•                    
  •                  
یک شنبه , ۱۰ مهر , ۱۴۰۱
دوشنبه, اکتبر 3

مصطفی ترک همدانی, وکیل دادگستری جهت تحمل حبس راهی زندان اوین شد

0
409

مصطفی ترک همدانی، وکیل دادگستری جهت تحمل حبس  امروز یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ جهت تحمل حبس راهی زندان اوین شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۱۴ بهمن‌ماه ۹۷، مصطفی ترک همدانی، وکیل دادگستری جهت تحمل حبس راهی زندان اوین شد. این وکیل دادگستری پیشتر با شکایت سعید مرتضوی به خاطر آنچه “نام بردن از او در مصاحبه‌ای پیش از قطعی شدن حکمش” عنوان شده توسط شعبه ۶۹ دادگاه تجدید نظر استان تهران به ۶ ماه حبس تعزیری و ۴۰ ضربه شلاق که به مدت یک سال تعلیق شده است، محکوم شده بود. بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن تائید خبر فوق گفت، خبر بازداشت این وکیل دادگستری و انتقال وی به زندان اوین را تائید کرده است. همچنین مصطفی ترک همدانی ساعاتی پیش با انتشار یادداشتی در صفحه شخصی خود پیش از اینکه راهی زندان شود نوشت: “با کمک دوستان همه تلاشم را از مجاری قانونی انجام دادم تا به زندان نروم اما نشد و ناچار از پذیرش زندانم. این را نوشتم تا کسی گمان نکند برای ادعای قهرمانی زندان رفتم”. در تاریخ ۲۵ دی‌ماه ۹۷، مصطفی ترک همدانی، وکیل کارگران تامین اجتماعی با شکایت سعید مرتضوی به خاطر آنچه “نام بردن از او در مصاحبه‌ای پیش از قطعی شدن حکمش” عنوان شده توسط شعبه ۶۹ دادگاه تجدید نظر به ۶ ماه حبس تعزیری و ۴۰ ضربه شلاق که به مدت یک سال تعلیق شده است، محکوم شده بود.

حقوق بشر در ایران, در تاریخ ۲۵ دی ماه  ۱۳۹۷ طی گزارشی از قطعی شدن حکم مصطفی ترک همدانی اطلاع رسانی کرده بود.

پیمان حاج محمود عطار وکیل آقای ترک همدانی پیشتر در ارتباط با محکومیت موکل خود گفته بود: یک ماده قانونی وجود دارد که انتشار حکم پیش از قطعی شدن آن را در حکم افترا می‌داند اما این در حالی است که موکل در جایگاه وکیل کارگران تامین اجتماعی در پرونده مزبور، در مصاحبه‌ای که با یکی از رسانه‌ها داشته، نامی از مرتضوی نبرده و فقط به عنوان “مسئول سابق تامین اجتماعی” اشاره کرده است با این حال دادگاه به این موضوع توجهی نداشته است.

لازم به ذکر است که مصطفی ترک همدانی، وکیل جمعی از شاکیان پرونده تامین اجتماعی در آذرماه سال گذشته از محکومیت خود به ۱۰ ماه حبس تعزیری و ۴۰ ضربه شلاق تعزیری توسط شعبه ۱۰۶۰ دادگاه کیفری با شکایت سعید مرتضوی خبر داده و گفته بود: “نسبت به این رای تجدیدنظرخواهی خواهم کرد و اساسا از زندان رفتن و شلاق خوردن مانند هر انسان دیگر خوشحال نیستم و استقبال نمی‌کنم”.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.