•                  
پنج شنبه , ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰
پنج‌شنبه, می 6

ارسلان یاسینی, کودک – مجرم در زندان مرکزی ارومیه اعدام شد

0
395

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۲۷ مرداد ماه ۱۳۹۹, حکم اعدام ارسلان یاسینی, کودک – مجرم محبوس در زندان مرکزی ارومیه با اتهام قتل اجرا شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, سحرگاه امروز دوشنبه ۲۷ مرداد ماه ۱۳۹۹, ارسلان یاسینی, کودک – مجرم متهم به قتل عمد و محبوس در بند مشاوره زندان مرکزی ارومیه که پیشتر با اتهام مذکور توسط دادگاه و دیوان عالی کشور به قصاص محکوم شده بود اعدام شد. 

ارسلان یاسینی, اهل شهرستان نقده در سال ۱۳۸۹ به اتهام قتل عمد ۲ تن از نزدیکانش توسط ماموران انتظامی بازداشت و پس از اتمام مراحل بازجوئی و دادرسی به اعدام محکوم شد. این حکم پس از ارجاع به دادگاه دیوان عالی کشور عیناً تائید شد.

در در تاریخ ۲۶ مرداد ماه ۱۳۹۹, این زندانی متهم به قتل برای اجرای حکم اعدام از بند مشاوره زندان مرکزی ارومیه به سلول انفرادی منتقل شده بود. 

بر اساس گزارش سالانه سازمان عفو بین الملل، در سال ۲۰۱۹ میلادی, حکومت ایران دست کم ۲۵۱ نفر را اعدام کرده و دستکم ۴ نفر از اعدام شدگان در زمان وقوع جرم کمتر از ۱۸ سال سن داشتند. با این حال، به دلیل عدم شفافیت مقامات، پی بردن به تعداد واقعی اعدامها در این کشور دشوار است و ممکن است بسیار بالاتر از رقم اعلام شده باشد.

با توجه به اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر هیچ فردی نباید مورد رفتاری قرار بگیرد که منجر به تنزل مقام انسانی وی بشود. 

براساس آمارهای منتشره از سوی سازمانهای مدافع حقوق بشر ایران از جمله کشورهایی است که دارای سرانه اعدام بسیار زیادی است و در رتبه جهانی ایران بعد از چین بالاترین تعداد اعدامهای سالیانه را دارا می باشد. 

در تاریخ ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۸, سازمان عفو بین الملل, با انتشار گزارشی که به تفسیر موارد نقض حقوق بشر در ایران پرداخته بود در بخشی از این گزارش پیرامون صدور و اجرای احکام اعدام اعلام کرد: “حکم اعدام همچنان برای اعمالی در نظر گرفته شد که در قوانین بین المللی حقوق بشر مجاز به شمار میروند، اعمالی که از جمله شامل رابطه جنسی افراد همجنس با رضایت متقابل و روابط جنسی خارج از چارچوب زناشویی می شد؛ صدور حکم اعدام همچنین برای جرایمی از قبیل توهین به پیامبر اسلام ,  محاربه و افساد فی الارض, ادامه یافت که تعریف بسیار مبهمی دارند”.

برچسب هاقانون جدید مجازات اعدام در ایرانقتلقتل در ایرانقتل عمدقتل عمد حکومتیقتل عمد حکومتی در ایرانقتل عمد در ایرانقتل عمد در زندانهای ایرانقتل عمد زندانیانقتل عمد زندانیان در ایرانمجازاتمجازات قتل عمدمجازات قصاصمجازات اعداممجازات اعدام ایرانمجازات اعدام در ایرانمجازات اعدام در زندانهای ایرانمجازات اعدام زندانیان در ایرانمجازات غیر انسانیمجازات غیرانسانیمجازاتهای غیر انسانینقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندی در ایراننقض حکم اعدام در ایرانکودککودک متهم به اعدامکودک مجرمکودک مجرمان در ایرانکودک مجرمان در ایران اعدامکودک محکوم به اعدامکودک-مجرمکودکانکودکان در ایرانگزارش اعدام در زندانهای ایراناتهام قتلاتهام قتل در ایراناتهام قتل عمداتهام قتل عمد در ایراناجرای حکم اعدام در ایراناحکام اعدام در ایرانارسلان یاسینی اعداماعدام / حق حیاتاعدام قاتلاعدام قاتل علیرضا شیرمحمدعلیاعدام قتلاعدام قتل عمداعدام متهم به قتلاعدام متهم به قتل عمداعدام نقض حقوق بشراعدام ارسلان یاسینیاعدام در ملاء عاماعدام در ایراناعدام در زنداناعدام در زندان مرکزی ارومیهاعدام در زندان ارومیهاعدام در زندانهای ایراناعدام زندانیان متهم به قتلاعدام زندانیان متهم به قتل عمدتائید حکم اعدامحق حیاتحق حیات در ایرانحقوق کودکحقوق کودکان در ایرانحقوق بشر در ایرانحقوق شهروندی در ایرانحکم اعدامحکم اعدام متهم به قتلحکم اعدام متهمان به قتلحکم اعدام در ایرانحکم اعدام در زندانحکم اعدام در زندانهای ایرانحکم اعدام زندانیانحکم اعدام زندانیان در ایرانحذف مجازات اعدامدیوان عالی کشوردیوان عالی ایرانزندانی محکوم به اعدامزندانی اعدامیزندانیان متهم به قتلزندانیان متهم به قتل در ایرانزندانیان متهم به قتل عمدزندانیان متهم به قتل عمد در ایرانزندانیان محبوس در زندان ارومیهزندانیان اعدامیزندانیان اعدامی در ایرانسلول انفرادی اعدامسلول انفرادی زندان ارومیهشهرستان نقدهصدور حکم اعدام در ایرانطرح لغو مجازات اعدام

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: