•                    
  •                  
دوشنبه , ۱۰ بهمن , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, ژانویه 31

انتقال ۳ زندانی به سلول انفرادی جهت اعدام در زندان قزلحصار کرج

0
44

حقوق بشر در ایران – امروز پنجشنبه ۶بهمن ماه ۱۴۰۱، سه زندانی محکوم به اعدام در زندان قزلحصار کرج به سلول‌ انفرادی منتقل شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۵ بهمن ماه ۱۴۰۱، سعید گراوند، شهاب منصوری نسب و صمد منصوری نسب، سه زندانی متهم به جرائم موادمخدر از بابت ۱ پرونده مشترک و محبوس در سالن ۲ زندان‌ قزلحصار کرج، جهت اجرای احکام اعدام به سلول انفرادی منتقل شدند.

به نقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران:”سعید گراوند، متولد: ۱۳۷۱، اهل روستای وزکور از توابع شهرستان کوهدشت در استان لرستان، متاهل و دارای ۱ فرزند، متهم به مواد مخدر، محبوس در زندان قزلحصار کرج که از قبل حکم اعدامش قطعی شده بود برای اجرای حکم به سلول انفرادی منتقل شده است.” 

این منبع مطلع خاطرنشان کرد:”سعید گراوند، از سال ۱۳۹۸ به تهران مهاجرت کره بود و به اتهام (فروش مواد مخدر) دستگیر شد. وی تا قبل از دستگیری در یک شرکت باربری کار می کرد. شهاب منصوری نسب و صمد منصوری نسب هم پسرعموی همسر سعید گراوند هستند و با هم در یک پرونده مشترک، توسط دادگاه انقلاب تهران به اعدام محکوم شدند.” 

این منبع مطلع اضافه کرد:”با توجه به تجمع اعتراضی خانواده زندانیان در مقابل زندان قزلحصار تا امروز صبح اجرای احکام اعدام این ۳ زندانی لغو شده بود ولی زمان اجرای حکم آنها هنوز اعلام نشده است.”

پس از انتصاب غلامحسین محسنی اژه ای به عنوان رئیس قوه قضائیه و ادعای او برای تسریع انجام کار پرونده های قدیمی در نتیجه اجرای احکام اعدام در راستای بخشنامه کاهش جرائم کیفری کشور با سرعت بیشتری انجام می شود و این روند منجر به اعتراض سازمان عفو بین الملل، نسبت به این امر شد و در تاریخ ۵ مرداد ماه ۱۴۰۱، با انتشار گزارشی، به تشریح وضعیت اجرای احکام اعدام در ۶ ماهه نخست سال ۲۰۲۲ میلادی در ایران پرداخت.

همچنین، در تاریخ ۱ شهریور ماه ۱۴۰۱، جاوید رحمان، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل، در گزارش دوره ای خود از موارد نقض حقوق بشر در ایران به روند افزایشی صدور و اجرای احکام اعدام در ایران اعتراض کرد.

به دلیل عدم شفافیت مقامات ایران، پی بردن به تعداد واقعی اعدامها در این کشور دشوار است و قطعا تعداد به مراتب بالاتر از رقم اعلام شده است.

صدور و اجرای احکام اعدام، ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر از جمله اعلامیه جهانی حقوق بشر و مفاد میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی است. 

سعید گراوند

                               سعید گراوند، یکی از ۳ متهم این پرونده

برچسب هاحقوق بشرموادمخدر کراکاعدامیاعدام موادیزندان قزل حصار کرجمصرف موادمخدر در ایراناعدام موادمخدزسعید گراوندکوهدشتحقوق بشر ایرانشهرستان کوهدشتبند 6 زندان قزلحصار کرجزندان قزلحصار در کرجاعدام مواد مخدزشهاب منصوری نسبسلول انفرادیموادمخدر دولتیمتهمان مواد مخدراعدام متهمان موادمخدر در ایرانحقوق بشر در ایران،زندان قزل حصار کرصمدمنصوری نسبحقوق بشر در ایرانموادمخدرمتهم به حمل و نگهداری موادمخدرموادمخدر هروئیناعدام متهمان مواد مخدر در ایرانقاچاق موادمخدر،اعدام موادمخدر در ایرانصمد منصوری نسباعدام مواد مخدراعداممصرف موادمخدرجرم موادمخدربند زنان زندان قزلحصارقاچاقچیان موادمخدر،اعدام موادروستای وزکورحکم اعدامفعال حقوق بشر در ایرانزندانی جرائم عمومیزندان قزلحصار کرجمبارزه با موادمخدراعدام‌قاچاقچیان موادمخدرقاچاق موادمخدر در ایرانزندان قزلحصاراعدام موادمخدرقاچاق موادمخدرموادمخدر در زندانهای ایرانمتهمان موادمخدرحقوق بشر ایران،مجارات اعداممجازات اعداممتهم به حمل موادمخدراعدامیانجرم مواد مخدراعدام مواد مخدر در ایرانقاچاقچیان مواد مخدرسعیدگراوند

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.