سه شنبه , ۰۴ مهر , ۱۴۰۲
چهارشنبه, سپتامبر 27

محکومیت کامیل احمدی به تحمل ۸ سال حبس تعزیری

0
410

حقوق بشر در ایران امروز یکشنبه ۲۳ آذر ماه ۱۳۹۹، شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران، به ریاست ابوالقاسم صلواتی با صدور دادنامه ای، کامیل احمدی، نویسنده و پژوهشگر آسیبهای اجتماعی را به تحمل ۸ سال حبس تعزیری محکوم کرد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۲۳ آذر ماه ۱۳۹۹، کامیل احمدی، نویسنده، مردم‌شناس و پژوهشگر آسیب‌های اجتماعی، توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست ابوالقاسم صلواتی از بابت اتهام « اقدام علیه امنیت ملی از طریق ارتباط با دوول متخاصم » به تحمل ۸ سال حبس تعزیری محکوم شد. 

براساس این گزارش، با توجه به اتهام تفهیم شده به کامیل احمدی و محکومیت وی در مرحله بدوی لازم به ذکر است، پژوهش این جامعه شناس و فعال در زمینه آسیب شناسی اجتماعی در رابطه با «آسیب زاترین سنت‌ها مرتبط با کودکان در مناطق محروم ایران» به عنوان سند و دلایل اتهامی عنوان شده توسط نهادهای امنیتی مورد استفاده قرار گرفته است.

 در تاریخ ۲۰ مردادماه ۱۳۹۸, این پژوهشگر آسیبهای اجتماعی، در پی یورش ماموران اطلاعات سپاه پاسداران به منزل شخصی وی بازداشت و پس از انتقال به شعبه ۱ بازپرسی دادسرای امنیت « دادسرای مقدس » با صدور قرار بازداشت ۱ ماهه روانه سلول انفرادی بند ۲ الف سپاه پاسداران در زندان اوین شد و در تاریخ ۲۶ آبان ماه ۱۳۹۸، پس از طی مراحل بازجوئی و بلاتکلیفی طولانی مدت با تودیع وثیقه ای به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان بطور موقت و تا اتمام مراحل دادرسی آزاد شد. 

در تاریخ ۲۰ شهریور ماه ۱۳۹۸, در حالی که ۱ ماه از بازداشت کامیل احمدی, در بند ۲ الف سپاه واقع در زندان اوین گذشته بود قرار بازداشت وی برای دومین بار به مدت ۱ ماه دیگر تمدید شد.

سرکوب و بازداشت فعالان فضای مجازی و تلگرام مرتبط با سرکوب آزادی بیان و عقیده و ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

عدم امکان دسترسی به وکیل و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات در یک فرآیند دادرسی ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند.

برچسب هاابوالقاسم صلواتیصدور حکم حبسسرکوب شهروندان کرد در ایرانسرکوب شهروندان کردبازداشت کامیل احمدیصدور احکام حبس تعزیریشعبه15دادگاه انقلاب تهراندادگاه انقلاب تهرانصدور حکم شلاققاضی ابوالقاسم صلواتیدادگاه انقلاب صدور حکم حبسبازداشت کامیل احمدی نویسندهنقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایرانابوالقاسم صلواتی قاضیحبس تعزیرینقض حقوق شهروندیسرکوب شهروندان در ایرانسرکوب شهروندان کورد ایرانشعبه 15 دادگاه انقلاب تهرانارتباط با دوول متخاصمصدور حکم حبس تعزیر یابوالقاسم صلواتی دادگاه انقلابآسیبهای اجتماعینقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق شهروندی در ایرانصدور حبس تعزیریحبس تعزیری درجه ۸اتهام ارتباط با دوول متخاصمدادگاه انقلاب شعبه15پژوهشگر مسایل اجتماعینقض حقوق بشرنویسندهمحکومیت به حبس تعزیریصدور حکم حبس تعزیریشعبه15 دادگاه انقلاب تهرانابوالقاسم صلواتی قاضی شعبه ۱۵محکومیت کامیل احمدیدادگاهپژوهشگرسرکوب شهروندان بهائی در ایراننقض حقوق بشر درایرانشعبه پانزده دادگاه انقلاب تهرانبازداشت جهت اجرای حکم حبس تعزیریشعبه15 دادگاه انقلاب در تهراندادگاه انقلابپژوهشگر و استاد دانشگاهنقض حقوق بشرد ر ایرانآسیب جسمیکامیل احمدینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیابوالقاسم صلواتی دادگاه انقلاب تهرانابوالقاسمصدور حکمشعبه ۱۵ دادگاه انقلابسرکوب شهروندان کورد در ایرانسرکوب شهروندان کوردپژوهشگر آسیبهای اجتماعیحبس تعزیری زندانیان سیاسیدادگاه انقلاب تهران ابوالقاسم صلواتی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: