•                  
سه شنبه , ۲۹ مهر , ۱۳۹۹
سه‌شنبه, اکتبر 20

اخراج دستکم ۳۵ تن از نیروهای اورژانس دزفول به دلیل اعتراض به عدم پرداخت حقوق معوقه آنها

0
205

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۵ خرداد ماه ۱۳۹۹, دستکم ۳۵ تن از کارمندان اورژانس شهرستان دزفول که در اعتراض به عدم دریافت حقوق معوقه شان طی روزهای اخیر تجمعات اعتراضی برگزار کرده بودند از کارشان اخراج شدند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از عصر جنوب, در ساعات پایانی یکشنبه ۴ خرداد ماه ۱۳۹۹, دستکم ۳۵ تن از کارمندان شاغل در واحد اورژانس ۱۱۵ شهرستان دزفول که در اعتراض به عدم پرداخت ۳ ماه حقوق معوقه آنها تجمعات اعتراضی برگزار کرده بودند اخراج شدند. در حالی این شهروندان از کار اخراج شدند که جملگی افراد متاهل و دارای خانواده هستند. 

براساس این گزارش, این شهروندان معترض که بصورت نیروی کار موقت توسط شرکت پیمانکاری در واحد اورژانس ۱۱۵ شهرستان دزفول مشغول به کار بودند طی روزهای اخیر در اعتراض به عدم پرداخت حقوق بهمن و اسفند ماه ۱۳۹۸ و فروردین ماه سال ۱۳۹۹ و همچنین  پاداش و عیدی سال ۱۳۹۸ معترض بودند. 

در تاریخ ۲۴ فروردین ماه ۱۳۹۹, یکی از کارمندان معترض اورژانس ۱۱۵ دزفول در جریان برگزاری این تجمعات اعتراضی به همشهری آنلاین گفته بود: ” پاداش و عیدی سال ۱۳۹۸ را هنوز دریافت نکردیم و با وجود پیگیری‌های فراوان از ستاد دانشگاه علوم پزشکی دزفول، مطالبات ما هنوز پرداخت نشده و ما باید هر ماه پیگیر پرداخت حقوق خود باشیم. مشکلات ما مدت زیادی است که رفع نشده و باید اقدام اساسی در این زمینه انجام شود”.

یکی دیگر از کارکنان اورژانس ۱۱۵ دزفول نیز بیان گفته بود: “پیمانکار قبلی با وجود پرداخت نکردن حقوق بهمن ماه ۱۳۹۸، از اسفندماه همان سال تغییر کرد و پیمانکار جدید نیز هنوز حقوق اسفندماه ۱۳۹۸ را پرداخت نکرده است”.

این نیروی شرکتی اورژانس ۱۱۵ دزفول در خاتمه گفته بود: “حداقل انتظار ما در شرایط حساس کنونی این است که حقوق ما به موقع پرداخت شود زیرا خانواده‌های ما چشم انتظارند”. 

برخورداری افراد از تامین اجتماعی مناسب از جمله موارد تاکید شده در اسناد بین المللی حقوق بشر است که در ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر که ایران از امضائ کنندگان این سند معتبر بین المللی می باشد بر محق بودن افراد در برخورداری از؛ خوراک, مسکن, پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی در مواقع بیکاری ، بیماری ، نقص اعضا ، بیوگی ، پیری یا در تمام موارد دیگر نیز تاکید شده میباشد اما تفاسیر غلطی که حاکمان جمهوری اسلامی از حقوق شهروندی در ایران دارند و همیشه قوانین را آنگونه تفسیر کردند که حکومت را صاحب حق می دانند و حقوق شهروندان پایمال شده است. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: