•                  
شنبه , ۰۶ آذر , ۱۴۰۰
شنبه, نوامبر 27

برگزاری دستکم ۵ تجمع اعتراضی

0
405

امروز سه شنبه  ۱۴ اسفند ماه و در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر میگیرد جمعی از کارگران خطوط ابنیه فنی در نواحی ریلی آذربایجان و هرمزگان، تعدادی از پرسنل بیمارستان امام خمینی کرج، شماری از بازنشستگان صندوق فولاد اصفهان و گروهی از آتش نشانان آبادان در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات صنفی خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ و در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه ای که شهروندان ایران در شهرهای مختلف ایران با هدف حق خواهی و برابری و عدالت در کشور برگزار میکنند تعدادی از پرسنل بیمارستان امام خمینی کرج نسبت به برآورده نشد مطالباتشان، در مقابل ساختمان استانداری البرز تجمع کردند.

کارکنان بیمارستان فوق تخصصی امام خمینی کرج دلیل تجمع امروز خود را در اعتراض به معوقات مزدی و عدم مشارکت سازمان همیاری شهرداری‌های استان البرز در احیای این مرکز درمانی، عنوان کردند.

تجمع کارگران خطوط ابنیه فنی در ۵ نواحی هرمزگان و آذربایجان
به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷، جمعی از کارگران خطوط ابنیه فنی در نواحی ریلی هرمزگان و آذربایجان در اعتراض به عملکرد مدیریت در پرداخت مطالبات مزدی خود، دست به اعتصاب و تجمع زدند.

کارگران معترض دست‌کم سه ماه معوقات مزدی به همراه چندین سال سنوات از کارفرما طلبکارند.

تجمع بازنشستگان صندوق فولاد در اصفهان
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از فارس، امروز چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷، شماری از بازنشستگان صندوق فولاد ظهر امروز در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالبات‌شان مقابل استانداری اصفهان تجمع کردند.

بازنشستگان صندوق فولاد ظهر امروز در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، مسافت چهارباغ عباسی به سمت استانداری اصفهان را راهپیمایی کردند.

بازنشستگان فولاد به دلیل عدم پرداخت حقوق بهمن و عیدی مقابل استانداری اصفهان نیز تجمع کردند و خواستار پرداخت مطالبات معوق خود شدند. روز یکشنبه هفته جاری نیز بازنشستگان اعتراض خود را مقابل استانداری اصفهان اعلام کرده بودند که به دلیل عدم رسیدگی ادامه یافته است.

تجمع آتش‌نشانان در آبادان
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا، امروز چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷، گروهی از آتش‌نشانان ایستگاه‌های مختلف آبادان در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی و بیمه ای خود، در محوطه ورودی ساختمان مرکزی شهرداری این شهر تجمع کردند.

پرسنل یکی از ایستگاه‌های آتش‌نشانی آبادان در ارتباط با این تجمع گفت: “آتش‌نشانان با احتساب اسفند ماه، دو ماه معوقات مزدی کامل طلبکارند و دستمزد ماه‌های آبان، آذر و دی ماه آنها به صورت ناقص و بدون پرداخت اضافه‌کاری انجام شده است. این کارگران خواستار تسریع در پرداخت عیدی سال جاری خود هستند”.

وی ادامه داد: “جدا از دستمزد، حدود یکسال است حق بیمه آتش‌نشانان آبادانی که در ۵ ایستگاه آتش‌نشانی مشغول فعالیت هستند به تامین اجتماعی پرداخت نشده است. علارغم آن تامین نشدن تجهیزات ایمنی از جمله مشکلاتی است که همچنان گریبان‌گیر این مجموعه است”.

او اظهار داشت: “آتش‌نشانان کار سخت و پرخطری دارند. با این حال در طول یکسال گذشته، در تامین لباس و کفش و سایر تجهیزاتی که به نوعی آنها را در برابر خطرات احتمالی در ماموریت‌های اضطراری محافظت می‌کند کوتاهی شده است”.

به گفته وی؛ یکی از ایستگاه‌های آتش‌نشانی در این شهر فاقد خودروی اطفاء حریق است. درواقع خودروی این ایستگاه از مدتها قبل خراب شده و تعمیر نشده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: