•                  
دوشنبه , ۲۷ دی , ۱۴۰۰
دوشنبه, ژانویه 17

افزایش آلودگی هوا در شهرستان فهرج به ۳ برابر بیش از حد مجاز

0
623

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۳ تیر ماه ۱۳۹۹, در پی افزایش سطح آلودگی به ریزگرد و ذرات معلق و آلاینده های محیط زیست در شهرستان فهرج منجر به تعطیلی ادارات این شهرستان شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز سه شنبه ۳ تیر ماه ۱۳۹۹, امیر باقری زاده, فرماندار شهرستان فهرج, از توابع استان کرمان از افزایش سطح آلاینده ها و ذرات غبار ناشی از ریزگردها در این شهرستان خبر داد. 

 فرماندار شهرستان فهرج در تشریح این بحران محیط زیستی گفت : “میزان آلاینده ها در هوای فهرج بر اساس شاخص کیفی ۳ برابر بیش از حد مجاز و هوای فهرج در وضعیت خطرناک قرار گرفته است”.

این مقام مسئول در شهرستان فهرج ضمن خطرناک توصیف کردن اوضاع محیط زیستی در این شهرستان افزود: ” تمامی ادارات فهرج به علت قرار گرفتن این شهر در وضعیت خطرناک تعطیل هستند و از شهروندان فهرجی درخواست می شود از تردد غیر ضروری در سطح شهر تا فروکش کردن ریزگردها خودداری کنند”.

 در هدف ۱۵ از سند ۲۰۳۰ یونسکو که پس از تصویب در سال ۲۰۱۶ برای اجرای مفاد و اهداف در اختیار کشورها قرار گرفت به صراحت بر حق افراد در برخورداری از محیط زیست و همچنین حفاظت از منابع طبیعی تاکید کرده است. متن هدف ۱۵ از سند ۲۰۳۰ عبارت است از: “حفاظت، بازیابی و ترویج استفاده پایدار از اکوسیستم های زمینی، مدیریت پایدار جنگل ها، مبارزه با بیابان زایی، متوقف و معکوس نمودن فرسایش زمین و توقف از بین بردن تنوع زیستی”. این هدف مشتمل بر حفاظت، احیاء و استفاده پایدار از جنگل ها، تالاب ها، کوه ها و نواحی خشک, توقف جنگل زدایی, مبارزه با بیابان زایی, کاهش تخریب زیستگاه های طبیعی و جلوگیری از انقراض گونه های در معرض خطر, اشتراک گذاری منصفانه مزایای ناشی از استفاده از  منابع ژنتیک در راستای توافقات بین المللی, پیشگیری از پدیدار شدن گونه های مهاجم و بیگانه در زیست بوم های خشکی و آبی, مبارزه با صید غیرقانونی و قاچاق گونه های حفاظت شده است. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: