•                  
دوشنبه , ۱۶ تیر , ۱۳۹۹
دوشنبه, جولای 6

رصد بیش از پیش اینستاگرام و شبکه های اجتماعی از سوی پلیس فتا

0
79

حقوق بشر در ایران –  امروز سه شنبه ۲ تیر ماه ۱۳۹۹, در ادامه فشارها بر فعالان شبکه های اجتماعی این بار مسئولان امنیتی و انتظامی بر برخوردهای قضایی و تمرکز بیش از پیش بر فضای مجازی بخصوص لایو های اینستاگرام و این شبکه اجتماعی تاکید کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایسنا, امروز سه شنبه ۲ تیر ماه ۱۳۹۹, علی ذوالقدری، رییس پلیس امنیت عمومی تهران از رصد بیش از پیش لایوها و فعالیتهای شهروندان بر اینستاگرام خبر داد و از این کار با عنوان اقدامی ویژه تخصصی برای برخورد با فعالان شبکه های اجتماعی یاد کرد. 

رئیس پلیس امنیت تهران در تشریح این خبر ادعا کرد: “یکی از اقداماتی که از سال ۱۳۹۸ در پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ انجام دادیم موضوع بررسی و رصد فضای مجازی است و ما به صورت ویژه و تخصصی رصدهای خود در این زمینه را در حوزه‌های مختلف نظیر فعالیت اشرار و اراذل و اوباش، حاملان و فروشندگان سلاح، مزاحمان و هنجارشکنان حوزه اخلاقی و … انجام می‌دهیم”.

این مقام امنیتی و انتظامی در ادامه گفت: ” در نتیجه رصدهای انجام شده نیز با هماهنگی مقام قضایی با مجرمان برخورد می‌شود و مجموع این اقدامات سبب شده تا در سال جاری ۳۵درصد کشفیات ما بیشتر شود. دلیل آن هم افزایش اشرافیت ما در فضای مجازی و فعالیتی است که به صورت تخصصی انجام می‌دهیم”.

ذوالقدری در ادامه ادعاهای خود در مورد سرکوب فعالان شبکه های اجتماعی و سرکوب آزادی بیان در ایران مدعی شد: “در این زمینه قطعا ما برخورد خواهیم کرد و مواردی هم بوده که برخورد کرده‌ایم. ما با دستگاه قضایی هماهنگ هستیم و خوشبختانه اشرافیت خوبی در این فضا داریم”.

فرمانده پلیس امنیت پایتخت افزود:‌ “در جلساتی که با دستگاه قضایی داشتیم، برخی از این افرادی که در فضای مجازی اقدام به هنجارشکنی و … کرده و رصد شده بودند، احضار شده و با برخی هم برخورد قانونی شده است چرا که ما به صورت تخصصی به این موضوع ورود کردیم”. 

در حالی علی ذوالقدری بعنوان یکی از مسئولان امنیتی و انتظامی فعالان شبکه های اجتماعی را با عناوین اراذل و اوباش خطاب قرار می دهد که این روزها حسابهای کاربری اینستاگرام برای خرید و فروش کودکان و نوزادان در فضای مجازی که این مسئول امنیتی مدعی کنترل آن هست راه اندازی شده است. 

در حالی این حسابهای اینستاگرام که صاحبان آنها مرتکب تخلفی شنیع می شوند از سوی ارگانهای امنیتی و قضایی تحت پیگرد قضای قرار نمی گیرد که از سوی دیگر یک فعال مدنی و یک شهروند منتقد اگر یک پست انتقادی از یک مسئول در فضای مجازی منتشر کند در کمتر از یک چشم بر هم زدن محل زندگی و خود فرد توسط ارگانهایی مثل وزارت اطلاعات و یا سازمان اطلاعات سپاه بازداشت می شود.

برچسب هافضای مجازیپلیس فتا در ایرانپلیس امنیت اخلاقیحقوق بشر در ایراننیروی انتظامیپلیس فتافضای مجازی در ایرانسرکوب آزادی بیان و اندیشه در ایرانفعالان فضای مجازیپلیس امنیت تهرانپلیس امنیتسرکوب شهروندان در ایرانفعالیت در فضای مجازیسرکوب آزادی بیان در ایرانبازداشتگاه پلیس امنیتشورای عالی فضای مجازیسرکوب آزادی قلم در ایرانمحدودیتهای فضای مجازی در ایرانسرکوب آزادی بیانسرکوب آزادی بیان و قلمبازداشتگاه نیروی انتظامیفعال فضای مجازیسرکوب آزادی بیان و عقیده در ایرانپلیس فضای مجازیسرکوب آزادی عقیده در ایرانسرکوب آزادی قلمسرکوب فضای مجازی در ایرانفعال اینستاگرامیسرکوب آزادی عقیدهسرکوب آزادی بیان و عقیدهپلیس امنیتیسرکوب فعالان فضای مجازیسرکوب آزادی بیان در ایارنسرکوب فضای مجازیسرکوب آزادیسرکوب آزادی بیان و قلم در ایرانسرکوب آزادی بیان در جمهوری اسلامیفضای رسانه ایسرکوب آزادی اندیشه در ایرانسرکوب آزادی قلم و بیان در ایرانبازداشت و سرکوب آزادی بیانتشویش اذهان عمومی در فضای مجازیعلی ذوالقدربازداشت فعالان فضای مجازیفضای مجازسرکوب آزادی بیان و اندیشهسرکوب آزادی مطبوعات در ایرانپلیس تبادل ارتباط در فضای مجازیرصد فضای مجازی در ایرانفعالان فضای مجازی در ایرانفعالان اینستاگرامی در ایرانسرکوب فعالان اینستاگرامیعلی ذوالقدرینیروی انتظامی در ایرانلایوهای اینستاگرام در ایران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: