چهارشنبه , ۱۰ خرداد , ۱۴۰۲
چهارشنبه, می 31

تحمیل مرگ بر جنگلهای هیرکانی استان مازندران

0
198

حقوق بشر در ایران ـ امروز سه شنبه ۲۲ فروردین ماه ۱۴۰۲، جنگلهای هیرکانی واقع در استان مازندران با آسیبهای فیزیکی بسیاری از طرف گردشگران و سایر افراد مواجه و در خطر نابودی قرار گرفته است. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از تسنیم، امروز سه شنبه ۲۲ فروردین ماه ۱۴۰۲، درختان جنگلهای هیرکانی استان مازندران، در معرض تهدید توسط افرادی سودجو و منافع طلب قرار گرفته‌ است و این افراد با حذف درختان، زمین به دست می‌آورند. آنچه که مدت‌هاست در نواحی مختلف عرصه‌های جنگلی استان مازندران با آن مواجه هستیم، تصاحب زمین بعنوان انگیزه ای سوء برای عده‌ای شده تا به خود اجازه دهند با آسیب زدن به درختان به وسیله تَبر، کندن پوست درختان، آتش زدن تنه درخت، آسیب به ریشه و ساقه، افزودن مواد به خاک پای درختان، از وسعت حیات سبز کاسته و بر وسعت دارایی خود افزایش دهند. 

بر طبق هدف ۱۵ از سند ۲۰۳۰ یونسکو، مصوب سال ۲۰۱۶ میلادی، حفاظت، بازیابی و ترویج استفاده پایدار از اکوسیستم های زمینی، مدیریت پایدار جنگل ها، مبارزه با بیابان زایی، متوقف و معکوس نمودن فرسایش زمین و توقف از بین بردن تنوع زیستی. این هدف مشتمل بر حفاظت، احیاء و استفاده پایدار از جنگل ها، تالاب ها، کوه ها و نواحی خشک، توقف جنگل زدایی، مبارزه با بیابان زایی، کاهش تخریب زیستگاه های طبیعی و جلوگیری از انقراض گونه های در معرض خطر، اشتراک گذاری منصفانه مزایای ناشی از استفاده از منابع ژنتیک در راستای توافقات بین المللی، پیشگیری از پدیدار شدن گونه های مهاجم و بیگانه در زیست بوم های خشکی و آبی، مبارزه با صید غیرقانونی و قاچاق گونه های حفاظت شده است.

در ادامه این گزارش تصاویری از آنچه که این افراد بر سر جنگلهای هیرکانی استان مازندران آوردند می آید:

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: