•                  
سه شنبه , ۰۶ آبان , ۱۳۹۹
سه‌شنبه, اکتبر 27

محکومیت مدیر مسئول هفته نامه صدا به پرداخت جریمه نقدی

0
75

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۱۷ شهریور ماه ۱۳۹۹، شعبه ۹ دادگاه کیفری ۱ تهران قاضی محمدی کشکولی، با صدور دادنامه ای محمدجواد روح، فعال رسانه ای و مدیر مسئول هفته نامه صدا را به پرداخت جریمه نقدی محکوم کرد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۱۶ شهریور ماه ۱۳۹۹، محمد جواد روح، فعال رسانه ای و مدیر مسئول هفته نامه صدا توسط شعبه ۹ دادگاه کیفری ۱ تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی پس از تبرئه از اتهامات تبلیغ علیه نظام و نشر اکاذیب به دلیل نقض مصوبات شورای عالی امنیت ملی به پرداخت ۲۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با حقوق بشر در ایران: “این جلسه دادرسی اواخر تیر ماه ۱۳۹۹ در شعبه ۹ دادگاه کیفری ۲ تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی برگزار شد و محمد جواد روح به همراه وکیل مدافع خود علی مجتهدزاده در این جلسه دادرسی حاضر شدند و دفاعیات خود را از بابت اتهامات تبلیغ علیه نظام، تخلف از مصوبات شورای عالی امنیت ملی و نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی به دادگاه ارائه کردند.”

این منبع مطلع در ادامه افزود: “مبنی تفهیم این ۳ به محمد جواد روح، براساس انتشار عکسی از ناو هواپیما بر آمریکا و نوشتن جمله « دو راهی جنگ و صلح » در تاریخ ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ بوده است. براین اساس پس توقیف این هفته نامه در تاریخ مذکور و تشکیل پرونده ای در شعبه ۴ بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه و طی مراحل بازپرسی به شعبه ۹ دادگاه کیفری ۲ تهران ارجاع شد. 

در تاریخ ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸، با دستور شعبه ۴ بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه هفته نامه صدا به مدیر مسئولی محمد جواد روح توقیف شد و در تاریخ ۴ خرداد ماه همان دستور رفع توقیف صادر شد اما روند قضائی پرونده در جریان رسیدگی قرار گرفت. 

هفته‌نامه صدا، در فروردین ۱۳۹۳ و با حمایت حزب کارگزاران سازندگی در ایران آغاز به کار کرد اما از سال ۱۳۹۷ سردبیری این نشریه را محمدجواد روح، عضو حزب اتحاد ملت ایران اسلامی، عهده دار شده است. 

این هفته نامه پیش از این و در سال ۱۳۹۶ به دلیل انتشار مطالب طنز که با قلم آیدین سیار سریع در این هفته نامه فعالیت می‌کرد موجب انتقاد و سپس توقیف ان را در پی داشت و سردبیر وقت محمدقوچانی اعلام کرده بود که بصورت داوطلب تا اطلاع ثنوی این نشریه را منتشر نخواهد کرد. 

سرکوب فعالان رسانه ای و توقیف مطبوعات و روزنامه ها, ناقض, ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر  و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است که بر محق بودن افراد بر انتشار افکار و عقایدشان بدون محدودیتهای مرزی تاکید کرده است. 

در حالی مطبوعات و رسانه ها در ایران با توقیف و پرداخت جرائم نقدی و سایر مجازاتها مواجه می شوند که علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی و سایر مسئولان دولتی و حکومتی مدعی برخورداری مطبوعات و روزنامه نگاران از حق آزادی بیان در ایران هستند!

برچسب هافعالان رسانه ایفعالان رسانه ای در ایرانقاضی محمدی کشکولیمحمدجوادروحمحاکمه فعالان رسانه اینقض حقوق فعالان رسانه ای در ایرانهفته نامه صدابازداشت فعالان رسانه ایتوقفی هفته نامه صداتوقیف هفته نامه صداحقوق شهروندی در ایرانرفع توقیف هفته نامه صداسیدعلی مجتهدزادهسرکوب فعالان مدنی در ایرانسرکوب فعالان رسانه ایسرکوب فعالان رسانه ای در ایرانسرکوب فعالان رسانه در ایرانسرکوب آزادیسرکوب آزادی قلمسرکوب آزادی قلم در ایرانسرکوب آزادی مطبوعات در ایرانسرکوب آزادی اندیشه در ایرانسرکوب آزادی بیانسرکوب آزادی بیان و قلمسرکوب آزادی بیان و قلم در ایرانسرکوب آزادی بیان و اندیشهسرکوب آزادی بیان و اندیشه در ایرانسرکوب آزادی بیان و عقیدهسرکوب آزادی بیان و عقیده در ایرانسرکوب آزادی بیان در ایرانسرکوب آزادی بیان در جمهوری اسلامیسرکوب آزادی عقیده در ایرانسرگوب فعالان رسانه ای در ایرانشعبه 9 دادگاه کیفری دو تهرانشعبه 9دادگاه کیفری2تهرانشعبه9 دادگاه کیفری 2 تهرانشعبه9دادگاه کیفری2 تهرانصدور حکم جریمه نقدیعلی مجتهد زاده وکیل دادگستریعلی مجتهدزادهعلی مجتهدزاده فعال حقوق بشرعلی مجتهدزاده وکیل پایه یک دادگستریعلی مجتهدزاده وکیل دادگستری

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: