دوشنبه , ۰۷ فروردین , ۱۴۰۲
دوشنبه, مارس 27

پلمب سالن ورزشی آزادی شهرستان بیجار در پی رقص و پایکوبی

0
80

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۱۵ اسفند ماه ۱۴۰۱، ماموران اداره اماکن عمومی نیروی انتظامی در شهرستان بیجار از توابع استان کردستان یک سالن ورزشی را پلمب کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کُردپا، طی روزهای اخیر، سالن ورزشی آزادی واقع در شهرستان بیجار از توابع استان کردستان به دلیل آنچه که (رقص کُردی) عنوان شده توسط اداره اماکن عمومی نیروی انتظامی در این شهرستان پلمب شد. 

براساس این گزارش،‌پلمب سالن  ورزشی آزادی شهرستان بیجار با دستور قضایی از طرف دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مذکور در جشنواره آشپزی صورت گرفته است. 

لازم به اشاره است، در پایان مراسم جشنواره آشپزی، شماری از شرکت‌کنندگان با برپایی رقص کُردی، اقدام به شادی کردند که در پی مخالفت عده ای از افراد حاضر در این مراسم سپس دستور قضایی برای پلمب محل مذکور صادر شد. 

اعمال محدودیت بر شهروندان و پلمب اماکن عمومی به دلایلی همچون (کشف حجاب)، (عدم رعایت شئونات اسلامی) به مثابه سرکوب آزادی بیان و عقیده، ناقض، ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است که بر حق افراد بر انتشار آزادانه افکار و عقاید و نظریات و دیدگاههای سیاسی و عقیدتی تاکید کرده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.