•                  
شنبه , ۰۳ آبان , ۱۳۹۹
شنبه, اکتبر 24

برگزاری دستکم ۵ تجمع اعتراضی

0
161

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۱۰ تیر ماه ۱۳۹۹, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور است جمعی از کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه, جمعی از اعضای شرکت تعاونی مصرف سازمان حفظ نباتات کشور, اعضای تعاونی مسکن مهر ۱۴۴ واحدی ارغوان زاگرس سنندج, جمعی از مالباختگان شرکت ریگان خودرو و شهرخودرو, کارگران شهرداری بوشهر, در اعتراض به نقض حقوق شهروندیشان تجمعات اعتراضی را برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز سه شنبه ۱۰ تیر ماه ۱۳۹۹, کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپه شانزدهمین روز از تجمعات اعتراضی خود در بازار شوش را با راهپیمائی در بازار و سطح شهر شوش پشت سر گذاشتند. 

براساس این گزارش, این کارگران معترض با تجمع در مقابل فرمانداری شهرستان شوش به سمت میدان مرکزی این شهر و فلکه هفتم آن حرکت کردند. 

این کارگران معترض به پهن کردن سفره خالی مقابل ساختمان فرمانداری شوش درخواست وصول مطالبات خود را داشتند.

کارگران معترض هفت تپه اعلام کردند: “هیچکس، نه کارفرما و نه مسئولان حامی ما نیستند. نه تنها حق و حقوق ما را نمی‌دهند بلکه صدای ما را هم نمی‌شنوند”.

از جمله خواسته های کارگران نیشکر هفت تپه بازگشت همکاران اخراجی آنها از جمله ایمان اخضری، اسماعیل بخشی، سالار بیژنی و محمد خنیفر به کارشان, پرداخت دستمزد های فروردین، و اردیبهشت ماه و تمدید دفترچه درمانی و خدماتی کارگران, محیا شدن امنیت شغلی برای کارگران این واحد صنعتی و برچیده شدن بخش خصوصی از این کارخانه است.

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری بوشهر 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از راه دانا, امروز سه شنبه ۱۰ تیر ماه ۱۳۹۹, در ادامه تجمعات اعتراضی کارگران شهرداری بوشهر این شهروندان امروز در صحن علنی شورای شهر بوشهر و  در محل پارک ژنرال مقابل شهرداری منطقه یک بوشهر تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

این شهروندان معترض دلیل برگزاری این تجمع اعتراضی را عدم دریافت حقوق مناسب براساس قرارداد اعلام کردند.  این اعتراض به گونه‌ای است که ۴۸ ساعت است شهر سکوت عجیبی از نبود کارگران و رفته گران شهرداری به خود گرفته است. اگر این روند چند روز دیگر ادامه داشته باشد قطعا شهر بوی زباله به خود خواهد گرفت.

یکی از پاکبانان معترض با بیان اینکه افزایش حقوق لحاظ نشده است گفت: در سال ۱۳۹۹,  افزایش حقوق قانونی برای کارگران شهرداری انجام نشده و در حالی که در قرارداد سه میلیون و ۲۰۰ تومان است، اما پرداختی به کارگران پسماند بوشهر دو میلیون تومان است. پرداخت نشده است.

از سوی دیگر, کیوان هاشم زاده نایب رئیس کمیسیون عمران شورای شهر بوشهر با اشاره به مشکلات کارگران شهرداری بوشهر، گفت: “اخیر خبرهای از اخراج تعدادی از نیروهای شهرداری شنیده می شود که در این شرایط سخت اقتصادی تبعات اجتماعی بسیار نامناسبی دارد.”

عبدالله کردگار مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری بندر بوشهر در گفت و با رسانه‌های محلی گفت: این سازمان مبلغ قرارداد شرکت طرف قرارداد را به صورت ماهانه پرداخت می‌کند و چنانچه شهرداری تا ۲ ماه نیز قرارداد را پرداخت نکند شرکت موظف است خودش پرداختها را آنجا دهد.

کردگار افزود: سازمان پسماند در حال حاضر پرداختی اردیبهشت ماه شرکت ظریف کاران را انجام داده و جای تعجب است که پیمانکار در ماه یاد شده حقوق پاکبانان را به صورت کامل پرداخت نکرده است.

تجمع اعتراضی مالباختگان ریگان خودرو شهرخودرو

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از بهارستان آنلاین, امروز سه شنبه ۱۰ تیرماه ۱۳۹۹، جمعی از مالباختگان شرکت ریگان خودرو و شهرخودرو از ساعت ۹صبح در مقابل دفتر این شرکت در جاده مخصوص کرج تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس اعلام این شهروندان: ” این ۲شرکت در سال ۱۳۹۷با ما قرار داد تحویل خودرو کوپا بست و طبق قرارداد باید ۹ ماه بعد خودرو تحویل می شد اما پس از ۲۰ ماه نه تنها خودرو تحویل نشده است بلکه شرکت ریگان خودرو سود مشارکت را نیز پرداخت نمی کند و قیمت خودرو را نیز از ۱۴۷ میلیون اولیه به ۳۹۶ میلیون تومان یعنی بیش از ۲برابر افزایش داد” .

 در ادامه افزود : “ریگان خودرو در حالی تاخیر طولانی در تحویل خودرو های قرار داد شده دارد که خودرو وارد کرده اما به جای تحویل به مشتریانی که قرارداد دارند آن ها را در بازار آزاد با قیمت بالا می فروشد. در همین حال ریگان خودرو باز هم اقدام به پیش فروش خودرو می کند” .

وی گفت: “برای احقاق حقوق خود چندین نوبت به وزارت صمت ، سازمان تعزیرات و نهاد های مختلف مراجعه کرده ایم اما هیچ‌یک تا کنون پاسخی به ما ندادند”. 

تجمع اعتراضی اعضای تعاونی مسکن ارغوان زاگرس سنندج

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از کُرد پرس,  روز پنج شنبه ۵ تیر ماه ۱۳۹۹ ، اعضای تعاونی مسکن مهر ۱۴۴ واحدی ارغوان زاگرس سنندج در برابر استانداری تجمع اعتراضی برگزار کردند.

بر اساس بیانات ارایه شده از سوی تجمع کنندگان، این اعضا در سال ۸۸ برای مسکن مهر ثبت نام می کنند و از ان زمان هنوز موفق به دریافت مسکن خود نشدند. این زمین از طرف مسکن و شهرسازی و وام مهر بانک مسکن و شرکت سازنده بنیاد تعاون ارتش و عضو گیری از طریق تعاونی بوده است.

این معترضان اضافه کردند که “اعضا با هزینه خود به دادگستری و وزارت مسکن شکایت کردند و دستوراتی برای تسریع ساخت این واحدها داده شد ولی هیچ عمل مفیدی از طرف سازندگان انجام نگرفت.”

تجمع اعتراضی اعضای شرکت تعاونی مصرف سازمان حفظ نباتات کشور

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از فارس, روز یکشنبه ۸ تیرماه ۱۳۹۹، جمعی از اعضای شرکت تعاونی مصرف سازمان حفظ نباتات کشور مقابل وزارت جهاد کشاورزی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

دلیل این خواسته شهروندان از آن بابت است که بنا بر اعلام محمد چالاک عضو هیأت مدیره شرکت تعاونی مسکن سازمان حفظ نباتات کشور: از ۸سال پیش شرکت تعاونی مسکن سازمان حفظ نباتات کشور زمینی را به مساحت ۲۵هکتار از وزارت جهاد کشاورزی خریداری کرد تا برای اعضای خود مسکن بسازد. این روال در چارچوب قانون و بر اساس مصوبه هیأت وزیران انجام شد تمام مراحل قانونی آن پیش رفت و حتی بنچاق به نام اعضای ۲۰۷ نفره این شرکت تعاونی صادر شد اما در فرایند صدور سند به نام اعضا جلوی کار را گرفتند و دولت جدید آن را مغایر با قانون اعلام کرد.”

برچسب هافعالان سندیکای کارگران هفت تپهمچتمع نیشکر هفت تپهمالباختگان مسکن ارغوانمالباختگان شرکت ریگان خودرومتهمان هفت تپهمتجمع نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکر هفت تپه در خوزستانمجتمع نیشکر هفت تپه در شهرستان شوشمجتمع نیشکر هفت تپه در شوشمجتمع هفت تپهمجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپهمجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهمجتمع کشت و صنعت هفت تپهمطالبات مزدیمطالبات مزدی کارگریمطالبات مزدی کارگرانمطالبات مزدی کارگران در ایرانمطالبات مزدی شهروندان ایرانمطالبات مزدی شهروندان در ایرانمطالبات معوقهمطالبات کارگریمطالبات کارگران نیشکر هفت تپهمطالبات کارگران هفت تپهمطالبات کارگران ایرانمطالبات کارگران در ایرانمطالبات شهروندیمطالبات شهروندی در ایرانمعوقات مزدیمعوقات مزدی کارگرانمعوقات مزدی کارگران ایرانمعوقات مزدی کارگران در ایرانمعوقات مزدی کارگران شهرداریمعوقات مزدی در ایرانمعوقات مزدی شهروندان در ایرانمعوقات کارگرینقض حقوق بشر در ایراننی بر نیشکر هفت تپهنیکشر هفت تپهنیشکر هفت تپهنیشکر هفت تپه در استان خوزستاننیشکر هفت تپه در شوشنیشکرهفت تپهنگهبان نیشکر هفت تپههفت تپههیئت مدیره سندیکای کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهواحد نقلیه نیشکر هفت تپهواحد نقلیه کشت و صنعت نیشکر هفت تپهیوسف بهمنی کارگر هفت تپهیوسف بهمئی کارگر نیشکر هفت تپهکاگران نیشکر هفت تپهکارگر نیشکر هفت تپهکارگر هفت تپهکارگر بازداشت شده نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در ایرانکارگران مجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهکارگران نی بر نیشکر هفت تپهکارگران نی بری نیشکر هفت تپهکارگران نی شکر هفت تپهکارگران نیشکر هفت تپهکارگران نیشکر هفت تپه در ایرانکارگران نیشکر هفت تپه شوشکارگران هفت تپهکارگران هفت تپه در ایرانکارگران هفت تپه در شوشکارگران اخراجی هفت تپهکارگران شهرداری بوشهرکارخانه نیشکر هفت تپهکشت و صنعت نیشکر هفت تپهکشت و صنعت هفت تپهاخراج کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهاخراج کارگران نیشکر هفت تپهارغوان زاگرس سنندجاسماعیل بخشی کارگر هفت تپهبازداشت کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهبازداشت کارگران هفت تپهبازداشت شدگان هفت تپهبازداشت شدگان اعتراضات هفت تپهتجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهتجمع اعتراضی کارگران هفت تپهتجمعات هفت تپهتجمعات کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران نیشکرتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر در هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی در ایرانتجمعات اعتراضی روز جهانی کارگرتعاونی مسکن مهرتعاونی مسکن مهر ۱۴۴تعاونی مسکن ارغوان زاگرس سنندجحقوق بشر در ایرانرئیس سندیکای کارگران نیشکر هفت تپهسندی نیشکر هفت تپهسندیکای نیشکر هفت تپهسندیکای کارگری نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران هفت تپهسندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهسازمان حفظ نباتاتسرکوب کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهسرکوب کارگران نیشکر هفت تپهسرکوب تجمعات اعتراضیسرکوب تجمعات اعتراضی در ایرانشهردار بوشهرشهرداری بوشهرشورای اسلامی کار در مجتمع نیشکر هفت تپهشرکت نیشکر هفت تپهشرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهشرکت تعاونیشرکت ریگان خودرو

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: