•                  
شنبه , ۲۴ مهر , ۱۴۰۰
شنبه, اکتبر 16

فرزاد حسینی به تحمل حبس محکوم شد

0
253

حقوق بشر در ایرانامروز شنبه ۸ آذر ماه ۱۳۹۹، شعبه ۱ دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست قاضی سعیدی، با صدور دادنامه ای فرزاد حسینی را به تحمل حبس تعزیری و حبس تعلیقی محکوم کرد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل کُردپا، طی روزهای اخیر، فرزاد حسینی – متولد: ۱۳۶۸ – اهل روستای دیوزناو از توابع سروآباد – ساکن شهرستان کامیاران، توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست قاضی سعیدی به تحمل ۵ سال حبس تعلیقی و ۵ ماه حبس تعزیری محکوم شد. 

براساس این گزارش، اتهامی که منجر به صدور این حکم بر علیه فرزاد حسینی شد « اقدام علیه امنیت ملی از طریق هواداری و عضویت در یکی از احزاب کُرد اپوزیسیون حکومت ایران » عنوان شده است. 

این شهروند ساکن کامیاران، در تاریخ ۱۳ مرداد ماه ۱۳۹۹, پس از احضار به شعبه ۱ دادگاه انقلاب ارومیه به دستور قاضی سعیدی به بهانه ادامه بازجوئی ها بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات منتقل شد. 

این فعال مدنی پیش از این نیز در تاریخ ۲۸ بهمن ماه ۱۳۹۶توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از اتمام بازجوئی و تفهیم اتهام ۳ ماه پس از آن با تودیع قرار وثیقه آزاد شده بود. 

با آغاز مراحل دادرسی پرونده این فعال مدنی در تاریخ ۱۲ تیر ماه ۱۳۹۹, به همراه هادی کمانگر، فاضل قیطاسی، آمانج قربانی، سیروان قربانی، بختیار کمانگر، عیسی فیضی، مهدی قبادی، راشد منتظری و خالد زمان, نه تن از فعالان مدنی دیگر توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی سعیدی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق هواداری و عضویت در یکی از احزاب کُرد اپوزیسیون حکومت ایران بررسی شد. 

محرومیت از دسترسی به وکیل برای متهم با هر نوع اتهام، ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر از جمله, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه در دادگاهی بی طرف با حضور هیئت منصفه، از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر بر آن تاکید شده است.

در اکثر موارد بازداشتهای خودسرانه در راستای سرکوب آزادی بیان و عقیده و ناقض، ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی، است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل . سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند.

برچسب هاحقوق بشر در ایرانحبس تعزیریاحزاب کرد ایرانکردستاندادگاه انقلابدادگاه انقلاب ارومیهحبسصدور حکمدادگاه انقلاب تهرانحبس تعلیقیاستان کردستاننقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشرشهروندان کورد در ایرانشهروندان کوردصدور حکم حبساحزاب در ایرانصدور حکم زنداناحزاب کورد در ایراناحزاب کوردارتباط با احزاب کورداحزاب کوردینقض حقوق بشرد ر ایرانقاضی سعیدیاحزاب کردشهروندان کرد در ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایراناحزاب کردیاحزاب کوردی در ایرانهمکاری با احزاب کوردشهروندان کردهمکاری با احزاب کوردیارتباط با احزاب کوردیاخبار نقض حقوق بشر در ایرانشهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کرد در ایراناحزاب کرد مسلحسیدفرزاد حسینیسرکوب شهروندان کورد ایرانصدور حبس تعزیریمحکومیت به حبس تعزیرینقض حقوق شهروندان کورد در ایراناحزاب سیاسی کرداحزاب کورد سیاسیسرکوب شهروندان کوردسرکوب شهروندان کردکردستان احزاب کوردیاحزاب کرد مخالف نظامدادگاه انقلاب صدور حکم حبساحزاب کردمخالف نظاماحزاب کورد مخالف نظامفرزاد حسینیصدور حکم حبس تعزیریاحزاب کورد مخالفبازداشت شهروندان کورد در ایرانسرکوب احزاب کوردسرکوب احزاب کورد مخالف نظامصدور حکم حبس تعلیقیاحزاب کرد مخالفحبس تعزیری درجه ۸احزاب کرد مخالف نطاماجرای حکم حبس تعزیرینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیاحکام حبس تعزیریهمکاری با احزاب کورد مخالف نظاماحزاب سیاسی کرد مخالف نظامشهروندان کرد ایرانحبس تعزیری زندانیان سیاسیاحزاب کرد سیاسی در ایرانحقوق بشر در ایران۴احزاب کوردستانشهروندان کرد در جمهوری اسلامیهمکاری با احزاب کورد مخالف جمهوری اسلامیشهروندان کورد در جمهوری اسلامیصدورحکم حبس تعزیریابلاغ حکم حبس تعزیریصدور احکام حبس تعزیریحکم حبس تعزیرینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراناجرای حبس تعزیریشهروندان کورد زندانی سیاسیآزادی پس از اتمام حبس تعزیریصدور حکم حبس تعزیر یعضویت در احزاب کوردشهروندان کرد زندانی سیاسیبازداشت جهت اجرای حکم حبس تعزیریقاضی سعیدی دادگاه انقلاب سنندجحقوق نقض حقوق بشر در ایرانصدور حکم حبس و تبعیدبازداشت شهروندان کوردورد احزاب کوردصدر حکم حبس تعزیریتائید حکم حبس تعزیریاحزاب کورد مخالف جمهوری اسلامیصدور حکم حبس تعزیرفرزادحسینیبازداشت فرزاد حسینیفرزاد حسینی فعال مدنیدادگاه انقلاب شعبه یک

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: