•                  
چهارشنبه , ۲۹ دی , ۱۴۰۰
چهارشنبه, ژانویه 19

انتقال میلاد بحری, فعال رسانه ای به زندان شیبان اهواز

0
868

روز گذشته, میلاد بحری, خبرنگار و عکاس بازداشت توسط نیروهای امنیتی در شهرستان شادگان واقع در استان خوزستان با توجه به اتمام بازجوئی در بازداشتگاههای ادارات اطلاعات شادگان و سپس اهواز به زندان شیبان در این شهر منتقل شده است. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز دوشنبه, ۱۳ خرداد ۱۳۹۸, میلاد بحری, خبرنگار و عکاس ساکن شهرستان شادگان از توابع استان خوزستان پس از اتمام مراحل بازجوئی در بازداشتگاههای ادارات اطلاعات در شادگان و اهواز به زندان شیبان در این شهر منتقل شده است. وی در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ماه سالجاری توسط ماموران اداره اطلاعات شادگان بازداشت شده بود. 

گفته میشود میلاد بحری در زمینه پوشش خبری و تهیه عکس و فیلم از مناطق سیل زده در استان خوزستان فعالیت داشته و دلیل اصلی بازداشت وی این نکته بوده اما تا لحظه تنظیم این خبر از مصادیق اتهام و یا اتهامات وی خبری در دست نیست. 

لازم به ذکر است, در سیل اخیر که از اولین روزهای سال ۱۳۹۸ در ایران جاری شد تعداد بسیاری از شهروندان عرب در خوزستان و اهواز و مناطق آسیب دیده از سیل توسط نیروهای امنیتی بازداشت و با تفهیم اتهامات امنیتی روانه بازداشتگاه شده و یا با تودیع وثیقه بطور موقت آزاد شدند. 

بازداشت میلاد بحری و بیان اتهامات امنیتی بر وی ناقض اصل آزادی بیان و همچنین اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز میباشد. با تتوجه به مفهوم اصل آزادی بیان هر انسانی محق است تا به هر طریق ممکن بتواند عقاید و نظریات و دیدگاههای خود را بدون ملاحظات مرزی و به هر شکل ممکن منتشر کند. 

 بازداشت خودسرانه و همچنین عدم تفهیم اتهام فرد در زمان بازداشت و عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز مورد تاکید قرار گرفته است. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: