•                    
  •                  
جمعه , ۱۸ آذر , ۱۴۰۱
جمعه, دسامبر 9

احضار الهام رسولی باغی, فعال مدنی جهت اجرای حکم / سند

0
1008

با توجه به ابلاغیه صادره در تاریخ ۹ فروردین ماه سالجاری, الهام رسولی باغی، فعال مدنی ساکن تهران جهت اجرای حکم به دادسرای ناحیه ۳۳ اوین تهران واقع در زندان اوین احضار شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، الهام رسولی باغی, فعال مدنی ساکن تهران طی احضاریه ای که در تاریخ ۹ فروردین ماه سالجاری برای این فعال مدنی صادر شده است جهت پرداخت جریمه نقدی به دادسرای ناحیه ۳۳ اوین تهران احضار شد. الهام رسولی باغی، پیش تر توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران به ریاست قاضی زرگر, به پرداخت ۵ میلیون تومان جریمه نقدی بدل از یک سال حبس محکوم شده بود. 

با توجه به احضاریه ای که برای این فعال مدنی صادر شده است, از وی خواسته شده تا ظرف مدت ۱۰ روز پس از صدور احضاریه جهت پرداخت جزای نقدی به شعبه اول اجرای احکام کیفری دادسرای ناحیه ۳۳ تهران واقع در زندان اوین مراجعه کند. لازم به ذکر است که این فعال مدنی در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ در تجمعی در اعتراض به فساد اداری در ایران در مقابل ساختمان لاستیک دنا در تهران بازداشت شده بود. 

الهام رسولی باغی پیش‌تر توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه ای از بابت اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به یک  سال حبس تعزیری محکوم شده بودند که با ارجاع پرونده وی به دادگاه تجدیدنظر توسط شعبه ۳۶ حکم صادره در دادگاه بدوی تبدیل به ۵ میلیون تومان جریمه نقدی بدل از یک سال حبس تعزیری گردید. 

لازم به ذکر است که صادق لاریجانی, رئیس وقت قوه قضائیه ایران در تاریخ ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ در نشستی که با مسئولان قضائی داشت گفته بود هیچ فردی به دلیل انتقاد مورد بازداشت و محاکمه قرار نمیگیرد که پرونده الهام رسولی نمونه ای بارز و آشکار از سرکوب ازادی بیان و قلم و نقض گسترده و سیستماتیک حقوق بشر در ایران میباشد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.