•                  
یک شنبه , ۰۵ تیر , ۱۴۰۱
دوشنبه, ژوئن 27

بازداشت ۲ شکارچی غیرمجاز در منطقه میان جنگل شهرستان فسا

0
629

حقوق بشر در ایران – امروز جمعه ۹ آبان ماه ۱۳۹۹، ماموران یگان حفاظت از محیط زیست شهرستان فسا در استان فارس ۲ شکارچی غیرمجاز را بازداشت کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از دیدبان محیط زیست ایران، روز سه شنبه ۲۸ مهر ماه ۱۳۹۹، دو شکارچی غیرمجاز هنگام شکار به همراه ادوات مربوطه در منطقه حفاظت شده میان جنگل در این شهرستان توسط ماموران یگان حفاظت از محیط زیست بازداشت شدند. 

براساس این گزارش، ماموران یگان حفاظت از محیط زیست از این ۲ شکارچی غیرمجاز ۱ قبضه اسلحه جنگی ژ ۳ به همراه ۱۲ عدد فشنگ مربوط به اسلحه مذکور، دوربین عکاسی و سایر ادوات شکار را کشف و ضبط کردند.

لازم به ذکر است، متهمان پس از بازداشت و صورت جلسه ادوات کشف شده به دادگاه معرفی شدند و با آغاز مراحل دادرسی این افراد در تاریخ ۲۹ مهر ماه ۱۳۹۹، با حکمی توسط دادگاه به پرداخت ۲۰ میلیون تومان جریمه نقدی، از بابت اتهام شکار ۲ عدد کبک و یک راس کل وحشی محکوم و مبلغ مذکور را پرداخت کردند. 

آسیب رساندن به هرگونه از موجودات زنده و شکار خارج از ضوابط قانونی به مثابه نقض حقوق بشر در رسته محیط زیست است.

هرگونه آزمایش زجرآور بر روی حیوانات اعم از آنکه روحی یا جسمی باشد، نقض حقوق حیوانات است.

اولین قانون حمایت از حیوانات در انگلستان در سال ۱۸۸۲ میلادی تصویب شد که این قانون در سال ۱۹۱۱به تکمیل رسید.

پس از انگلستان کشورهای دیگری نیز قوانینی در جهت حفظ حقوق حیوانات به تصویب رساندند.

تا کنون تعداد زیادی معاهدات چند جانبه، دو جانبه و اسناد بین المللی در زمینه حقوق حیوانات انعقاد گردیده که از کثرت این موارد صرفا به چند نمونه آن اشاره می کنیم: اعلامیه ۱۹۷۲استکهلم، کنوانسیون ۱۹۷۳ کیوتر، کنوانسیون تنوع زیستی ۱۹۷۲مشهور به کنوانسیون ریو، کنوانسیون تجارت بین المللی گونه های حیوانی و گیاهی در معرض خطر ۱۹۷۳ از جمله اسناد بین المللی است که در حمایت از حقوق حیوانات مورد تصویب قرار گرفته است.

برهمین اساس, اعلامیه جهانی حقوق حیوانات در اکتبر ۱۹۷۸ با هدف شناخت جهان مبتنی بر حقوق برای حیوانات با تلاش یونسکو در پاریس به تصویب رسید.

برچسب هاسازمان حفاظت از محیط زیستشکارچی غیرمجازشکار کردن حیواناتشکارچی متخلف در شهرستان فساشکارچیان غیرمجاز در میان جنگلیگان حفاظت محیط زیستحفاظت از محیط زیستبازداشت شکارچیانسازمان حفاظت از محیط زیست ایرانمیان جنگل شهرستان فساشهرستان فسااداره کل حفاظت از محیط زیستشکارغیرمجازیگان حفاظت از محیط زیستبازداشت شکارچی غیرمجازشکار کبکشکارچیشکار غیرمجازشکارچیانبازداشت شکارچیان غیرمجازحفاظت از محیط زیست شهرستان مشگین شهرشکار کل وحشیاسلحهشکارچیان غیرمجازاسلحه جنگیحفاظت از محیط زیست در ایرانحفاظت از محیط زیست ایرانشکارچی متخلفمحیط زیستشکارچیان متخلف در بردسکناسلحه شکاریبازداشت شکارچیان قوچ وحشیمحیط زیست شهرستان فسامحیط زیست در ایرانشکار غیر قانونیمحیط زیست ایرانبازداشت شکارچیان متخلفدستگیری شکارچیان غیرمجازشکارچیان قوچ وحشیمحیط زیست در سیستان و بلوچستاناداره حفاظت از محیط زیستضبط وسائلشکار حیواناتبازداشت شکارچی متخلفشکارچیان چنگر

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: