دوشنبه , ۲۹ اسفند , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, مارس 21

فرار چندین زندانی محبوس در زندان پارسیلون خرم آباد

0
2461

حقوق بشر در ایران – عصر امروز پنجشنبه ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۸, چند تن از زندانیان محبوس در زندان پارسیلون واقع در استان لرستان از این زندان متواری شدند. از اتهامات این افراد اطلاعی در دست نیست. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از فارس, عصر امروز پنجشنبه ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۸, تعدادی از زندانیان محبوس در زندان پارسیلون خرم آباد واقع در استان لرستان که در حال تحمل دوران محکومیتهای حبس خود بودند از این زندان متواری شدند. هنوز مشخصی نیست این زندان از بابت چه جرائمی در این زندان بسر می بردند. 

براساس این گزارش, هنوز از جزئیات و چگونگی فرار این زندانیان خبری در دست نیست اما گفته می‌شود احتمالا تعدادی از زندانیان توانسته‌اند از زندان متواری شوند. 

تاکنون هیچ یک از مسوولان استان لرستان اظهار نظر رسمی در این زمینه نداشته‌اند.

پس از متواری شدن این زندانیان که مشخص نیست از بابت چه نوع جرائمی در زندان پارسیلون خرم آباد محبوس بودند محدوده اطراف این زندان با مقررات منع رفت و آمد و در محاصره کامل نیروهای امنیتی قرار گرفته است.  

دسترسی افراد به امکانات پزشکی و بهداشتی از جمله موارد تاکید شده در ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر می باشد و بر محق بودن افراد بر تامین اجتماعی مناسب از نظر بهداشت, درمان, خوراک, مسکن, پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی در مواقع بیکاری ، بیماری ، نقص اعضا ، بیوگی ، پیری یا در تمام موارد دیگری که به علل خارج از اراده انسان، وسایل امرار معاش او از بین رفته باشد از شرایط آبرومندانه زندگی برخوردار شود. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.