دوشنبه , ۰۷ فروردین , ۱۴۰۲
دوشنبه, مارس 27

اخراج یک معلم در قائمشهر به علت پخش موسیقی در کلاس درس

0
123

حقوق بشر در ایران – امروز پنجشنبه ۲۷ بهمن ماه ۱۴۰۱، یک معلم ساکن شهرستان قائمشهر از توابع استان مازندران به علت(پخش موسیقی شاد در کلاس) اخراج شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایرنا، امروز پنجشنبه ۲۷ بهمن ماه ۱۴۰۱، حسین کمالی، مدیر کل آموزش و پرورش مازندران، از اخراج یک معلم شاغل در مقطع دبستان از مدارس شهرستان قائمشهر به علت آنچه کی وی از آن با عنوان (پخش موسیقی مبتذل در کلای درس) یاد کرد خبر داد و از احتمال ابطال مجوز مدرسه مذکور سخن گفت. 

مدیر کل آموزش و پرورش استان مازندران، ضمن اعلام این خبر در تشریح آن مدعی شد:”این فیلم کوتاه روز گذشته چهارشنبه در فضای مجازی به سرعت منتشر شد و پس از آن اداره کل آموزش و پرورش مازندران پیگیری موضوع را در دستور کار قرار داد.”

وی همچنین ضمن تاکید بر (انتشار موسیقی مبتذل از سوی این فرهنگی در کلاس درس) تهدید کرد:”شورای نظارت، روند فعالیت حرفه ای مدارس غیرانتفاعی این مورد را بررسی و درخصوص موضوع اتفاق افتاده تصمیم گیری های اداری لازم اتخاذ شد. براساس تصمیم و رای این شورا، در حال حاضر مدیر مدرسه تذکر کتبی داده شد و برخوردهای اداری دیگر نیز صورت خواهد گرفت و این شورا بر (عدم صلاحیت) معلم مربوطه و قطع همکاری با وی رای داد و ایشان از روز یکشنبه هفته آینده اجازه حضور و تدریس در مدرسه را ندارد. همچنین احتمالا مجوز فعالیت این مدرسه نیز لغو شود.”

لازم به اشاره است، در حالی این فرهنگی از شغل خود اخراج شده که هدف وی از انتشار آن موسیقی صرفا شادکردن دانش آموزان بوده است. 

ممانعت از اشتغال و اخراج افراد از کار، به دلایلی همچون (پخش موسیقی) و یا (عدم رعایت شئونات اسلامی) به مثابه سرکوب آزادی بیان و عقیده، ناقض، ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است که بر حق افراد بر انتشار آزادانه افکار و عقاید و نظریات و دیدگاههای سیاسی و عقیدتی تاکید شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.