•                  
شنبه , ۰۶ آذر , ۱۴۰۰
شنبه, نوامبر 27

انتقال دو تن از شهروندان محبوس در زندان شیبان اهواز به بازداشتگاه اداره اطلاعات در این شهر

0
330

دو تن از شهروندان اهل حمیدیه اهواز که در بهمن ماه سالجاری توسط نیروهای امنیتی این شهر بازداشت و سپس به زندان شیبان اهواز  منتقل شده بودند در تاریخ ۲۰ اسفند ماه سالجاری به بازداشتگاه اداره اطلاعات در این شهر منتقل شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران, در تاریخ ۲۰ اسفند ۱۳۹۷,  سعید فاضل منابی از اهالی کوی کارگران حمیدیه و احمد مرمضی از اهالی کوی مستضعفین شهرستان حمیدیه از زندان شیبان اهواز به بازداشتگاه اداره اطلاعات در این شهر منتقل شدند. حقوق بشر در ایران در تاریخ ۲۳ بهمن ماه سالجاری طی گزارشی بازداشت احمد مرمضی را اطلاع رسانی کرده بود.  تا لحظه تنظیم این گزارش هیچ اطلاعی از وضعیت و دلیل انتقال این دو شهروند به بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز به دست نیامده است. لازم به ذکر است که سعید فاضل منابی در تاریخ ۱۹ بهمن‌ماه و احمد مرمضی پیشتر در تاریخ ۲۰ بهمن‌ماه سالجاری در ادامه بازداشت‌های گسترده در خوزستان که همزمان با سفر محمود علوی، وزیر اطلاعات به این استان و نیز فرارسیدن مناسبت ۲۲ بهمن به صورت گرفته بود، توسط ماموران  وزارت اطلاعات بازداشت و سپس به زندان شیبان منتقل شده بودند.

لازم به ذکر است که منابع محلی تعداد بازداشت شدگان را بیش از این تخمین می‌زنند و اعلام کرده‌اند که این افراد توسط نیروهای وزارت اطلاعات و با همکاری اطلاعات نیروی انتظامی اهواز بازداشت شده‌اند.

برخورداری از حق دادرسی عادلانه توسط دادگاهی بی طرف و با حضور هیئت منصفه و محفوظ نگه داشتن کلیه حقوق دفاعی متهم در زمان دادرسی و بازجوئی از جمله موارد مورد تاکید در اسناد بین المللی حقوق بشر از جمله ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۴ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ میباشد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: