•                  
جمعه , ۲۶ دی , ۱۳۹۹
جمعه, ژانویه 15

فرزاد حسینی به تحمل حبس محکوم شد

0
97

حقوق بشر در ایرانامروز شنبه ۸ آذر ماه ۱۳۹۹، شعبه ۱ دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست قاضی سعیدی، با صدور دادنامه ای فرزاد حسینی را به تحمل حبس تعزیری و حبس تعلیقی محکوم کرد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل کُردپا، طی روزهای اخیر، فرزاد حسینی – متولد: ۱۳۶۸ – اهل روستای دیوزناو از توابع سروآباد – ساکن شهرستان کامیاران، توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست قاضی سعیدی به تحمل ۵ سال حبس تعلیقی و ۵ ماه حبس تعزیری محکوم شد. 

براساس این گزارش، اتهامی که منجر به صدور این حکم بر علیه فرزاد حسینی شد « اقدام علیه امنیت ملی از طریق هواداری و عضویت در یکی از احزاب کُرد اپوزیسیون حکومت ایران » عنوان شده است. 

این شهروند ساکن کامیاران، در تاریخ ۱۳ مرداد ماه ۱۳۹۹, پس از احضار به شعبه ۱ دادگاه انقلاب ارومیه به دستور قاضی سعیدی به بهانه ادامه بازجوئی ها بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات منتقل شد. 

این فعال مدنی پیش از این نیز در تاریخ ۲۸ بهمن ماه ۱۳۹۶توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از اتمام بازجوئی و تفهیم اتهام ۳ ماه پس از آن با تودیع قرار وثیقه آزاد شده بود. 

با آغاز مراحل دادرسی پرونده این فعال مدنی در تاریخ ۱۲ تیر ماه ۱۳۹۹, به همراه هادی کمانگر، فاضل قیطاسی، آمانج قربانی، سیروان قربانی، بختیار کمانگر، عیسی فیضی، مهدی قبادی، راشد منتظری و خالد زمان, نه تن از فعالان مدنی دیگر توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی سعیدی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق هواداری و عضویت در یکی از احزاب کُرد اپوزیسیون حکومت ایران بررسی شد. 

محرومیت از دسترسی به وکیل برای متهم با هر نوع اتهام، ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر از جمله, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه در دادگاهی بی طرف با حضور هیئت منصفه، از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر بر آن تاکید شده است.

در اکثر موارد بازداشتهای خودسرانه در راستای سرکوب آزادی بیان و عقیده و ناقض، ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی، است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل . سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند.

برچسب هافرزاد حسینیفرزاد حسینی فعال مدنیفرزادحسینیقاضی سعیدیقاضی سعیدی دادگاه انقلاب سنندجمحکومیت به حبس تعزیرینقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندان کورد در ایرانهمکاری با احزاب کوردهمکاری با احزاب کورد مخالف نظامهمکاری با احزاب کورد مخالف جمهوری اسلامیهمکاری با احزاب کوردیورد احزاب کوردکردستانکردستان احزاب کوردیآزادی پس از اتمام حبس تعزیریابلاغ حکم حبس تعزیریاجرای حکم حبس تعزیریاجرای حبس تعزیریاحکام حبس تعزیریاحزاب کورداحزاب کورد مخالفاحزاب کورد مخالف نظاماحزاب کورد مخالف جمهوری اسلامیاحزاب کورد در ایراناحزاب کورد سیاسیاحزاب کوردیاحزاب کوردی در ایراناحزاب کوردستاناحزاب کرداحزاب کرد مخالفاحزاب کرد مخالف نطاماحزاب کرد مخالف نظاماحزاب کرد مسلحاحزاب کرد ایراناحزاب کرد سیاسی در ایراناحزاب کردمخالف نظاماحزاب کردیاحزاب در ایراناحزاب سیاسی کرداحزاب سیاسی کرد مخالف نظاماخبار نقض حقوق بشر در ایرانارتباط با احزاب کوردارتباط با احزاب کوردیاستان کردستانبازداشت فرزاد حسینیبازداشت جهت اجرای حکم حبس تعزیریبازداشت شهروندان کوردبازداشت شهروندان کورد در ایرانتائید حکم حبس تعزیریحقوق نقض حقوق بشر در ایرانحقوق بشر در ایرانحقوق بشر در ایران۴حکم حبس تعزیریحبسحبس تعلیقیحبس تعزیریحبس تعزیری درجه ۸حبس تعزیری زندانیان سیاسیدادگاه انقلابدادگاه انقلاب ارومیهدادگاه انقلاب تهراندادگاه انقلاب شعبه یکدادگاه انقلاب صدور حکم حبسسیدفرزاد حسینیسرکوب احزاب کوردسرکوب احزاب کورد مخالف نظامسرکوب شهروندان کوردسرکوب شهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایرانسرکوب شهروندان کردسرکوب شهروندان کرد در ایرانشهروندان کوردشهروندان کورد ایرانشهروندان کورد در ایرانشهروندان کورد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد زندانی سیاسیشهروندان کردشهروندان کرد ایرانشهروندان کرد در ایرانشهروندان کرد در جمهوری اسلامیشهروندان کرد زندانی سیاسیصدور احکام حبس تعزیریصدور حکمصدور حکم حبسصدور حکم حبس و تبعیدصدور حکم حبس تعلیقیصدور حکم حبس تعزیرصدور حکم حبس تعزیر یصدور حکم حبس تعزیریصدور حکم زندانصدور حبس تعزیریصدورحکم حبس تعزیریصدر حکم حبس تعزیریعضویت در احزاب کورد

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: