•                  
پنج شنبه , ۰۶ آبان , ۱۴۰۰
جمعه, اکتبر 29

رصد بیش از پیش اینستاگرام و شبکه های اجتماعی از سوی پلیس فتا

0
596

حقوق بشر در ایران –  امروز سه شنبه ۲ تیر ماه ۱۳۹۹, در ادامه فشارها بر فعالان شبکه های اجتماعی این بار مسئولان امنیتی و انتظامی بر برخوردهای قضایی و تمرکز بیش از پیش بر فضای مجازی بخصوص لایو های اینستاگرام و این شبکه اجتماعی تاکید کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایسنا, امروز سه شنبه ۲ تیر ماه ۱۳۹۹, علی ذوالقدری، رییس پلیس امنیت عمومی تهران از رصد بیش از پیش لایوها و فعالیتهای شهروندان بر اینستاگرام خبر داد و از این کار با عنوان اقدامی ویژه تخصصی برای برخورد با فعالان شبکه های اجتماعی یاد کرد. 

رئیس پلیس امنیت تهران در تشریح این خبر ادعا کرد: “یکی از اقداماتی که از سال ۱۳۹۸ در پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ انجام دادیم موضوع بررسی و رصد فضای مجازی است و ما به صورت ویژه و تخصصی رصدهای خود در این زمینه را در حوزه‌های مختلف نظیر فعالیت اشرار و اراذل و اوباش، حاملان و فروشندگان سلاح، مزاحمان و هنجارشکنان حوزه اخلاقی و … انجام می‌دهیم”.

این مقام امنیتی و انتظامی در ادامه گفت: ” در نتیجه رصدهای انجام شده نیز با هماهنگی مقام قضایی با مجرمان برخورد می‌شود و مجموع این اقدامات سبب شده تا در سال جاری ۳۵درصد کشفیات ما بیشتر شود. دلیل آن هم افزایش اشرافیت ما در فضای مجازی و فعالیتی است که به صورت تخصصی انجام می‌دهیم”.

ذوالقدری در ادامه ادعاهای خود در مورد سرکوب فعالان شبکه های اجتماعی و سرکوب آزادی بیان در ایران مدعی شد: “در این زمینه قطعا ما برخورد خواهیم کرد و مواردی هم بوده که برخورد کرده‌ایم. ما با دستگاه قضایی هماهنگ هستیم و خوشبختانه اشرافیت خوبی در این فضا داریم”.

فرمانده پلیس امنیت پایتخت افزود:‌ “در جلساتی که با دستگاه قضایی داشتیم، برخی از این افرادی که در فضای مجازی اقدام به هنجارشکنی و … کرده و رصد شده بودند، احضار شده و با برخی هم برخورد قانونی شده است چرا که ما به صورت تخصصی به این موضوع ورود کردیم”. 

در حالی علی ذوالقدری بعنوان یکی از مسئولان امنیتی و انتظامی فعالان شبکه های اجتماعی را با عناوین اراذل و اوباش خطاب قرار می دهد که این روزها حسابهای کاربری اینستاگرام برای خرید و فروش کودکان و نوزادان در فضای مجازی که این مسئول امنیتی مدعی کنترل آن هست راه اندازی شده است. 

در حالی این حسابهای اینستاگرام که صاحبان آنها مرتکب تخلفی شنیع می شوند از سوی ارگانهای امنیتی و قضایی تحت پیگرد قضای قرار نمی گیرد که از سوی دیگر یک فعال مدنی و یک شهروند منتقد اگر یک پست انتقادی از یک مسئول در فضای مجازی منتشر کند در کمتر از یک چشم بر هم زدن محل زندگی و خود فرد توسط ارگانهایی مثل وزارت اطلاعات و یا سازمان اطلاعات سپاه بازداشت می شود.

برچسب هافضای مجازفضای مجازیفضای مجازی در ایرانفضای رسانه ایفعال فضای مجازیفعال اینستاگرامیفعالیت در فضای مجازیفعالان فضای مجازیفعالان فضای مجازی در ایرانفعالان اینستاگرامی در ایرانلایوهای اینستاگرام در ایرانمحدودیتهای فضای مجازی در ایراننیروی انتظامینیروی انتظامی در ایرانپلیس فتاپلیس فتا در ایرانپلیس فضای مجازیپلیس امنیتپلیس امنیت اخلاقیپلیس امنیت تهرانپلیس امنیتیپلیس تبادل ارتباط در فضای مجازیبازداشت فعالان فضای مجازیبازداشت و سرکوب آزادی بیانبازداشتگاه نیروی انتظامیبازداشتگاه پلیس امنیتتشویش اذهان عمومی در فضای مجازیحقوق بشر در ایرانرصد فضای مجازی در ایرانسرکوب فضای مجازیسرکوب فضای مجازی در ایرانسرکوب فعالان فضای مجازیسرکوب فعالان اینستاگرامیسرکوب آزادیسرکوب آزادی قلمسرکوب آزادی قلم و بیان در ایرانسرکوب آزادی قلم در ایرانسرکوب آزادی مطبوعات در ایرانسرکوب آزادی اندیشه در ایرانسرکوب آزادی بیانسرکوب آزادی بیان و قلمسرکوب آزادی بیان و قلم در ایرانسرکوب آزادی بیان و اندیشهسرکوب آزادی بیان و اندیشه در ایرانسرکوب آزادی بیان و عقیدهسرکوب آزادی بیان و عقیده در ایرانسرکوب آزادی بیان در ایارنسرکوب آزادی بیان در ایرانسرکوب آزادی بیان در جمهوری اسلامیسرکوب آزادی عقیدهسرکوب آزادی عقیده در ایرانسرکوب شهروندان در ایرانشورای عالی فضای مجازیعلی ذوالقدرعلی ذوالقدری

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: