•                    
  •                  
سه شنبه , ۱۱ بهمن , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, ژانویه 31

حکم اعدام‌ یک زندانی در زندان مرکزی یاسوج اجرا شد

0
112

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۱۴ آذر ماه ۱۴۰۱، حکم اعدام یک زندانی متهم به حمل و نگهداری موادمخدر در زندان یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد اجرا شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران، سحرگاه یکشنبه ۱۳ آذر ماه ۱۴۰۱، حیدر حسنی مرام، زندانی متهم به جرائم مواد مخدر، محبوس در زندان شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویر احمد، اعدام شد.

یک منبع مطلع در تشریح این خبر به سازمان حقوق بشر ایران گفت: “حیدر حسنی مرام متاهل و دارای یک فرزند خردسال بود. او از حدود سال ۱۳۹۷ بازداشت و به اعدام محکوم شده بود.”

اعدام این زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

پس از انتصاب غلامحسین محسنی اژه ای به عنوان رئیس قوه قضائیه و ادعای او برای تسریع انجام کار پرونده های قدیمی در نتیجه اجرای احکام اعدام در راستای بخشنامه کاهش جرائم کیفری کشور با سرعت بیشتری انجام می شود و این روند منجر به اعتراض سازمان عفو بین الملل، نسبت به این امر شد و در تاریخ ۵ مرداد ماه ۱۴۰۱، با انتشار گزارشی، به تشریح وضعیت اجرای احکام اعدام در ۶ ماهه نخست سال ۲۰۲۲ میلادی در ایران پرداخت.

همچنین، در تاریخ ۱ شهریور ماه ۱۴۰۱، جاوید رحمان، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل، در گزارش دوره ای خود از موارد نقض حقوق بشر در ایران به روند افزایشی صدور و اجرای احکام اعدام در ایران اعتراض کرد.

به دلیل عدم شفافیت مقامات ایران، پی بردن به تعداد واقعی اعدامها در این کشور دشوار است و قطعا تعداد به مراتب بالاتر از رقم اعلام شده است.

صدور و اجرای احکام اعدام، ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر از جمله اعلامیه جهانی حقوق بشر و مفاد میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی است.

برچسب هامجازات اعدام در ایرانقانون جدید مجازات اعدام در ایرانمجازات اعدام در زندانهای ایرانقاچاقچیان مواد مخدرحیدر حسنی مراماعدام در ایراننقض حقوق بشراعدامموارد نقض حقوق بشراعدام مواد مخدر در ایرانفعالان مدنی یاسوجزندان‌یاسوجاعدام مواد مخدرمواد مخدر شیشهلغو مجازات اعدامموارد نقض حقوق بشر در ایراناعدام در زندان مرکزی یاسوجیاسوج کهگیلویه بویراحمدطرح لغو مجازات اعدامزندان مرکزی یاسوجسلب حیاتقاچاق مواد مخدرمتهم به مواد مخدراعدام موادمخدزفروش مواد مخدرزندان یاسوجاعدام موادمخدرمتهم به جرائم مواد مخدرمجازات اعدام در جمهوری اسلامیاعدام مواد مخدزمجازات اعدامقانون الحاق یک ماده به قانون مبارزه با مواد مخدرحق حیاتمواد مخدر در زندانهای ایرانمجازات اعدام،اعدام موادمخدر در ایرانقاچاقچی مواد مخدرقانون اصلاح مواد مخدرمتهم مواد مخدراعدام موادینقض حقوق بشر ایرانقاچاقجی مواد مخدریاسوجشهر یاسوجمجازات اعدام ایرانمجازات اعدام زندانیان در ایرانشهریاسوجحیدرحسنی مرام

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.