•                  
دوشنبه , ۲۷ دی , ۱۴۰۰
دوشنبه, ژانویه 17

یک زندانی با جرائم موادمخدر در زندان بیرجند اعدام شد

0
738

حقوق بشر در ایران – امروز چهارشنبه ۲۱ خرداد ماه ۱۳۹۹, ملا نصرالله نارویی, زندانی متهم به جرائم حمل و نگهداری موادمخدر, محبوس در زندان بیرجند اعدام شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از کمپین فعالین بلوچ, سحرگاه پنجشنبه ۱۵ خرداد ماه ۱۳۹۹, حکم اعدام ملانصرالله نارویی, فرزند: مولوی احمدشاه, محبوس در زندان بیرجند اجرا شد. اتهام این زندانی حمل و نگهداری مواد مخدر بوده است.

بنقل از یک منبع مطلع: “ملا نصر الله نارویی، اهل سیستان و بلوچستان, ساکن: مازندران به اتهام مواد مخدر بازداشت شده بود که بیش از ۵ سال در زندان بیرجند دوران حبسش را سپری کرده و ۴ سال از آزادی ایشان باقی مانده بود که با توجه به مناسبت غدیر خم و روز شهادت حضرت علی در ۲۱ رمضان شامل عفو شده و ۱ سال از حبس او باقی مانده بود.”

این منبع مطلع در ادامه افزود: “هم بندی های ملا نصرالله از اجازه تماس او با خانواده گفته اند که در حد تحویل جنازه به آنها اجازه داده خواهد شد.“

گزارش ها حاکی است که خانواده او با انتظار زیاد جنازه را تحویل گرفته‌اند اما رئیس زندان مانع تحویل وصیت نامه به خانواده او شده است.

بر اساس گزارش سالانه سازمان عفو بین الملل، در سال ۲۰۱۹ میلادی, حکومت ایران دست کم ۲۵۱ نفر را اعدام کرده و دستکم ۴ نفر از اعدام شد گان در زمان وقوع جرم کمتر از ۱۸ سال سن داشتند. با این حال، به دلیل عدم شفافیت مقامات، پی بردن به تعداد واقعی اعدامها در این کشور دشوار است و ممکن است بسیار بالاتر از رقم اعلام شده باشد.

با توجه به اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر هیچ فردی نباید مورد رفتاری قرار بگیرد که منجر به تنزل مقام انسانی وی بشود. 

براساس آمارهای منتشره از سوی سازمانهای مدافع حقوق بشر ایران از جمله کشورهایی است که دارای سرانه اعدام بسیار زیادی است و در رتبه جهانی ایران بعد از چین بالاترین تعداد اعدامهای سالیانه را دارا می باشد. 

در تاریخ ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۸, سازمان عفو بین الملل, با انتشار گزارشی که به تفسیر موارد نقض حقوق بشر در ایران پرداخته بود در بخشی از این گزارش پیرامون صدور و اجرای احکام اعدام اعلام کرد: “حکم اعدام همچنان برای اعمالی در نظر گرفته شد که در قوانین بین المللی حقوق بشر مجاز به شمار میروند، اعمالی که از جمله شامل رابطه جنسی افراد همجنس با رضایت متقابل و روابط جنسی خارج از چارچوب زناشویی می شد؛ صدور حکم اعدام همچنین برای جرایمی از قبیل توهین به پیامبر اسلام ,  محاربه و افساد فی الارض, ادامه یافت که تعریف بسیار مبهمی دارند”.

برچسب هاقانون جدید مجازات اعدام در ایرانقاچاق موادمخدرقاچاقچی مواد مخدرقاچاقچی موادمخدرملا نصرالله ناروییملا نصرالله ناروئیملانصراله ناروئیمواد مخدرمواد مخدر هروئینمواد مخدر در زندانهای ایرانمواد مخدر شیشهموادمخدرموادمخدر هروئینموادمخدر کراکموادمخدر در زندانهای ایرانموادمخدر شیشهموادمخدر شیشیهموادمخدر صنعتیمتهم به جرائم مواد مخدرمتهم به حمل موادمخدرمجازاتمجازات قصاصمجازات اعداممجازات اعدام ایرانمجازات اعدام در ایرانمجازات اعدام در زندانهای ایرانمجازات اعدام زندانیان در ایرانمجازات غیر انسانیمجازات غیرانسانیمجازاتهای غیر انسانینقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق شهروندی در ایراناتهام موادمخدراجرای حکم اعداماعدام ملانصرالله ناروییاعدام مواد مخدراعدام موادمخدراعدام موادیاعدام متهم به مواد مخدراعدام متهمان مواد مخدر در ایراناعدام متهمان موادمخدر در ایراناعدام مخفیانهاعدام جرائم مواد مخدراعدام در ملاء عاماعدام در ملاعاماعدام زندانیان جرائم موادمخدرباند قاچاق مواد مخدرجرائمجرائم مواد مخدرجرائم مواد مخدر در ایرانجرائم موادمخدرجرائم موادمخدر در ایرانجرائم و مجازاتحق ملاقات زندانیحقوق بشر در ایرانحقوق شهروندی در ایرانحکم اعدام قاچاقچیزندانی موادمخدرزندانی جرائم موادمخدرزندانیان موادمخدر در ایرانزندانیان جرائم موادمخدر

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: