•                    
  •                  
سه شنبه , ۱۱ بهمن , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, ژانویه 31

احضار مدیر یک فروشگاه به ستاد امر به معروف در همدان و پلمب ۳ واحد صنفی در تهران

0
167

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۱۴آذر ماه ۱۴۰۱، ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان همدان، مدیر یک فروشگاه زنجیره ای را به اتهام(پذیرش مشتریان بدون حجاب) احضار کرد. همچنین، یک شهربازی در منطقه تهران پارس به اتهام (انتشار تصاویر غیر فرهنگی) پلمب شد. از سوی دیگر، رستوران و مغازه جواهر فروشی متعلق به علی دائی پلمب شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از روزنامه شرق، طی روزهای اخیر، مدیر یک فروشگاه زنجیره ای در استان همدان به اتهام (ارائه خدمات به مشتریان بدون حجاب) پس از احضار به ستاد امر به معروف و نهی از منکر این استان به وی اعلام شد که باید از ارائه خدمات به مشتریان (بدون حجاب) امتناع کنند.

روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر همدان، اعلام کرد:”در پی کشف حجاب تعدادی از بانوان در یک فروشگاه زنجیره‌ای در همدان و سهل‌انگاری و عدم رسیدگی پرسنل حراست فروشگاه مورد نظر به شکایت آمر به معروف، بنابر وظیفه حمایتی ستاد از آمران به معروف و ناهیان از منکر، مدیر و مسئول حراست فروشگاه به ستاد امر به معروف و نهی از منکر همدان فراخوانده شدند.”

در ادامه همچنین آمده است:”سپس به مدیر آن فروشگاه اعلام شد که باید از ورود افراد (هنجارشکن) به فروشگاه جلوگیری کنید، در صورت کشف حجاب در داخل فروشگاه از ارائه هرگونه خدمات به اینگونه افراد نهی هستید و باید آنها را به بیرون فروشگاه هدایت کنید، همچنین با نصب انواع نوشته‌های تبلیغاتی و هشدار دهنده در ورودی و داخل فروشگاه اقدام کنید.”

خبرگزاری تسنیم در خبری دیگر اعلام کرد؛ طی روزهای اخیر، یک واحد صنفی شهربازی در محدوده تهرانپارس به اتهام (کشف حجاب) متصدیان آن و انتشار تصاویر در فضای مجازی، پلمب شد.

براساس این گزارش، اخیرا تصاویری از شهربازی پاساژ الماس در فضای مجازی منتشر شد که متصدیان آن مرکز تفریحی بدون روسری و (حجاب) مشغول فعالیت بودند.

در ادامه این گزارش همچنین آمده است که برای مسئول آن شهربازی پرونده قضایی نیز تشکیل شد.‌

خبرگزاری فارس هم در خبری دیگر اعلام کرد؛ امروز دوشنبه ۱۴ آذر ماه ۱۴۰۱، مغازه جواهر فروشی و رستوران متعلق به علی دائی – پیشکسوت فوتبال ایران، به اتهام(همراهی با اغتشاش گران) پلمب شد.

این رسانه وابسته به سپاه پاسداران در ادامه نیز علت پلمب ۲ واحد صنفی متعلق به علی دائی را تخلف عنوان کرد و نوشت:”همراهی با اعتصابات غیر قانونی از جمله مواردی است که به پلمب این دو مکان توسط پلیس اماکن پایتخت منجر شده است.”

پلمب این واحد صنفی در اقدامی خودسرانه و بدون هماهنگی با اداره اصناف صورت گرفته و پس از این اقدام رئیس اتحادیه صنف طلا و جواهر تهران از پلمب مغازه علی دائی اظهار بی اطلاعی کرد و گفت:”به اتحادیه اطلاعی ندادند.”

سرکوب آزادی بیان و ممانعت از برگزاری اعتراضات صنفی و مدنی ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. در این مفاد قانونی بر حق افراد بر انتشار افکار، عقاید، نظریات و دیدگاههای سیاسی و عقیدتی بدون محدودیت مرزی تاکید شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.