلاب تهرانایمان افشاری دادگاه انقلاب تهرانفرناز حسین زادهصدور حکم شلاقحقوق بشر ایرانایمان افشارشعبه۲۶ دادگاه تهراناجرای حکم شلاق در ایرانشلاقشعبه بیست و شش دادگاه انقلاب تهرانصدور حکم شلاق در ایراندادگاه انقلاب شعبه ۲۶محکومیت کیفریشعبه ۲۶ دادگاه انقلابقاضی ایمان افشاریایمان افشاری قاضیایمان افشاری قاضی دادگاه انقلابشعبه ۲۶ دادگاهمحکومیت به شلاقایمان افشاریصدورحکم شلاقصدور حکم شلاق تعلیقیصدورحکم شلاق رامین

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.